رایگان به تماشای کنسرت بنشینید
۳۷۵۹۰۴
۰۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶
۱۷۶۶
گروه‌های موسیقی اقوام ایرانی به مدت دو روز اجراهای مختلفی را در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران به روی صحنه می‌برند و علاقه‌مندان می‌توانند به صورت رایگان به تماشای این اجراها بنشینند.
هنرآنلاین: گروه‌های موسیقی اقوام ایرانی به مدت دو روز اجراهای مختلفی را در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران به روی صحنه می‌برند و علاقه‌مندان می‌توانند به صورت رایگان به تماشای این اجراها بنشینند.

 به نقل از روابط عمومی موسسه توسعه هنرهای معاصر، در حاشیه برگزاری نمایشگاه فرش در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و در روزهای چهارم و پنجم شهریورماه بخشی از آیین‌ها و موسیقی ایران در مناطق مختلف که توسط قالیبافان زمزمه می‌شده و بخشی از تاریخ شفاهی کشور است توسط گروه‌های موسیقی به اجرا در می‌آید.

گروه "آوای موج" از بوشهر موسیقی تلفیقی بوشهر و هرمزگان را به روی صحنه می‌برد، همچنین گروه "داغلار" از آذربایجان علاوه بر اجرای رپرتوار موسیقی منطقه، حرکات آئینی محلی را نیز اجرا خواهند کرد. در این بخش هر گروه موسیقی به مدت 40 دقیقه کنسرت اجرا کرده، در فواصل این اجراها، هنرمندان نواحی به تکنوازی می‌پردازند.

بخش ویژۀ قالی‌بافی این برنامه به اجرای ترانه‌های قالی‌بافی ایل بختیاری توسط گروه "ترنج" که ترنج نام یکی از نقش‌های معروف قالی‌های بختیاری اختصاص دارد. این گروه به اجرای نغمه‌های قالی‌بافی می‌پردازد که به صورت میدانی در سالن‌های مختلف نمایشگاه فرش اجرا خواهد شد. بخشی از این اجراها نیز مربوط به حرکات آئینی است که گروه نواحی لرستان در آن به سولو نوازی، اجرای دُهل، حرکات آیینی و موسیقی لری خواهند پرداخت.

اجراهای موسیقی اقوام ایرانی به مدت دو روز در ساعات صبح و عصر چهارم و پنجم شهریورماه جاری در حاشیه نمایشگاه فرش و در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای دوستداران این موسیقی خواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج