مشتريان پرو پاقرص خانه‌ های مجردی
۳۷۱۹۷
۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۲
۸۰۵۷
رواج خانه‌هاي مجردي در بين ميانسالان متاهل موجب سست شدن روابط خانوادگي مي‌شود. وقتي صحبت از خانه مجردي است ذهن‌ها بيشتر چند جوان يه‌لاقبا را تصور مي‌کنند که به دلايل مختلف گرد هم آمدند.
روزنامه ابتکار: رواج خانه‌هاي مجردي در بين ميانسالان متاهل موجب سست شدن روابط خانوادگي مي‌شود. وقتي صحبت از خانه مجردي است ذهن‌ها بيشتر چند جوان يه‌لاقبا را تصور مي‌کنند که به دلايل مختلف گرد هم آمدند.

 خانه‌هايي که معمولا بي‌نظم و سامان هستند و به دنبال تجربه استقلال تشکيل شده‌اند و مهمان‌هاي مجرد و همسان نيز در آن برو بيا دارند معمولا همسايه‌ها از اين خانه‌ها شاکي هستند.


اما در ميان انواع خانه‌هاي مجردي در کلان‌شهرها خانه‌هايي هم وجود دارد که نه تنها مجهز به تمام امکانات است بلکه شرايط رفاهي بالاتر از متوسط خانه‌هاي مرسوم جامعه دارند.اين خانه‌ها بيشتر در اختيار ميانسالان پولدار کلان‌شهرها است.

ميانسالان پولداري که در کنار خانه خانوادگي خود خانه‌اي براي جمع‌هاي دوستي خود برپا کرده‌اند. معمولا خانواده فرد از وجود اين خانه‌ها بي‌خبرند. اين خانه‌ها براي همسايه‌ها مانند خانه‌هاي مجردي چندان دردسري ندارند.م

نصور بهرامي عضو ارشد انجمن تحليل رفتار متقابل درباره دلايل تشکيل اين خانه‌ها توسط ميانسالان مي‌گويد: آن‌ها براي دسترسي بر اهدافي که در خانه‌ي خودشان امکان پذير نيست خانه‌ي مجردي را تهيه مي‌کنند. در بحث ميانسالي کساني که داراي امکانات مالي مي‌شوند گاهي اوقات به غلط تصور مي‌کنند که ما اين همه کار مي‌کنيم و براي اين منظور استراحت را در خانه‌ي کوچکي موازي خانه‌ي خانوادگي خود تشکيل مي‌دهند.

اما اين خانه‌ها دور از آسيب نيستند، دکتر بهرامي درباره آسيب‌هاي تشکيل اين شکل خانه‌ها مي‌گويد: مطمئنا چنانچه در اين خانه‌ها بوي خيانت بيايد، هيجانات عشق و رابطه عاطفي در خانواده کمرنگ مي‌شود و به مرور از بين مي‌رود.

اين استاد دانشگاه با بيان اينکه اين روند موجب سست شدن کانون خانواده و تهديدي جدي براي پيوندهاي عاطفي خانواده است تصريح مي‌کند: مردهايي که به سمت و سوي اين تفريحات و خانه‌هاي مجردي مي‌روند تنها تعهد مالي را به خانواده خود حفظ مي‌کنند و وابستگي عاطفي آن‌ها کم شده به اصطلاح طلاق عاطفي در خانواده آن‌ها اتفاق مي‌افتد.

امان‌الله قرايي مقدم درباره اين خانه‌ها مي‌گويد: با زندگي در خانه مجردي خود کنترلي در فرد ضعيف مي‌شود. اينکه افرادي موازي خانه خود خانه‌اي مجردي مهيا مي‌کنند براي انجام کارهايي است که به همراه خانواده از آن معذورند. تشکيل اين خانه مي‌تواند براي ارتباط با جنس مخالف، يا روي آوردن به مواد يا قمار باشد.

اين مساله اجتماعي آسيب‌هاي ديگري مانند تشکيل يک رابطه نادرست را نيز ممکن است به همراه داشته باشد همچنين در تنها زيستن احساس بي‌کسي در افراد افزايش مي‌يابد و افراد طبق قيدوبندهاي اجتماعي بار نمي‌آيند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1391/09/12
خونه مجردی ؟؟؟؟؟ یه دفعه دانشگاه آزاد هم برو دیگه!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1391/09/13
خونه مجردی همانا جنبیدن عشق پیری همانا!
سرپیری معرکه گیری ...خوبه والا یه عمر زنهای بدبختشون به پاشون میشینن وبا خوب وبدشون میسازن ,آخر سر هم آقای همسر درست زمانیکه باید بشینه کنار زن تنهاش و همدمش بشه, بره عیش و نوششون رو با یه زن ترگل ورگل بکنه...(دیدم که میگما!)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج