اختلال در قیمت مسكن با آلودگی‌ هوا
۳۷۵۹۹
۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۵
۲۷۰۹
طی روزهای اخیر مالکان قیمت‌های تازه ای از واحدهای نوساز برای ورود به بازار خرید و فروش ارائه کرده‌اند که به نظر می‌رسد تعیین محدوده میانگین قیمتی آپارتمان‌های نوساز تحت تاثیر آلودگی هوا بر ذهن مالکان، با اختلال روبه‌رو شده است!
دنیای اقتصاد: طی روزهای اخیر مالکان قیمت‌های تازه ای از واحدهای نوساز برای ورود به بازار خرید و فروش ارائه کرده‌اند که به نظر می‌رسد تعیین محدوده میانگین قیمتی آپارتمان‌های نوساز تحت تاثیر آلودگی هوا بر ذهن مالکان، با اختلال روبه‌رو شده است!

اگر نگاهی به لیست تازه‌ترین واحدهای نوساز آماده برای فروش در برخی از نواحی شهر بیندازیم با قیمت‌هایی از سوی مالکان مواجه می‌شویم که اگرچه با توجه به نوسانات قیمتی دیگر بازارها دور از انتظار نیستند، اما کف قیمت تعیین شده در دو روز گذشته برای واحدهای نوساز (76 تا 100 متری) متر مربعی 3 میلیون تومان بوده است.

در برخی از نواحی بررسی شده شهر با توجه به امکانات ارائه شده برای واحد آماده فروش مالک قیمت ملک نوساز یا در حال ساخت خود را بین 3 میلیون تا 3 میلیون و 300 هزار تومان پیشنهاد داده است.

به عنوان مثال مالکی آپارتمان 100 متری خود را در خیابان کریم خان زند متر مربعی 4 میلیون و 650 هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است و برای ملک خود مزایایی همچون دو نبش بودن و دارا بودن پارکینگ مستقل برشمرده است.

علاوه بر این فرد دیگری در محدوده میدان آزادی ملک 82 متری خود را متر مربعی 4 میلیون تومان برآورد کرده است اما هنوز خریداری برای آن اقدام نکرده است!

در برخی از نواحی شرق و جنوب شرق تهران نیز قیمت‌های پیشنهادی مالکان بین 3 میلیون و 300 هزار تومان تا 3 میلیون و 600 هزار تومان برای واحدهای نوساز تعیین شده است.

برای مثال در خیابان پیروزی واحدی 90 متری با قیمت متر مربعی سه میلیون و 300 هزار تومان در لیست واحدهای آماده فروش قرار گرفته است. همچنین واحد نوساز 97 متری در منطقه تهران نو 3 میلیون و 600 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

در نواحی دیگری از شهر با توجه به موقعیت جغرافیایی آنها، مالکان سطح بالاتری از قیمت‌ها را برای واحدهای نوساز خود در دو روز اخیر در نظر گرفته‌اند.

به عنوان مثال مالکی واحد نوساز 87 متری خود را که در منطقه یوسف آباد واقع شده متر مربعی 6 میلیون و 200 هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است.

البته این محدوده قیمتی نواحی از شهر را شامل می‌شوند که مورد بررسی قرار گرفته‌اند و به طور قطع برخي نواحی از شهر هستند که محدوده قیمتی آن بالاتر یا پایین‌تر از قیمت‌های معرفی شده هستند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج