پاسخ آمریکا به ماجرای سانسور ویدئوی برجام
۳۷۲۸۰۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۱
۱۸۶۴
جان کربی گفت، ویدیوی نشست خبری وزارت امورخارجه درباره مذاکرات هسته ای محرمانه آمریکا و ایران عمدا حذف شده است اما، مدرکی دال بر اینکه این حذف به منظور مخفی کردن اطلاعات بوده باشد، وجود ندارد.
خبرگزاری ایرنا: جان کربی گفت، ویدیوی نشست خبری وزارت امورخارجه درباره مذاکرات هسته ای محرمانه آمریکا و ایران عمدا حذف شده است اما، مدرکی دال بر اینکه این حذف به منظور مخفی کردن اطلاعات بوده باشد، وجود ندارد.

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا به خبرنگاران گفت، مطمئن هستیم که ویدیوی آن نشست خبری، عمدا ویرایش و حذف شده است اما، آنچه که نمی توانیم مشخص کنیم این است که اساسا چرا این ویرایش صورت گرفت. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این کار با هدف مخفی کردن اطلاعات از مردم انجام شد.
 
به گزارش رویترز، حذف بخشی از نشست خبری 2 دسامبر 2013 به طرح این سوال منتهی شد که آیا سخنگوی پیشین وزارت امورخارجه آمریکا خبرنگاران را در زمینه انجام یا انجام نشدن مذاکرات هسته ای مستقیم و محرمانه آمریکا با ایران فریب داده است یا خیر.
 
وزارت امورخارجه آمریکا که در ابتدا حذف بخشی از این ویدیو را ناشی از اشتباه اعلام کرده بود، کمی بعد گفت که این حذف، عمدی بود.
 
کربی افزود، با توجه به ماهیت پراکنده و متغیر این حذف، تحقیقات اداره مشاور حقوقی وزارت امورخارجه نمی تواند یک اشتباه فنی را در حذف بخشی از این ویدیو منتفی بداند.
وی خاطر نشان کرد، نتایج این تحقیقات در اختیار 'جان کری' وزیر امورخارجه و اعضای کنگره گذاشته شد.
 
بخش حذف شده این ویدیوی شامل سوالاتی در کنفرانس خبری است که 'ویکتوریا نولند' سخنگوی وقت وزارت امورخارجه آمریکا، مذاکرات محرمانه آمریکا و ایران را درباره توافق هسته ای رد کرده بود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج