پرداخت ارز مبادله‌ ای به 19 گروه خدماتی
۳۷۴۹۰
۱۵ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۴
۱۵۱۵۲
تامين ارز مورد نياز فرصت‌های مطالعاتی و هزینه‌های درمانی اعضای هیات علمی، و... فروش یا انتقال حق‌الوکاله در رابطه با دعاوی حقوقی از جمله مصارف خدماتي است که ارز مبادله اي به آنها تعلق مي گيرد.
 باشگاه خبرنگاران جوان: صمد کريمي سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران گفت: تامين ارز مورد نياز فرصت‌های مطالعاتی و هزینه‌های درمانی اعضای هیات علمی، انتقال ارز بابت حق عضویت و حق ثبت‌نام در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و محافل علمی، هزینه‌ی چاپ مقالات علمی، هزینه‌ی شرکت در نمایشگاه‌های خارج از کشور و فروش یا انتقال حق‌الوکاله در رابطه با دعاوی حقوقی از جمله مصارف خدماتي است که ارز مبادله اي به آنها تعلق مي گيرد.

وي ادامه داد : هزينه خريد فيلم و دريافت ماهواره اي و ارتباطي ، هزينه سوخت ، هندلينگ ، لندينگ پروازهاي خارجي ، حق بيمه شرکت هاي هواپيمايي ايراني ، فروش و انتقال ارز بابت هزينه شرکت هاي بيمه ايراني،‌ فروش ارز شرکت هاي منتخب براي اعزام زائران به عمره مفرده و عتبات عاليات و فروش ارز جهت باز پرداخت تسهيلات اعطايي از محل حساب ذخيره ارزي(دولتي ، خصوصي ، فاينانس غير خودگردان ،‌بانک توسعه و تجارت (اکو) ، بانک جهاني و بانک توسعه اسلامي) از ديگر اولويت هاست.

لامز به ذکر است ؛ پیش از این 20 گروه خدماتی جدید برای دریافت ارز مبادله ای اعلام شده بود که بر اساس تصمیمات بانک مرکزی این میزان به 19 گروه رسید.

لیست کامل 19 گروه خدماتی جدید که مرکز مبادلات ارزی ارز آنها را تامین می‌کند:


ردیف

گروه خدماتی دریافت کننده ارز مبادله‌ای

1

ارز مسافرتی حداکثر 300 دلار در سال

2

دانشجویان غیر بورسیه (مقطع فوق لیسانس و بالاتر)

3

ماموریت‌های دولتی

4

فرصت‌های مطالعاتی و هزینه‌های درمانی اعضای هیات علمی

5

انتقال ارز بابت حق عضویت و حق ثبت‌نام در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و محافل علمی و هزینه‌ چاپ مقالات علمی

6

هزینه‌ شرکت در نمایشگاه‌های خارج از کشور

7

فروش یا انتقال حق‌الوکاله درباره دعاوی حقوقی

8

اصل و سود سرمایه‌گذاری خارجی

9

کارمزد‌ها

10

هزینه‌ دفاتر خارج از کشور

11

هزینه‌ اجاره و اشتراک شبکه‌های اطلاعاتی (اینترنت و غیره)

12

هزینه‌ برگزاری همایش‌های بین‌المللی

13

هزینه‌ انجام آزمایش‌های علمی و فنی و انتشار آگهی در خارج از کشور و دریافت گواهی‌های بین‌المللی

14

هزینه‌ خرید امتیاز پخش فیلم و دریافت شبکه ماهواره‌ای (اینترنت و( ...

15

هزینه‌های سوخت، هندلینگ،لندینگ و حقوق خدمه خارجی و حق بیمه‌ شرکت‌های هواپیمایی ایرانی

17

ارز درمانی

16

هزینه شرکت‌های بیمه‌ ایرانی

18

شرکت‌های منتخب برای اعزام زائران به عمره مفرده و عتبات عالیات (عراق و( ....

19

فروش ارز جهت بازپرداخت تسهیلات اعطایی از محل حساب ذخیره ارزی و...


خانواده دانشجويان همارز مبادله اي مي گيرند

سخنگوي مرکز مبادلات ارزي در ادامه با اشاره به اينکه تصميمات جديدي نيز در خصوص ارز دانشجويي گرفته شده است گفت : بر اساس تصميم مسئولان در گذشته ارز گروه خدماتي تنها به ارز مسافرتي (حد اکثر 300 دلار) براي کليه مقاصد و مسافران هوايي ، زميني ، ريلي و دريايي ، ارز ماموريت هاي غير ثابت و ثابت براي کارکنان دولت ، ارز بيماران ، ارز دانشجويان غير بورسيه (فوق ليسانس و بالاتر) محدود مي شد اما هم اکنون بر پايه تصميم جديدي که براي ارز دانشجويي گرفته شده است علاوه بر حد اکثر هزار دلاري که در هر ماه براي هزينه اقامت هر دانشجو در نظر گرفته شده هر عضر خاواده دانشجويان نيز مي توانند از حد اکثر 500 دلار ارز مبادله اي در هر ماه استفاده کنند.

صمد کريمي افزود : کماکان تامين نياز هاي ارزي دانشجويان بروسيه نيز به نرخ مرجعه 1226 تومان بوده و خانواده هاي اين گرو از دانشجويان نيز مشمول هزينه اقامت حد اکثر 500 دلار به نرخ ارز مرجع هستند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج