مهمانان نورانی در خانه شما!
۳۷۴۱۰
۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۸
۸۷۲۲
خورشید زمستاني را به خانه آورید.
بهره‌گيري از منابع طبيعي براي روشن و گرم كردن خانه هم به صرفه‌جويي در مصرف انرژي كمك مي‌كند و هم زيبايي و روشنايي دل انگيزي را به خانه هديه مي‌دهد. با استفاده از این راهکارهای ساده نور طبیعی را ميهمان منزل‌تان کنید.

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: گرم كردن خانه‌ها در فصل سرما با وسايل گرمايشي متعددي كه در بازار وجود دارد كار چندان سختي نيست. با اين وجود بهره‌گيري از منابع طبيعي براي روشن و گرم كردن خانه هم به صرفه‌جويي در مصرف انرژي كمك مي‌كند و هم زيبايي و روشنايي دل انگيزي را به خانه هديه مي‌دهد. با استفاده از این راهکارهای ساده نور طبیعی را ميهمان منزل‌تان کنید.

خورشید زمستاني
 پنجره‌ها

پنجره‌هایی که سایبان و نورگیر دارند حتی اگر به طور کامل باز باشند، باز هم جلوی ورود نور را می‌گیرند اما به هر حال شما با انتخاب پرده مناسب می‌توانید این مشکل را تا حدود زیادی رفع کنید. برای ورود نور بیشتر به داخل باید از پرده‌های یک لایه و بدون آستری استفاده کنید. پرده‌های چین‌دار و نازکی که به وسیله حلقه‌هایی به میله پرده نصب می‌شوند و به راحتی جابه‌جا می‌شوند. پرده‌های کرکره‌ای هم انتخاب مناسبی است، زیرا هم می‌توانید مقدار نوری که وارد می‌شود را کنترل و تنظیم کنید و هم می‌توانید با زاویه دادن به آن، نور را در هر ناحیه‌ای متمرکز کنید. موانع پشت پنجره

گاهی پشت پنجره اتاق شما درختی وجود دارد که انبوه شاخه‌های آن مانع از ورود نور به داخل خانه می‌شود. قطع کردن درخت که بی‌شک پیشنهاد مناسبی نیست اما می‌توانید با هرس کردن شاخه‌های درخت یا هدایت آن به وسیله چند طناب، هم از داشتن یک سبزینه زیبا پشت پنجره اتاق لذت ببرید و هم نور را به داخل خانه هدایت کنید. در ضمن یادتان باشد که قسمت طاقچه‌ای پنجره را باید از آشفتگی و شلوغی دور نگه دارید.

خورشید زمستاني رنگ‌های روشن

رنگ سفید و به طور کلی رنگ‌های روشن، نور طبیعی را بهتر از رنگ‌های تیره جذب می‌کنند. بنابراین برای دیوارها از رنگ‌های سرد و روشن مانند نقرآبی استفاده کنید. انتخاب شما برای سقف می‌تواند از میان رنگ‌های منعکس کننده و متالیک باشد. اگر قصد خرید مبلمان دارید، بخش‌های بزرگ‌تر آن مانند کاناپه را روشن انتخاب کنید و روی آن کوسن‌های تیره رنگ بگذارید.

خورشید زمستاني پرده‌ها و رومیزی‌ها

خورشید زمستاني

در زمان خرید پارچه برای پرده، رومیزی و حتی روکش مبل‌ها به‌ این مسئله دقت داشته باشید که پارچه‌های سنگین مانند مخمل و پارچه‌هایی که طرح‌های برجسته و درشت دارند، اتاق را تیره نشان می‌دهند. در حالی که پارچه‌های سبک مانند انواع کتان‌ها موجب روشن‌تر شدن اتاق می‌شوند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج