آرتور هیلر، کارگردان مشهور کانادایی درگذشت
۳۷۲۳۸۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
۲۵۴۰ 
امروز آکادمی علوم و هنر سینمایی مرگ این کارگردان کانادایی تبار را اعلام کرد. او به مرگ طبیعی درگذشت.
وب‌سایت کافه سینما: امروز آکادمی علوم و هنر سینمایی مرگ این کارگردان کانادایی تبار را اعلام کرد. او به مرگ طبیعی درگذشت.

آرتور هیلر درگذشت

آرتور هیلر از برنامه های زنده تلویزیون در سال های 1950 به کارگردانی روی آورد وبرای ساختن فیلم های کمدی مانند The In-Laws و Silver Streak و فیلم بسیار پرفروش قصه عشق شهرت داشت. هیلر از سال 1993 تا 1997 رئیس آکادمی علوم و هنر سینمایی بود و  از سال 1989 تا  1993 ریاست اتحادیه(انجمن) فیلمسازان آمریکا را بر عهده داشت. بیشتر فیلم های هیلر کمدی و کمدی-درام بودند: مانند آمریکایی شدن امیلی، بیمارستان، نویسنده! نویسنده!، و مرد تنها. بیمارستان با فیلمنامه‌ای پدی چایفسکی، از کمدی‌های انتقادی محبوب دهه 1970 است.

هیلر برنده یک جایزه گلدن گلوب بود و برای قصه عشق نامزد اسکار شد. قصه عشق با بازی رایان اونیل و الی مک‌گرا، دو بازیگر جوان نقش نخست‌اش را ستاره کرد، و نامزه هفت جایزه اسکار بود، اما تنها برنده اسکار بهترین ترانه شد.

هیلر متولد 22 نوامبر سال 1923 در ادمونتون کانادا بود. در دوران کاری همه کاری در عرصه سرگرمی سازی انجام داده بود، از ساختن برنامه رادیویی و تلویزیونی گرفته تا برنامه های موزیکال برای رادیو. او سال 2002 جایزه اسکار افتخاری بشردوستانه جین هرشولت را دریافت کرد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج