این کثیف ترین فیلم با موضوع خیانت است
۳۶۸۷۱
۰۸ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۴
۲۴۳۱۲
انصار حزب الله:
فیلم های «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی، «بیخود و بی جهت» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی، «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» به کارگردانی روح الله حجازی و «پله آخر» به کارگردانی علی مصفا از امروز روی پرده رفته است و در این میان فیلم جیرانی با حاشیه های زیادی روبرو شده است.
  مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 
 تماشا: امروز 4 فیلمی اکران می شوند که خیلی از سینمادوستان مدت هاست منتظر نمایش آن هستند.

 فیلم های «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی، «بیخود و بی جهت» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی، «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» به کارگردانی روح الله حجازی و «پله آخر» به کارگردانی علی مصفا از امروز روی پرده رفته است و در این میان فیلم جیرانی با حاشیه های زیادی روبرو شده است. فعلا با این فیلم و حواشی اش آشنا شوید تا در روزهای دیگر به بقیه تازه های اکران برسیم.

- من مادر هستم تولید سال 1389 است.

- داستان یک خانواده طبقه متوسط است که در یک شرایط بحرانی به بررسی و ارزیابی زندگی خود می پردازند.

- فرهاد اصلانی، باران کوثری، هنگامه قاضیانی، پانته آ بهرام و حبیب رضایی بازیگران اصلی آن هستند.

- باران کوثری سال گذشته در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره این فیلم گفت: «ترجیح می دهم راجع به آن حرف نزم. فیلمی که کارگردانش دلسوزش نیست من بازیگرش قطعا دلسوزش نیستم و متاسفم برای صحنه های درخشانی که من و حبیب رضایی در آن بازی کردیم.»- جیرانی در گفت و گو با «تماشا» می گوید این یکی از بهترین فیلم هایش است که به ژانر نوآر نقب می زند.

- فیلم تقریبا 2 سال در سکوت توقیف بود و هیچ کدام از عوامل فیلم درباره آن هیچ صحبتی نکردند.

- فیلم «من مادر هستم» در لیست سیاه حوزه هنری قرار دارد.

- یکی از سایت های اصولگرا در یادداشتی به قلم نویسنده ای گمنام خطاب به جیرانی نوشت: «سازنده «من مادر هستم» آنقدر عشق های ضربدری در فیلمش به وجود می آورد که انسان فراموش می کند کدام فرد عاشق کدام یک بود؟! حال بیاییم با او بحث کنیم که رهبری فرموده به عشق های مربعی و مثلثی نپردازید؟ خب خود او احتمالا در جلسه ای که این حرف زده شده حضور داشته و با توجه به ارتباطش با صدا و سیما، قطعا این حرف را شنیده. پس دیگر بحث ما با او بر سر چیست؟ او اساسا نظر رهبری را در امر فرهنگ حجت نمی داند و برای خودشان کارشناسی برتری قائل است.

- فریدون جیرانی تقریبا 2 هفته پیش در گفت و گو با «تماشا» تمام شک و شبهه ها درباره فیلمش را برطرف می کند و می گوید: «فیلم من اصلا درباره خیانت نیست و اصولا خیانتی در فیلم من رخ نمی دهد. یک سوء تفاهم باعث می شود زندگی یک خانواده از هم بپاشد. همین.»

- این فیلم سینما آزادی را برای اکران در اختیار ندارد.

حزب الله: فقط یک روز مهلت دارید


روز گذشته در پی اعلام اکران «من مادر هستم» انصار حزب الله، در بیانیه ای نسبت به صدور مجوز فیلم «من مادر هستم» اعتراض کرده و خواستار لغو صدور این مجوز شدند. در بخشی از متن این بیانیه آمده است:

«19 مهر ماه سال جاری انصار حزب الله ایران از سوی هزاران عضو خود در سراسر کشور، با استناد به ماده 639 قانون مجازات اسلامی از جواد شمقدری رئیس سینمایی وزارت ارشاد اسلامی به عنوان مسئول ارائه مجوز به 4 فیلم «برف روی کاج ها»، «پل چوبی»، «من مادر هستم» و «من همسرش هستم» و نمایش عمومی آن در سینماهای کشور به دادستان تهران شکایت نمود و در مقابل سازمان سینمایی نیز در یک عقب نشینی آشکار توقف نمایش عمومی آن را اعلام کرد اما با گذشت یک ماه از اعلام وصول شکایت امت حزب الله هنوز هیچ نشانه ای از رسیدگی به این شکایت مشاهده نمی گردد.

این در حالی است که سازمان سینمایی، این تعلل قوه قضائیه در رسیدگی به اتهامات رئیس سازمان سینمایی را حمل بر مسامحه در شرایط کنونی کشور نموده و با فرصت طلبی در هنگامه فرا رسیدن ایام عزای سالار شهیدان، رسما آغاز نمایش عمومی کثیف ترین فیلم ساخته شده در حلقه مجموعه فیلم های موجود با موضوع خیانت را از هشتم آذر ماه سال جاری اعلام نموده است، تا از مماشات قوه قضائیه و مصروف شدن توان متدینین در مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام حداکثر بهره برداری را کرده و با نمایش عمومی فحشا به عادی سازی زنا پرداخته و بخش اعظمی از جامعه را مبتلا به این فحشا نشان دهد تا درد جامعه روشنفکرنمای سازنده چنینآثار مستهجنی به ناحق به کل امت شهیدپرور ایران تعمیم داده شود.»


در ادامه این متن آمده: «امروز سازمان اجرایی انصار حزب الله به نمایندگی از هزاران عضو خود ضمن اقامه اعتراض به قوه قضائیه به دلیل فراهم آوردن فرصت برای هتاکان به دین و شریعت و به سخره گیرندگان نظام و انقلاب و خون شهدا، اعلام می دارد: امت همیشه در صحنه حزب الله در برابر عملکرد شنیع سازمان سینمایی هشیار است و بدینوسیله هشدار می دهد که این سازمان موظف به پیروی از احکام اسلام و رأی علمای دین بوده و در این راستا تا پایان وقت اداری روز سه شنبه 7 آذر مهلت دارد حکم لغو مجوز نمایش عمومی فیلم کثیف «من مادر هستم» را اعلام نماید؛ در غیر این صورت مردم متدین با اقتدا به امام شهیدشان رأسا وارد عمل گردیده و با عمل به ترتیبات بند «م» وصیتنامه امام خمینی (ره) اعتراض خود را در عرصه عمل و با تحصن در مقابل ساختمان وزارت ارشاد ادامه خواهند داد. بدیهی است توقف اجرای ترتیبات بند «م» موکول به تمکین مسئولین بی مسئولیت در برابر مطالبه بر حق مردم خواهد بود.»فریدون جیرانی: فیلم «من مادر هستم» یک فیلم اخلاقی است

اما در همین زمینه فریدون جیرانی و غلامرضا موسوی تهیه کننده این فیلم بیانیه ای در پاسخ به بیانیه انصار حزب الله نوشتند. در نسخه ای که برای تماشا ارسال شده آمده است:

«من مادر هستم» نه درباره خیانت است، نه درباره زنا، نه نمایش فحشاست. فیلم «من مادر هستم» یک فیلم اخلاقی است که یک نوع سبک زندگی را به چالش می کشد. بنابراین از عده ای که ندیده تحت تاثیر تحریکات پشت پرده، جوسازی ناجوانمردانه ای را علیه فیلم شروع کردند و قضاوتشان را قضاوتی اسلامی تلقی کردند دعوت می کنیم که از فردا به تماشای فیلم بنشینند و بعد از دیدن فیلم نظر بدهند.

 سازندگان فیلم من مادر هستم معتقدند که شرایط اکران به دلیل تصمیم نادرست یک نهاد دولتی در معرض بحران قرار گرفته است و کسانی که به بقای سینما و حیاتش در این شرایط اعتقاد دارند باید جلوی این تصمیم نادرست بایستند. سکوت برخی از روشنفکران مسلمان داخل سینما در این رابطه توجیه پذیر نیست. ما نمی خواهیم با کسانی که این سکوت را در پیوند منافع آنها با بخشی از قدرت تحلیل می کنند، همصدا شویم.

 ما هنوز آنها را دوستان سینمای ایران می دانیم. امیدواریم آنها بعدها در مقابل تاریخ دلیلی برای این سکوت خود داشته باشند. ما به دلیل همین جوسازی ناجوانمردانه نمایشمان در سینماهای محدودی صورت می گیرد، بنابراین از همه مردم عزیز که به ادامه حیات سینمای اجتماعی معتقدند دعوت می کنیم در همین سینماها به تماشای فیلم بنشینند.»


فریدون جیرانی (کارگردان)، سید غلامرضا موسوی (تهیه کننده)
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:1
UNITED STATES
09:35 - 1391/09/08
واي بر ما كه يك عده ... براي ما تصميم مي گيرن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:01 - 1391/09/08
معمولا وقتي بخوان يه فيلمي خوب بفروشه از اين حرف و حديثا زياد درست ميكنن!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:12 - 1391/09/08
حسي كه من به اين بيانيه پيدا كردم: اين بيانيه فقط دوتا اسلحه و تير هوايي كم داشت..!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:06 - 1391/09/08
هرچه من مي گويم .همين و بس.
سسسسسسسسسسسسسس
حرف نباشه،
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:22 - 1391/09/08
پس اگه فیلم پیشنهاد شرم آور رو ببینه چی میگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:25 - 1391/09/08
همه اینجا جای ما تصمیم میگیرن.لطفا اینو بذارین به عهده ی ما که دیدن هر فیلمی به ضررمونه یا به نفعمون.خسته شدیم از این بایدو نبایدها
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
08:51 - 1391/09/09
انصار حزب الله برای کسی تصمیم نگرفتند ایرانی هستند و درخواستی دارند تا حالا هم درخواستشون جواب داده نشده و همونطور که در متن مشخص هست فیلم داره تو بعضی از سینماها نمایش داده میشه.در ضمن بعضی ها میخوان واقعیت زندگیشونو ببینن چرا حزب الله مخالفه.این کامنتها رو دوستان عزیز حزب الله ببینن بعضیها ناراحتن که چرا تو این اوضاع کسی از نحوه زندگیشون فیلم نمیسازه..... عجیبه چرا میزارید این بنده خداها ناراحت بشن.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:57 - 1391/09/09
اخه ما عقل نداريم قدرت تشخيص خوب وبد را نداريم
و بايد براي ما تصميم گيري كنند.....
پاسخ ها
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۰
تا حالا نشون دادید ندارید.
اما این موضوع ربطی به تصمیم شما نداره. این یه موضوع کاملا سیاسی مذهبیه.
وقتی مصائب مسیح تو آمریکا اکران شد کاش اوضاع آمریکا رو بررسی میکردی. کار به جایی کشید که فیلم رو سانسور کردن . ولی بازم یهودیا تظاهرات میکردن. پس وقتی فیلم پا رو عقاید کسی میذاره حق داره اعتراض کنه.
امیرح
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
آقای کاربر2 !
من این فیلمو و هم بسیاری از فیلمهای ضد ادیانی دیگه دیدم.
توی سیاست کم میاریم از مذهب مایه میذاریم. بیچاره مذهب
هیــــچ کس موافق توهین به ادیان مخصوصن دین اسلام نیست (مگر انسانهای بی ریشه) من؛هم مسلمونم و هم شرعیاتم سر جاشه
چیزی که اینجا مطرحه نگاهه خصمانه به بعضی نظرات مخالف ماست. که چون توان هضمش رو نداریم به پای مذهب مینویسیم. درسته که باید به ریسمان الهی چنگ زد اما روا نیست این ریسمان رو طناب دار مخالفین قرار بدیم.شما چنگتو بزن ( منظور از احترام به مخالف؛ تا جاییه که به گستاخی علیه دین نیانجامه. و گرنه مخالفی که ضرر به دین نمیزنه آززززززااااااادددده.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:02 - 1391/09/11
بنام خالق زندگی که همه سناریوای درآن هست انتخاب دیدن هر فیلمی را به بیننده ان وابگذارید تا هرکسی غلت املائ خود را پیدا کند مگر می شود فیلمی بدون سناریو باشدومگر می شود سناریوئی از واقعیت اقتباس نشده یا الهام نگرفته باشد مگر نه اینکه هر اتفاقی تجربه دیگران است.زمانی سینما ساخته شد تا مردم درآن مکان ازنمایش درس بگیرند امارسیدن به این منظور پیش نیازی داشت و به همین دلیل تماشای فیلم توعم بود با سیگارکشیدن تناقلات خوردن وساندویچ و... اما ساختار سینما ومحل سینما همچنان مانند تریبون تجربه وراهکار باقیست بلی .البته که برای دیدن فیلم وکسب تجربه وآگاهی از فرایند های زندگی نیاز به محل تارک با پرده ایی بزرک هنوز حس می شود.تا انسان خود را درون فیلم حس کن وشاید هم خود را بجای یکی از آکتورها بگذارد.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
19:13 - 1391/09/11
من که فکر کنم همش با فتوشاپ دریت شده وگرنه نگاه میکردم به خاطر شما
پاسخ ها
اسمم رو فاش نميكنم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۲
سلام دوباره برگشتي كه
پس بازي شروع ميشه
دوباره بجات نظر ميدم
D:
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:59 - 1391/09/12
کلا فیلمهای ایرانی همه چرتن و بی مایه و بی محتوا . به در دجرز لای دیوار نمی خورن . البته یه چن تا از اون فیلم های قدیمی که واقعا پر محتوا و هنرمندانه و به دست کارگردانهای خوب و توانا ساخته شدن رو نمی گما.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:04 - 1391/09/15
این حرفا یعنی چی اگه قرار باشه هر ادمی خودش بنا به تشخیصش کاری کنه که نمی شهدیگه قانون معنا نداره دزدا هم بنا به عقلشون و اینکه فک میکنن به نفعشونه کاری اونو میکنن پس نبایدئ جلوشون گرفته بشه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:30 - 1391/09/18
خانم نگار دزدی با سلیقه آدم ها بسیار متفاوته.شما اگر حق انتخاب در لباس عروس یا آنچه میخوری نداشته باشی چه حسی پیدا میکنی؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج