بی خود و بی جهت در کنار مردم! +عکس
۳۷۶۴۸
۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۳
۱۴۳۸۵
بازیگران همراه با رضا کاهانی، فیلم را با مردم تماشا کردند
پنجشنبه شب، تنور عکس و امضا در پردیس ملت حسابی داغ بود. نکته ای که در این میان وجود داشت مخاطبانی بودند که استقبال قابل توجهی از عبدالرضا کاهانی کارگردان این فیلم داشتند تا جایی که کاهانی خودش هم از این توجه مردم تعجب کرده بود.

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح:

پرده اول: پیش از فیلم

چهارشنبه «پردیس سینمایی ملت» جای سوزن انداختن نبود. همانطور که از چند روز قبل اعلام شده بود، بنا بود فیلم «بی خود و بی جهت» با حضور بازیگران و کارگردان این فیلم به نمایش دربیاید. جمعیت سینمادوست هم تقریبا از ساعت 18 در محوطه پردیس سینمایی ملت جمع شدند و در انتظار بازیگران و کارگردان فیلم ماندند. با ورود رضا عطاران، پانته آ بهرام، نگار جواهریان و احمد مهرانفر، مردم با دوربین هایشان شروع به عکاسی کردند.

«بی خود و بی جهت» همین 4 بازیگر را دارد. این فیلم عملا نقش اصلی ندارد و همه در اصل نقش اول محسوب می شوند. جالب اینجا بود که خیلی ها هنوز این فیلم را ندیده بودند اما پیشاپیش از عوامل آن تشکر می کردند.

پنجشنبه شب، تنور عکس و امضا در پردیس ملت حسابی داغ بود. نکته ای که در این میان وجود داشت مخاطبانی بودند که استقبال قابل توجهی از عبدالرضا کاهانی کارگردان این فیلم داشتند تا جایی که کاهانی خودش هم از این توجه مردم تعجب کرده بود.

یکی از نکات جالب توجه که در مراسم فیلم بینی عوامل با مردم، به چشم می خورد، تفاوت سوالات مطرح شده از سوی مردم بود. اصولا در مراسمی از این دست، بحث های جدی مطرح نمی شود و طرفداران ترجیح می دهند با سینماگران محبوبشان بیشتر گپ و گفت دوستانه داشته باشند اما سوال های تخصصی مردم از کاهانی و بازیگران این فیلم، فضای پردیس ملت را کمی تغییر داده بود.

 یکی از کاهانی درباره روند متواتر فیلم هایش می پرسید، یکی درباره لحن آثارش سوال می کرد، آن یکی درباره انگیزه کاهانی برای انتخاب این بازیگران می پرسید و سوال های دیگری که باعث شده بود این سینماگران، با ذوق و شوق بیشتری پاسخ مردم را بدهند.

لبخند بر لب سینما و سینماگران

بازیگران فیلم برخلاف روال معمول ارتباط خوبی با مخاطبان برقرار کردند و چیزی حدود 45 دقیقه به همه سوال ها پاسخ دادند و با طرفدارانشان عکس یادگاری گرفتند اما نکته ای که دور از انتظار هم نبود توجه جمعیت به رضا عطاران بود.

عطاران این روزها تبدیل به سوپر استار سینما و تلویزیون شده است. حضورش در پروژه ها، تضمینی برای دیده شدن و حتی فروش است و در مقام کارگردان هم خوش می درخشد. در این مراسم، عطاران هم مثل همیشه سرحال بود و با همه شوخی میکرد و طبق معمول هوای طرفدارانش را داشت.

فیلم در حالی 19 و 30 دقیقه روی پرده رفت که بلیت های سکانس فوق العاده پنجشنبه شب هم تمام شده بود و کل صندلی های سالن پر بود. چنین اتفاقی بعد از گذشت روزهایی که سینماداران از اکران فیلم هایشان با 4 یا 5 نفر شاکی بودند، بوی خوش رونق در سینما را می داد.

لبخند بر لب سینما و سینماگرانپرده دوم: بی خود و بی جهت

با آغاز پخش تیتراژ ابتدایی و نمایان شدن نام بازیگران روی پرده، سالن برای عواملی که به احترام آنها در کنارشان حاضر شده بودند تا فیلم را با هم ببینند، یکپارچه دست زدند. این سنگ تمام گذاشتن مخاطبان برای عوامل، حسابی بر و بچه های «بی خود و بی جهت» را سر حال آورده بود.

 با خاموش شدن کامل چراغ ها، سالن سکوت کرد تا آخرین ساخته کاهانی را ببیند. فیلم با صحنه ای غافلگیر کننده شروع می شود. صدای ضربه طبل مانندی که در اصل صدای شکم قلمبه رضا عطاران است! همین شوخی ابتدایی با تماشاچی کافی است تا «بی خود و بی جهت» خیلی زود خودش را در دل تماشاچیان حاضر در پردیس ملت جا می دهد...پرده آخر: دختری که گریه می کرد

با روشن شدن چراغ های سالن، لبخند روی لب تماشاچی هاست. همه برای عوامل، مجددا دست می زنند تا قدردانی شان را نشان دهند. پس از اتمام فیلم اتفاقات بامزه ای رخ داد. پیرمرد 60 ساله ای در میان جمعیت خود را به کاهانی رساند و او را بوسید.

دختر جوانی هم تحت تاثیر فیلم قرار گرفته بود و گریه می کرد. بازیگران و کارگردان دقایقی پس از نمایش فیلم هم در سالن میان مردم حضور داشتند و حرف های آنها را شنیدند و بعد پردیس ملت را ترک کردند. «بی خود و بی جهت» این روزها در سینماهای کشور در حال پخش است. فیلمی با بازی رضا عطاران و پانته آ بهرام در نقش محسن و مژگان و احمد مهرانفر و نگار جواهریان در نقش الهه و فرهاد.چقدر ممیزی خورده؟

سعید خانی، مجری طرح «بی خود و بی جهت» درباره مراسم فیلم بینی عوامل این فیلم با مردم، به تماشا می گوید: «تبلیغات، راه و روش های مختلفی دارد اما به هر صورت دست ما بسته است و به خاطر مسائل مالی و هزینه های سنگین تبلیغات، نمی توانیم گونه های مختلف تبلیغات را داشته باشیم اما همین که بازیگران و کارگردان دور هم جمع می شوند و با هم و در کنار مردم فیلم را می بینند، استقبال بیشتر می شود و ما دلگرم می شویم.»

لبخند بر لب سینما و سینماگران

او درباره همکاری بازیگران برای این مراسم می گوید: «دوستان بازیگر خیلی لطف دارند. رضا عطاران سر کار آقای مهرجویی، «چه خوبه برگشتی» بود، احمد مهرانفر مشغول سریال سیروس مقدم و نگار جواهریان درگیر یک تئاتر؛ اما لطف داشتند و گفتند به خاطر این فیلم هر جا بگویید می آییم چون فیلم، فیلم خودمان است.»

خانی از سوال اصلی مخاطبان درباره این فیلم می گوید: «اغلب افراد حاضر در پردیس ملت سوالشان از آقای کاهانی این بود که فیلم چقدر دچار ممیزی شده و نسبت به نسخه جشنواره فجر چه تغییراتی داشته؟»

مجری طرح این فیلم در پایان درباره فروش فیلم می گوید: «فیلم در تهران تا امروز (جمعه) 186 میلیون فروخته و آمار دقیق شهرستان ها هنوز اعلام نشده است.»
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:07 - 1391/09/18
با این فیلماتون
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:45 - 1391/09/20
من آقای عطاران رو خیلی قبول دارم ولی یه موقع های یه کاراایی میکنه که آدم میمونه چه عکس العملی نشون بده کم کم داره یه جور دیگه بین مردم جا میفته با این
فیلم های اخیرش که دوست داشتنی نیست این طور جا افتادن .......
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:23 - 1391/09/20
دست همتون درد نکنه شاد شاد شاد باشید دوستون دارم خیلی زیاد
UNITED STATES
14:39 - 1391/09/20
هنوز بلد نیستین تییتر درست بذارین؟ بهتره اینجوری بنویسین "بی خود و بی جهت" در کنار مردم. اینجوری آدم می فهمه منظورتون فیلمه.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:38 - 1391/09/21
این چرت وپرتها چیه میسازین حیف این همه پول که خرج میشه.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:02 - 1391/10/07
داستان فیلم خوب بود ولی خود فیلم در حد داستانش نبود.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:30 - 1392/07/19
فیلم رو خوب نگاه کنید ببینید که منظور از فیلم تضعیف فرهنگ ایرانی اسلامیه/انسان های با اعتقاد رو قدرتمند و ثروتمند ولی عقب افتاده واز خود راضی نشون میده وانسان های کم اعتقاد رو مظلوم ومحروم نشون داده این فیلم صرفا برای خیانت به جمهوری اسلامی ساخته شده وبس...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج