بهترین مادران تاریخ سینما را بشناسید +عکس
۳۶۹۴۵
۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۱
۱۰۴۷۶
روزنامه تلگراف در گزارشی به معرفی بهترین مادران تاریخ سینما پرداخته است. در زیر 11 نفر نخست این فهرست را مشاهده می کنید.
فرارو: سارا کانر، مگ آلتمن، اوا خاچادوریان در صدر بهترین مادران تاریخ سینما قرار گرفتند.

روزنامه تلگراف در گزارشی به معرفی بهترین مادران تاریخ سینما پرداخته است. در زیر 11 نفر نخست این فهرست را مشاهده می کنید.1. سارا کانر در فیلم ترمیناتور(1984)

لیندا همیلتون در این فیلم در نقش سارا کانر مادر جان کانر، منجی آینده، ظاهر شد و یکی از خشن‌ترین مادران تاریخ سینما را به نمایش گذاشت که با مسلسل خود از هیچ تلاشی برای محافظت از پسرش فروگذار نمی‌کند.

2. مگ آلتمن در فیلم "اتاق امن" (2002)

مگ آلتمن با بازی جودی فاستر در حالی که به اتفاق دخترش (با بازی کریستن استوارت خردسال) در اتاق امن خانه گیر افتاده‌اند، از نیرنگ و تفنگ و مخزن گاز و حتی سورنگ‌های انسولین استفاده می‌کند تا خود و فرزندش را نجات دهد. فینچر در این فیلم به خوبی مادری را که برای کودکش همه کاری می‌کند را به تصویر کشیده است.

3. اوا خاچادوریان در فیلم باید درباره‌ی کوین حرف بزنیم (2011)

سیاه‌ترین اضطراب‌ها و تابوهای مادرانه با هنرمندی تیلدا سوینتون فیلم لین رمزی به نمایش در آمده است.

4. رزماری وودهاوس در فیلم بچه‌ی رزماری(1968)

میا فارو توانست در این نقش با زبردستی بسیار ترس‌ها و تردیدهای یک مادر را که برای بار اول بارداری را تجربه می‌کند به نمایش بگذارد و پس از آن زمانی که پدر واقعی فرزندش را می‌شناسد غریزه‌ی مادرانه را به خوبی به تصویر بکشد.

5. دختر لاستیکی در فیلم شگفت‌انگیزان(2004)


مادر عصبی و در عین‌حال بسیار باهوش، ابرقهرمان کش‌کشی سابق و همسری مشکوک نقطه‌ی اتکای اخلاقی این انیمیشن فوق‌العاده به کارگردانی براد برد است. هالی هانتر هم در نقش دوبلور شخصیت دختر لاستیکی واقعا به او جان بخشیده است.

6. وندی تورانس در فیلم درخشش (1980)

چهره‌ی وندی تورانس چنان معصومیتی دارد که بعید است از گل نازکتر از او بشنوید.  با این وجود به وقتش برای محافظت از فرزندش چنان بلایی سر شوهر بخت‌برگشته‌ی خود (با بازی جک نیکلسون) می‌آورد که بیننده باورش نمی‌شود. شلی داوال در این نقش ظاهر شده بود.

7. تاماکی در فیلم سانشو دایو (1954)

پیوند میان تاماکی (با بازی کینویو تاناکا)، مادری که مجبور به فاحشگی شده، با فرزندانش زوشیو و آنجو در شاهکار کنجی میزوگوچی چیزی است ورای زمان و مکان و حتی زندگی.

8. اریکا سایرز در فیلم قوی سیاه (2010)


اصلا آیا او واقعیست؟ یا اینکه این مادر تمامیت خواه در شاهکار ملودرام و ترسناک دارن آنوفسکی چیزی بیش از خیالات نینا سایرز (با بازی ناتالی پورتمن) نیست؟ به هر روی باربارا هرشی این نقش را به شکل دیوانه‌کننده‌ای عالی از آب درآورده است.

9. مادر بمبی در انیمیشن بمبی (1942)

مرگ مادر بمبی شاید همچنان یکی از متاثرکننده‌ترین رویدادهای تاریخ سینما محسوب شود.

10. خانم ویزلی در سری فیلم‌های هری پاتر (2001 تا 2009)

خانم ویزلی شش بچه بزرگ کرده، آشپز قابلیست و از همه مهمتر می‌تواند آقای ویزلی را تحمل کند. علاوه بر اینها کارهای خارق‌العاده‌ای هم با چوب جادویش انجام می‌دهد. خلاصه خانم ویزلی یک مادر همه‌چی تمام است.

11. پگ باگز در فیلم ادوارد دست‌قیچی (1990)

دایان ویست در این نقش به خوبی لطافت توام با زمختی غریزه‌ی مادرانه را به تصویر کشیده است. زنی که قهرمان برتون را به خانه‌ی حومه‌ی شهری خود راه می‌دهد.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:59 - 1391/09/18
پس مادر در فیلم علی حاتمی چی شد.ازنظر من اون یکی از بهترین مادر های تاریخ سینماست.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:07 - 1391/09/18
وای ازین فیلمای حساس و ایستیراتیجیک بدم میاد فیلم با رمانتیک باشه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:04 - 1391/09/20
شماره 2 اشتباه ترجمه شده
panic room ترجمه اش میشه اتاق ترس یا وحشت اتاق امن نادرسته!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج