اقدام اسرائیل علیه آیفون
۳۷۷۲۸۳
۰۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۱
۱۲۸۲
گزارش‌ها حاکی از آن هستند که اسرائیل از آیفون، به‌عنوان ابزار جاسوسی از فعالان حقوق بشر، استفاده کرده است.
وب سایت سایبربان: گزارش‌ها حاکی از آن هستند که اسرائیل از آیفون، به‌عنوان ابزار جاسوسی از فعالان حقوق بشر، استفاده کرده است.

 اسرائیل، به ایجاد بدافزار در آیفون متهم شد

یک شرکت فناوری اسرائیلی، به ایجاد بدافزار برای تلفن‌های هوشمند آیفون و استفاده از آن برای جاسوسی، متهم شد. این شرکت به جاسوسی در مورد فعالان حقوق بشر در خاورمیانه متهم است.
این خبر، شرکت اپل را مجبور کرد، به‌روزرسانی جدیدی (نسخه‌ی iOS 9.3.5) برای محصولات خود ارائه کند.

شرکت اپل به کاربران خود در مورد سه آسیب‌پذیری در نسخه‌های قبلی محصولات خود، هشدار داد؛ طبق این گزارش، هکرها از این آسیب‌پذیری‌ها برای جاسوسی از خبرنگاران استفاده کرده‌اند.
این شرکت که توسط یکی از مقامات سابق ارتش اسرائیل مدیریت می‌شود، معروف به NSO، محکوم ‌به جاسوسی از تلفن‌های هوشمند است.

این بدافزار، توسط فعالان حقوق بشر امارات متحده عربی کشف‌شده است. بدافزار قبلا توسط آزمایشگاه شهروندی تورنتو، توسط احمد منصور کشف‌شده بود. وی توسط مقامات اماراتی دستگیر و شکنجه شده و لینکی مشکوک به او ارسال شده بود.

این آزمایشگاه دولت امارات را مسئول این عملیات‌ها و ایجاد بدافزار به کمک شرکت اسرائیلی می‌داند. بدافزار مذکور قادر به پیگیری پیام‌های متنی و ایمیل‌ها است. همچنین به کمک این بدافزار می‌توان صوت و تصویر نیز دریافت کرد.

همکاری واحد امنیت ارتش اسرائیل با مقامات اماراتی و توسعه‌ی فناوری بخش خصوصی، قبلا نیز مشکلات به وجود آورده و منجر نگرانی دیگر کشورها شده بود. این در حالی است که شرکت NSO، پیش تر اعلام کرده بود، این بدافزار در تلفن‌های اندروید و بلک‌بری نیز قادر به اجرا است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج