جشن سه روزه «جنگ ستارگان» در لندن
۳۷۷۷۵۱
۰۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
۱۶۱۳
امپراتوری معروف؛ از دیروز تا آینده
طرفداران پر شمار سری فیلم های فضایی و خیالی«جنگ ستارگان» که در سال ۲۰۱۷ قسمت هشتم آن نیز اکران می شود، هفته پیش جشن گرامیداشت این فیلم های ۳۹ ساله شده را از طریق سایت اینترنتی این فیلم ها به تماشا نشستند.
روزنامه بانی فیلم - وصال روحانی: طرفداران پر شمار سری فیلم های فضایی و خیالی«جنگ ستارگان» که در سال ۲۰۱۷ قسمت هشتم آن نیز اکران می شود، هفته پیش جشن گرامیداشت این فیلم های ۳۹ ساله شده را از طریق سایت اینترنتی این فیلم ها به تماشا نشستند.

جشن سه روزه «جنگ ستارگان» در لندن

چون این آیین در شهر لندن پایتخت انگلیس برپا می شد هواداران این سری آثار در آمریکای شمالی نگران از دست دادن مراسم بودند و از انتقال آن به اروپا ابراز گلایه شدید می کردند اما حامیان این سری فیلم ها که امتیاز آن پس از اتمام قسمت ششم از سوی جورج لوکاس خالق این داستانها به والت دیسنی فروخته و واگذار شد با فرستادن تصاویر آن به روی سایت مورد بحث به این نارضایتی تا مدتی پایان دادند. در این مراسم که سه روز طول کشید برنامه های متنوع و متعددی منجمله تحلیل این فیلم ها و مصاحبه با بازیگران در حضور چهره هایی سرشناس به عنوان مهمان صورت پذیرفت.

سازماندهی و اجرای پخش زنده این مراسم بیشتر توسط سازمان Live stream انجام شد و وقتی هواداران دیدند که چهره هایی مثل گرت ادواردز و کاتلین کندی نیز در این آیین ها و برنامه ها شریک اند، بیش از پیش راضی شدند و به جدیت و رسمی بودن قضایا پی بردند، ادواردز از سازمان دهندگان و کارگردان سری فیلم های کوتاه استاروارزی موسوم به «Rogue One» است و کاتلین کندی نیز دستیار و شریک طولانی مدت جورج لوکاس در تهیه این فیلم ها بوده که پس از واگذاری امپراتوری لوکاس به والت دیسنی نیز قدری از حق تملک خود را نسبت به این سری آثار حفظ کرده و کمی تا قسمتی در خلق قسمت های بعدی هم شریک بوده است.

 طی این برنامه ها اطلاعاتی تازه هم پیرامون فعالیت های بعدی مرتبط با جنگ ستارگان و فیلم های کوتاه مرتبط با آن به مردم ارائه شد و از آن دست بودند کتاب ها و قصه های معروف به «جنگ ستارگان: بعد از این» که دو کتاب اولیه آن به فیلم های کوتاهی هم تبدیل شده اند و حالا قسمت سوم آن نیز به نام«پایان امپراتوری» در راه است. این رمان پرطرفدار را که فرض های تازه و حالاتی جدید را درباره کاراکترهای اصلی این فیلم های فضایی مطرح و هر یک را روانه سمت و سویی می کنند، چاک وندیگ نوشته و او در تهیه فیلم ها و تیزرهای ساخته شده از روی آنها نیز دخیل بوده است. قسمت تازه یعنی «پایان امپراتوری» می کوشد بین قسمت های ششم و هفتم استاروارز که همانا «بازگشت جدای» و «نیرو بیدار می شود» هستند خط های ارتباطی و تازه تری را رو کند و به آن چه در فیلم سینمایی «نیرو بیدار می شود» اشاره و استناد شده، اکتفا نگردد و از این امپراتوری معروف و فناناپذیر فضایی و دیروز و آینده آن بیش از پیش صحبت شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج