یک میلیاردر در میان متهمان حادثه جرثقیل
۳۶۷۷۷۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۸
۵۱۳۵ 
پس از آنکه هیئت تحقیقات و دادستانی کل عربستان تحقیقات خود را ظرف 290 روز درباره کشتار حجاج در پی سقوط جرثقیل در مسجدالحرام تکمیل کرد، امروز (چهارشنبه) یک میلیاردر سعودی به همراه 13 متهم دیگر در نخستین جلسه دادگاه در این پرونده حضور می‌یابند.
خبرگزاری ایسنا:‌ پس از آنکه هیئت تحقیقات و دادستانی کل عربستان تحقیقات خود را ظرف 290 روز درباره کشتار حجاج در پی سقوط جرثقیل در مسجدالحرام تکمیل کرد، امروز (چهارشنبه) یک میلیاردر سعودی به همراه 13 متهم دیگر در نخستین جلسه دادگاه در این پرونده حضور می‌یابند.

روزنامه عکاظ در شماره امروز خود گزارش داد، از میان متهمانی که امروز در مقابل دادگاه حضور می‌یابند، شش عربستانی و هفت مقیم (دو پاکستانی، یک اردنی، یک فیلیپینی، یک کانادایی، یک فلسطینی، یک مصری و یک اماراتی) هستند و آن‌ها با اتهامِ قصور در کشته شدن 110 تن و معلولیت هشت تن و زخمی شدن 210 تن و همچنین زخمی شدن 67 تن که اطلاعات در مورد آن‌ها کامل نشده، مواجه هستند.

عکاظ نوشت: دستگاه‌های ذیربط به اطلاعاتی "بسیار مهم و با اهمیت" از جمله تعیین زاویه‌ی جرثقیل در هنگام سقوط دست یافتند. مسئولان با تمامی افراد ناظر و مسئول و متخصصان در زمینه حفظ ایمنی این طرح بازجویی کرده‌اند.

هیئت تحقیقات و دادستانی اعلام کرده است، آنچه که رخ داده یک کوتاهی از سوی متهمان بوده است، به ویژه اینکه در آن هنگام در محوطه‌های مسجدالحرام نمازگزاران و حجاج بسیاری حضور داشتند.

منابع در دادستانی اعلام کردند اتهاماتی که علیه این افراد مطرح است با محوریت بی‌توجهی و نقش داشتن در کشته شدن انسان‌ها و از بین رفتن دارایی‌ها و تخلف در اصول و شروط حفظ ایمنی در این طرح است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج