آخرین وضعیت پرونده کهریزک و روزنامه شرق
۳۷۲۵۱
۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۲
۵۲۶۴
رئیس شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران آخرین وضعیت پرونده قضات برکنار شده کهریزک، روزنامه شرق، خبرگزاری رویترز و اختلاس از بیمه و استانداری را اعلام کرد.
خبرگزاری مهر: رئیس شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران آخرین وضعیت پرونده قضات برکنار شده کهریزک، روزنامه شرق، خبرگزاری رویترز و اختلاس از بیمه و استانداری را اعلام کرد.

قاضی مدیرخراسانی درباره آخرین وضعیت قضات برکنار شده کهریزک گفت : این پرونده با صدور کیفرخواست برای سه متهم آن به دادگاه فرستاده شد. در حال حاضر مطالعه پرونده را آغاز کرده ایم و پس از بررسی کامل پرونده زمان محاکمه را مشخص می کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که محاکمه تا قبل از پایان سال برگزار می شود؟ اظهار داشت: هنوز نمی توان درباره زمان محاکمه اظهار نظر کرد.

بر اساس محتویات پرونده، برای سه قاضی برکنار شده حادثه کهریزک چندی قبل قرار منع تعقیب صادر شده بود که با اعتراض اولیای دم کشته شدگان ماجرا کهریزک دادگاه عمومی برای دادسرا قرار جلب دادرسی صادر کرد.

محاکمه مدیر مسوول شرق در دی ماه

رئیس شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران از ارسال پرونده روزنامه شرق به دادگاه خبر داد و گفت: در دیماه امسال جلسه دادگاه با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات استان تهران برگزار خواهد شد.

چهارم مهرماه بود که کاریکاتور هادی حیدری برای روزنامه شرق دردسرساز شد. بعد از انتشار این کاریکاتور پدرام پاک‌آئین مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد صبح پنجم مهرماه سال جاری اعلام کرد: روز گذشته به محض درج کاریکاتور توهین‌آمیز روزنامه شرق اخطار کتبی خطاب به مدیرمسئول این روزنامه ارسال شد و موضوع به دادستان عمومی و انقلاب تهران هم برای رسیدگی اعلام شده است.

در این کاریکاتور کارتونی نقاشی شده که افراد به جای بستن سربند به روی پیشانی سربندها را به روی چشمان خود می بندند و وزارت ارشاد این نقاشی را توهین به ارزشهای دفاع مقدس عنوان کرده است.
 
پس از اظهارات این مقام مسئول در وزارت ارشاد، حسینی وزیر ارشاد هم اعلام کرد: نظر ما توقیف روزنامه شرق است و آن را به دادستانی اعلام کرده و در جلسه هیئت دولت با وزیر دادگستری مذاکره کرده‌ام.
 
هنوز چند ساعتی از گفته های وزیر ارشاد نگذشته بود که دادستانی تهران با بازداشت مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق به ادامه اما و اگر ها خاتمه داد و روزنامه شرق هم توقیف شد.
 
حکم رویترز صادر شد

قاضی مدیرخراسانی درباره پرونده خبرگزاری رویترز نیز اظهار داشت: حکم این پرونده صادر و به طرفین ابلاغ شده است. در خصوص مفاد رای نمی توانم اظهار نظر کنم.

پرونده خبرگزاری رویترز با شکایت بانوان نینجا کار ایران و شکایت مدعی العموم به دادگاه آمده بود.

پرونده بیمه به دیوان عالی نرفته است

وی درباره آخرین وضعیت پرونده اختلاس از بیمه و استانداری نیز گفت: هنوز این پرونده برای بررسی اعتراض متهمان به دیوان عالی کشور فرستاده نشده است.

رسیدگی به پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران و استانداری تهران از یکم خرداد ماه امسال در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران آغاز شد. پیش از این نیز سه جلسه دادگاه در سال 89 برگزار شده بود که قاضی مدیر خراسانی رئیس شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران با توجه به نقص تحقیقات پرونده را به دادسرا بازگرداند.

با تکمیل تحقیقات، پرونده 100 جلدی اختلاس از شرکت بیمه و استانداری با صدور کیفرخواستی 77 صفحه ای برای 78 متهم آن به دادگاه بازگردانده شد. در حالی که پرونده فساد بزرگ بانکی آخرین روزهای رسیدگی در دادگاه را سپری می کرد نخستین جلسه دادگاه اختلاس یکم خرداد با حضور 78 متهم برگزار شد.

با برگزاری 13 جلسه دادگاه طی 42 روز قاضی مدیر خراسانی و چهار قاضی مستشار پایان رسیدگی به این پرونده را اعلام کرده و از 12 تیر ماه برای صدور حکم وارد شور شدند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:07 - 1391/09/12
مجله فك نكن نفهميديم كه اين دو واژه رو چرا كنار هم گذاشتي
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج