آپارتمان های نقلی، راحت و دوست داشتنی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۷۸۰۸
۲۱ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۴۸
۲۷۶۴۹
خانه روشن من
افرادی که فضای محدودتری دارند باید در انتخاب اسباب و اثاثیه دقت بیشتری به خرج دهند تا از حداقل فضا حداکثر استفاده را داشته باشند و لوازم اضافه به خانه شان راه ندهند. بدین ترتیب بدون اینکه دورشان را شلوغ کنند خانه ای مرتب و تمیز دارند.

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: این روزها با توجه به بالا بودن قیمت مسکن آپارتمان هایی با متراژ کم طرفدار پیدا کرده اند اما خیلی از افرادی که در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند از کمبود فضا شکایت دارند. شاید این روزها شما هم به یک خانه کوچک و جمع و جور نقل مکان کرده اید و با مشکل کمبود فضا روبرو شده اید.

ممکن است دلتان بخواهد اسباب و اثاثیه دلخواهتان را داخل خانه بچینید اما در مورد چیدمان آن نگرانی هایی دارید. به هر حال بهتر است بدانید که آپارتمان های کوچک هم می توانند به یک خانه شیک و راحت تبدیل شوند. فقط کافیست چند نکته را به خاطر داشته باشید تا با چیدمان اشتباهی، زندگی در خانه تازه برای تان دشوار نباشد.

افرادی که فضای محدودتری دارند باید در انتخاب اسباب و اثاثیه دقت بیشتری به خرج دهند تا از حداقل فضا حداکثر استفاده را داشته باشند و لوازم اضافه به خانه شان راه ندهند. بدین ترتیب بدون اینکه دورشان را شلوغ کنند خانه ای مرتب و تمیز دارند.

چگونه در آپارتمان های نقلی راحت تر زندگی کنیم؟

دیوارهای روشن

دکوراسیون خانه هایی کوچک ترفندهای دیگری هم دارد. باید برای رنگ آمیزی دیوارها رنگ هایی از یک طیف را به کار ببرید. به طور مثال برای پوشاندن هر کدام از دیوارها کاغذ دیواری های مختلف به کار نبرید. بهتر است که رنگ یا کاغذها از یک طیف رنگ باشد اما می توانید از سایه های سیر و روشن یا هر رنگ دیگری که دوست دارید استفاده کنید. توصیه می شود که رنگ دیوارها را روشن در نظر بگیرید تا فضا را کوچک و گرفته نشان ندهد. در مجموع رنگ های روشن یا خنثی انتخاب های خوبی به شمار می روند.حذف لوازم اضافی

دشمن اصلی خانه های کوچک اسباب و لوازم اضافی هستند. استفاده از کلی اسباب بزرگ و کوچک فضای خانه را کوچک نشان می دهد. پس اگر در گذشته خانه شما بزرگتر بوده در گام اول باید برای لوازم اضافی فکری کنید. به طور مثال می توانید اول از همه فکر کنید که چه وسایلی در خانه بازیافت و استفاده مجدد هستند و کدامیک باید راهی سطل آشغال یا فروخته شوند.

چگونه در آپارتمان های نقلی راحت تر زندگی کنیم؟

 فقط در مورد نگهداری اشیا یادگاری وسواس بیشتری به خرج دهید. هر وسیله ای که در شش ماه گذشته از آن استفاده نکرده اید در فهرستی بیاورید ودرباره نگه داشتن آنها خوب فکر کنید. حتی می توانید کمی بخشنده باشید و آنها را به افراد خانواده یا نیازمندانی ببخشید که می دانید به این وسایل شما نیاز دارند.تبعید به انباری ها

یکی از بهترین ترفندها برای مخفی کردن اسباب و اثاثیه اضافی این است که آنها را به انباری، کمد دیواری یا سایر گوشه کنارهای خانه تبعید کنید. حتی می تواندی فضاهایی مانند زیر تخت و کابینت ها را هم برای قرار دادن وسایل غیرضروری در نظر بگیرید. یادتان باشد که حتی در این مکان های دور از چشم هم باید قانون نظم و ترتیب برقرار باشد تا هر وقت لازم بود برای پیدا کردن یک شیء کوچک همه جا را به هم نریزید.

برای اینکه انباری شما نظم و ترتیب داشته باشد حتما آن را با قفسه بندی فلزی طبقه بندی کنید. سبدهای دورانداختنی یا جعبه های کوچک و بزرگ هم به عنوان نظم دهنده قابل استفاده هستند.

چگونه در آپارتمان های نقلی راحت تر زندگی کنیم؟نورپردازی در خانه

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید نورپردازی است. پرده ها را طوری انتخاب کنید که خیلی ضخیم نباشند تا حداکثر استفاده را از نور طبیعی داشته باشید. اگر پنجره ها به بیرون دید ندارند روزها پرده ها را کنار بزنید و پرتوهای خورشید را به اتاق ها راه دهید.

چگونه در آپارتمان های نقلی راحت تر زندگی کنیم؟

برای نورپردازی شب هم می توانید به سراغ سایر منابع مانند لوستر، آباژور و ... بروید. حتی بهتر است برای افزایش نور طبیعی چند آینه را در کنار پنجره ها طوری نصب کنید که نور را به داخل منعکس و فضا را روشن تر کنند.انتخاب مبلمان مناسب

وقتی بحث خانه های کوچک پیش می آید همه می دانیم که مبلمان، میز و صندلی ها هم باید کوچک در نظر گرفته شوند تا فضا بیش از حد کم جا و گرفته به چشم نیاید اما نکته مهم اینجاست که اگر مبلمان کوچک می خرید، تعداد آنها را هم متناسب با ابعاد فضا در نظر بگیرید و خانه را با کلی وسایل چوبی پر نکنید. یک کاناپه اصلی و چند مبل تک برای پر کردن فضای شما کافی است. فقط هنگام خرید مبل هایی را انتخاب کنید که شست و شوی آنها دردسری نداشته باشد. انواع مبلمان های راحتی چرمی گزینه انتخابی خوبی هستند.

چگونه در آپارتمان های نقلی راحت تر زندگی کنیم؟

البته بعضی از طراحان دکوراسیونی معتقدند شما می توانید در مورد فضاهای کوچک هم مبلمانی با اندازه بزرگ بخرید. به شرط اینکه فقط دو یا سه عدد باشند و خانه با خرده ریزهای دیگر شلوغ نشود.

اگر می خواهید برای مبل ها روکش هایی با رنگ متفاوت داشته باشید رنگ کاناپه اصلی را با رنگ دیوارها یکسان در نظر بگیرید تا اتاق نشیمن یا پذیرایی را بزرگتر نشان دهد. اگر دیوارهای سفید دارید به دنبال خرید کاناپه سفید نباشید و به انتخاب یک رنگ روشن بسنده کنید.استفاده از آینه ها

هنگام انتخاب تزئینات داخلی خانه آینه ها را از یاد نبرید. یک آینه بزرگ را نزدیک پنجره نصب کنید یا تعدادی آینه کوچک را کنار هم قرار دهید. بدین ترتیب ظاهر خانه متفاوت و فضای داخلی وسیع تر دیده می شود. برای اینکه سالن پذیرایی یا ناهارخوری شما بزرگتر به نظر بیاید بهتر است یک دیوار کامل را از بالا تا پایین با آینه بپوشانید. دیوار آینه پوش فضای این بخش از خانه را دو برابر نشان می دهد. البته برای انجام این کار باید از نصاب های حرفه ای کمک بگیرید تا آینه روی دیوار کاملا محکم قرار بگیرد.

چگونه در آپارتمان های نقلی راحت تر زندگی کنیم؟

اگر در خانه یک راهروی ورودی باریک دارید در چنین شرایطی به جای استفاده از قاب عکس توصیه می شود که از آینه ها استفاده کنید. می توانید برای تزئینات این بخش از خانه چند آینه یک اندازه و یک شکل به کار ببرید. البته یادتان باشد که بهتر است به دنبال آینه هایی با شکل زیبا، لبه های زاویه دار یا شکل های جالبی باشید که چهارگوش، مربع یا بیضی شکل هستند.

چگونه در آپارتمان های نقلی راحت تر زندگی کنیم؟

یک ایده دیگر این است که روی میزهای پذیرایی را به جای شیشه با آینه بپوشانید تا با انعکاس نور، فضا بزرگتر دیده شود.کفپوش های روشن

برای انتخاب پوشش کف خانه انتخاب های مختلفی مانند سرامیک، لمینیت، سنگ و ... را پیش رو دارید. اگر می خواهید کف خانه شما مدرنتر باشد کفپوش های چوبی را انتخاب کنید. در صورتی که رنگ چوب های تیره را می پسندید یک فرش با زمینه روشن در مرکز اتاق پهن کنید. در مجموع اینجا هم انتخاب کفپوش های روشن قانونی برای بزرگتر نشان دادن اتاق هاست.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
02:28 - 1391/09/22
مرسی مجله ... این کارت خیلی خوب بود.. به خصوص دکوراسیون بنفش.. من عاااااشق این رنگم
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1391/09/26
زیاد جالب نبود فکر کنم ارزون قیمت باشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر