ناسا ایستگاه فضایی را به یک شرکت میدهد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۷۳۶۲۹
۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲
۱۴۰۰
انسان‌ها به مدت کافی در مدارهای پایینی خارج از جو کره‌ی زمین حاضر بوده‌اند و ایستگاه فضایی بین المللی نیز در این مدت خدمات ارزشمندی را به طرح‌های تحقیقاتی و فضانوردان حاضر در این مدارها ارائه کرده است. اما سازمان فضایی و هوانوردی ناسا قصد دارد که از این مرحله عبور کند و به مرزهای دورتری دست یابد.
وب سایت گجت نیوز - رضا آقامحمدی: انسان‌ها به مدت کافی در مدارهای پایینی خارج از جو کره‌ی زمین حاضر بوده‌اند و ایستگاه فضایی بین المللی نیز در این مدت خدمات ارزشمندی را به طرح‌های تحقیقاتی و فضانوردان حاضر در این مدارها ارائه کرده است. اما سازمان فضایی و هوانوردی ناسا قصد دارد که از این مرحله عبور کند و به مرزهای دورتری دست یابد.
 
ناسا ایستگاه فضایی بین المللی را به یک شرکت خصوصی تحویل می‌دهد 

در واقع ناسا به مرحله‌ای رسیده است که قصد دارد اهداف بلندتری نظیر سیاره‌ی ماه، مریخ و مقاصد قرار گرفته در فواصل دورتر را دنبال کند و دیگر مدارهای نزدیک سطح زمین از آن اهمیت اولیه برای ناسا برخوردار نخواهند بود. به همین دلیل این ابر کمپانی آمریکایی اعلام کرده است که از سال ۲۰۲۴ به بعد، دیگر قصد ندارد بودجه‌ای را برای اداره و توسعه‌ی ایستگاه فضایی بین المللی در نظر بگیرد و عملا فعالیتش در این ایستگاه به پایان خواهد رسید.

اما آیا این به معنای آن است که ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) قرار است بازنشسته شود و با تغییر مدار، در یک اقیانوس سقوط کند و تکه های آن به طور جداگانه فروخته شود؟ خیر، قطعا این چنین نیست. این موضوع را یکی از معانان معاونت وابسته به سرپرست ناسا یعنی آقای بیل هیل (Bill Hill) به ماه اعلام کرده است و طبق گفته‌های او، این ایستگاه بین المللی قرار نیست که به زمین برگردد.

در واقع هدف ناسا این است که بعد از خروج تمام فضانوردارنش از این سازه‌ی فضایی، یک شرکت خصوصی و یا یک تشکیلات شخصی که توانایی اداره‌ و کنترل این پایگاه پیشرفته و عظیم را دارد، کنترل و تامین هزینه‌ی آن را بر عهده بگیرد. بیل هیل در یک گفتگوی جدید که ساعاتی پیش با خبرگزاری TechCrunch انجام داده است، این موضوع را توضیح داده که بخشی از آن را در زیر می‌خوانید: «ناسا در حال تلاش است تا تحت یک شرایط اقتصادی و به صرفه، توسعه‌ی تحقیقات فضایی در مدارهای نزدیک به زمین را ادامه دهد. هدف نهایی ما این است ایستگاه فضایی بین المللی را به یک تشکیلات تجاری خصوصی و یا هر بخش اقتصادی دیگری تحویل دهیم تا تحقیقات و توسعه در مدارهای پایین زمین همچنان ادامه پیدا کند.»

تصمیم‌گیری درباره‌ی ایستگاه فضایی بین المللی تنها به ناسا مربوط نمی‌شود

آقای هیل در ادامه توضیح می‌دهد که آنها در گذشته هم قصد واگذاری کنترل مدارهای پایین زمین که اختصارا به آنها LEO گفته می‌شود را داشته‌اند، اما در نهایت این موضوع باعث الهام گرفتن آنها برای ساخت نسخه‌ی کوچکتری نسبت به ایستگاه فضایی اصلی شده است. البته او درباره‌ی جزییات این طرح و این که آیا شرکای تجاری و قانونی ناسا درباره‌ی واگذاری این ایستگاه فضایی نظر مساعدی دارند یا نه، صحبتی نداشته است.

از آنجا که هدف ناسا از واگذاری ایستگاه فضایی بین المللی ، کنترل هزینه‌های اقتصادی است، مطمئنا قیمت گذاری این سازه‌ی اساسی برای فروش و یا اجاره کار دشواری خواهد بود و به زمان زیادی احتیاج خواهد داشت.
 
این پایگاه بین المللی علاوه بر سازمان فضایی و هوانوردی ناسا، توسط سازمان‌های فضانوردی Roscosmos (در کشور روسیه)، JAXA (در کشور ژاپن)، ESA (در کشورهای اروپایی) و CSA (در کشور کانادا) نیز اداره و کنترل می‌شود و سالانه میلیاردها دلار برای تعمیر، توسعه و تامین منابع مورد نیاز آن هزینه می‌شود؛ بنابراین جلب رضایت آنها نیز علاوه بر تصمیم ناسا برای عملی کردن این موضوع، ضروری خواهد بود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر