بهمنی: نرخ ارز مرجع تغییر نمی‌ کند
۳۶۸۲۱
۰۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۸
۲۱۹۸
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه واردات و ترخیص کالا از گمرک با ارز آزاد ممنوع نیست، گفت: فقط باید منشأ ارز از سوی ترخیص‌کننده و صاحب کالا مشخص و اعلام شود.
خبرگزاری فارس: رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه واردات و ترخیص کالا از گمرک با ارز آزاد ممنوع نیست، گفت: فقط باید منشأ ارز از سوی ترخیص‌کننده و صاحب کالا مشخص و اعلام شود.
 
محمود بهمنی اظهار داشت: صحبت‌های روزهای اخیر از قول برخی مقامات و سازمان‌ها که براساس آن اعلام شده بود ترخیص کالاهای گمرکی با ارز آزاد ممنوع است، صحت ندارد و واردات کالا با ارز آزاد ممنوعیتی ندارد.

وی افزود: نکته مهم در این میان این است که فقط باید منشأ ارز از سوی ترخیص‌کننده و صاحب کالا مشخص و اعلام شود.

رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: نرخ ارز مرجع، کماکان به قوت خود باقی است و این نرخ در مورد واردات کالاهای اساسی و اولویت‌هایی که اعلام شده کماکان اعمال می‌شود.

وی افزود: بر این اساس تغییر نرخ ارز مرجع به هیچ عنوان صحت ندارد.

 هفته گذشته نرخ ارز بویژه دلار روندی نزولی پیدا کرد و حتی دلار آزاد به مرز 2630 تومان نیز رسید اما ظاهراً برخی اظهارنظرها و صحبت‌ها باعث شد این روند متوقف و بار دیگر تا حدودی روند صعودی پیدا کند.

با توجه به اینکه مرجع تصمیم گیری در مورد مسائل ارزی کشور، بانک مرکزی است به نظر می‌رسد بهتر است سایر نهادها و مسئولان در این خصوص به اظهارنظر نپرداخته تا روند منطقی کاهش نرخ‌ها تداوم یابد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج