برلوسکونی ذاتا با ایرانی جماعت خوب نیست
۳۷۷۳۸
۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۲
۳۴۸۸
سفر محمد رویانیان به ایتالیا در نهایت با امضای توافقنامه با باشگاه میلان پایان یافت. مفاد این توافق نامه البته چندان روشن نیست.

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: سفر محمد رویانیان به ایتالیا در نهایت با امضای توافقنامه با باشگاه میلان پایان یافت. مفاد این توافق نامه البته چندان روشن نیست. رویانیان در این سفر در حالی با گالیانی دیدار کرد که یک روز در میلان معطل ماند. شایعاتی که پیرامون این سفر وجود داشت دلیل گفتگوی ما با حمیدرضا آصفی است. آصفی پیش تر سخنگوی وزارت خارجه بوده است و زمانی عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال.

باشگاه ها باید برای سفرهای ورزشی مدیرانشان با وزارت خارجه هماهنگ باشند؟

- باشگاه ها می توانند به صورت مستقل عمل کنند، هیچ الزام قانونی برای اینکه با وزارت خارجه هماهنگ باشند وجود ندارد اما رفتار متمدنانه این است که وزارت خارجه را مطلع کنند.

دولتی بودن باشگاه های ما تاثیری در توافق ها و پذیرش آنها توسط باشگاه های خارجی دارد؟

- باشگاه های خارجی ترجیح می دهند که با باشگاه های خصوصی رابطه برقرار کنند. اگر باشگاه های دولتی کوچک باشندممکن است برای آنها مشکل ایجاد شود ولی اگر در مورد باشگاه های بزرگ استقلال و پرسپولیس باشد به دلیل اینکه باشگاه های بزرگی هستند و طرفدار دارند اثر بازدارنده ندارد.

ما شنیده ایم که در سفر آقای رویانیان به ایتالیا ایشان یک روز در ایتالیا نتوانسته اند جلسات خود را برگزار کنند؟ چه دلیلی ممکن است باعث این اتفاق شود؟


- من این اتفاقات را مرتبط با دولتی بودن باشگاه ها نمیدانم. بدون آنکه بخواهم درباره مورد خاصی صحبت کنم می گویم ما چه در باشگاه ها و چه در فدراسیون کمیته بین الملل قوی نداریم. من فکر می کنم این بخش های باشگاه ها و فدراسیون علاوه بر اینکه باید تجربه داشته باشند باید در کلاس های آموزشی خاصی شرکت کنند. مشکلات ما در سفرها و انعقاد قراردادهنا چه برای بازیکن یا مربی باشد و چه باشگاه ها به دلیل ضعف در ساختار بین المللی است.

روابط سیاسی دو کشور چطور؟ یا سابقه سیاسی آقای رویانیان؟

- این رابطه دو باشگاه است و نه رابطه وزارت خارجه ها و رئیس جمهور. روابط سیاسی معمولا بر روابط اینگونه تاثیر نمی گذارد.

به هر حال رئیس باشگاه میلان برلوسکونی است. شاید این باعث شود که دید سیاسی هم وجود داشته باشد.

- من هفت هشت باری با برلوسکونی دیدار کرده ام. اول اینکه او غیرقابل پیش بینی است و دوم اینکه ذاتا با ایرانی جماعت خوب نیست و نسبت به ایرانی ها ذهنیت دارد ولی بعید می دانم تاثیری داشته باشد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:38 - 1391/09/20
نژاد پرست حالا خوبه ايتاليايي ها آلماني ها خودشون رو از نژاد آريايي ميدونن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج