زاکربرگ: چرا فیسبوک را فیلتر کردید؟!
۳۷۲۸۳
۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۳
۶۴۸۴
مارک زاکربرگ مدیر شرکت فیسبوک در گفتگوی تلفنی با یک مقام دولتی تاجیکستان از او درباره دلایل فیلترینگ سایت فیسبوک در کشور تاجیکستان کسب اطلاع کرد.
عصر ایران: مارک زاکربرگ مدیر شرکت فیسبوک در گفتگوی تلفنی با یک مقام دولتی تاجیکستان از او درباره دلایل فیلترینگ سایت فیسبوک در کشور تاجیکستان کسب اطلاع کرد.

هفته گذشته برای چندمین بار دولت تاجیکستان سایت فیسبوک و دو سایت دیگر روسی زبان را به دلیل انتشار اطلاعات محرمانه دولتی فیلتر کرد.

"بیگ ظهور اف " رییس واحد خدمات مخابراتی تاجیکستان که طرف گفتگوی زاکربرگ بوده است پیشتر در مصاحبه ای با رسانه ها گفته بود که دوست دارد با صاحب شبکه فیسبوک یا مشاوران نزدیکش گفتگو کند.

وی پس از گفتگو با زاکربرگ به خبرنگاران گفت که در این گفتگو به مدیر فیسبوک گفته دلیل از دسترس خارج شدن سایت فیسبوک تصمیم کمیته فیلترینگ بوده است و وی تلاش خواهد کرد تا این تصمیم را تا چند روز دیگر لغو کند.

در این گفتگو که به واسطه یک مترجم صورت گرفته مدیر سایت فیسبوک از ظهوراف به عنوان یک مقام دولتی تاجیک دلایل فیلترینگ و از دسترس خارج شدن سایت فیسبوک را جویا شده است.

ظهور اف نیز در گفتگو با مدیر فیسبوک با اشاره به اینکه تصمیم فیلترینگ سایت فیسبوک دولتی نبوده،افزوده است تمام تلاش خود را برای اقناع اعضای کمیته در تجدید نظر در تصمیم شان صرف خواهد کرد.

برخی ناظران معتقدند که دولت دوشنبه از اینکه مخالفان حکومت تاجیکستان بتوانند از قابلیت های شبکه اجتماعی فیسبوک در جهت ایجاد نافرمانی های مدنی و اعتراضات استفاده کنند، نگران است ؛ با این حال تعداد کاربران اینترنت در تاجیکستان کمتر از 5 درصد جمعیت 7 و نیم میلیون نفری این کشور را شامل می شود که از این تعداد کاربران سایت فیسبوک کمتر از 30 هزار نفر هستند.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:56 - 1391/09/13
همین روزاست که به ایران هم یه زنگ بزنه!!
پاسخ ها
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۳
خیلی وقت پیش تربایدزنگ میزد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج