یک روز کاری «بشار اسد» چگونه می گذرد؟
۳۷۸۱۶
۲۰ آذر ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۵
۴۶۹۱
یک رسانه عرب در گزارشی آورده است : بشار اسد انسان خونسردی است و گاهی که مقامات بلندپایه دچار نگرانی و هراس می شوند، آنها را به آرامش فرا می خواند. در تصمیم گیری ها متانت و ثبات قدم خاصی دارد که باعث شده مورد اطمینان فرماندهان نظامی باشد.
خبرگزاری مهر: یک رسانه عرب در گزارشی آورده است : بشار اسد انسان خونسردی است و گاهی که مقامات بلندپایه دچار نگرانی و هراس می شوند، آنها را به آرامش فرا می خواند. در تصمیم گیری ها متانت و ثبات قدم خاصی دارد که باعث شده مورد اطمینان فرماندهان نظامی باشد.

یک رسانه عراقی در گزارشی، "یک روز کاری" رئیس جمهور سوریه را در شرایط دشوار و بحرانی این روزها به تصویر کشید. در این گزارش آمده است: روز کاری دکتر بشار اسد رئیس جمهور سوریه ساعت 6:30 صبح آغاز می شود و او همه روزه و تحت هر شرایطی، دقایقی را به ورزش اختصاص می دهد. به همین خاطر ظاهر بدن او و حالت شانه هایش موقع ایستادن مانند ورزشکارهای حرفه ای است. وی به دوستانش هم توصیه می کند که ورزش را فراموش نکنند.

اسد بعد از صرف صبحانه مختصر، ساعت 7 الى7:30  مشغول به کار می شود تا نامه های واصله از کشورها و سفارتها و نیز گزارشهای دستگاه های امنیتی را مطالعه کند. پس از آنکه تصویر دقیق و کاملی از اوضاع در ذهنش شکل گرفت، با معاونانش تماس تلفنی برقرار می کند تا آنها را در مورد چگونگی پیگیری امور توجیه کند و در صورت لزوم جلساتی را هم با آنها برگزار می کند. وی در طول روز در حدود 100 تماس تلفنی برقرار می کند.

وی سپس با رئیس ستاد ارتش، سپهبد فهد جاسم تماس می گیرد تا از اوضاع میدانی و نتایج عملیات های ارتش سوریه باخبر شود و چنان با دقت تمام جزئیات را سؤال می کند که گویی نه پزشک و نه رئیس جمهور؛ بلکه یک افسر حرفه ای است که تمام عمرش را در ارتش سپری کرده است.

این امر تعجب سران ارتش و معاونان اسد در ریاست جمهوری را سبب شده است. رئیس جمهور سپس با رؤسای دستگاه های مختلف تماس می گیرد و گاهی پس از صحبت با یک مسئول، با مسئولان رده های پایین تر هم تماس برقرار می کند تا شخصا از همۀ جزئیات با خبر شود. جنگنده های ارتش فقط با دستور مستقیم بشار اسد از پایگاه ها به پرواز در می آیند و او عملیات ها را با صدور فرامین به رئیس ستاد ارتش و پیگیری جزئیات وقایع رأسا مدیریت می کند. رئیس جمهور سوریه می داند که اوضاع نظامی در کشورش مرحله دشواری را سپری می کند چون عناصر مسلح در تمام کشور پراکنده اند و 15 هزار بیگانه از سلفی ها و تکفیری ها علیه سوریه می جنگند.

بشار اسد انسان خونسردی است و گاهی که مقامات بلندپایه دچار نگرانی و هراس می شوند، آنها را به آرامش فرا می خواند. در تصمیم گیری ها متانت و ثبات قدم خاصی دارد که باعث شده مورد اطمینان فرماندهان نظامی باشد. العالم به نقل از پایگاه النخیل گزارش داد : بسیار پیش آمده که فرماندهان نظامی مشکلی داشته اند، یا دردرگیری با تروریستها دچار بحران بزرگی شده اند. در این مواقع بشار اسد شخصا وضعیت پروازها و حجم شلیک به جنگنده ها را بررسی و در صورت لزوم به بالگردها دستور پرواز می دهد. به خاطر حُسن تدبیر بشار اسد، معارضان مسلح تاکنون نتوانسته اند منطقه امنی را دراختیار بگیرند و در آن تمرکز کرده و از آنجا به ارتش حمله کنند.

وعدۀ ناهار در کاخ ریاست جمهوری با رعایت اصول تغدیه تهیه می شود. اسد معمولا در خوردن زیاده روی نمی کند و از همین رو است که از زمان تصدی ریاست جمهوری یعنی از 12 سال پیش تا کنون وزن خود را ثابت نگه داشت است.
کشورهای غربی، شخصیت بشار اسد را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که او در مواضع خود استوار است و از اتخاذ تصمیمات مهم ترسی ندارد. درعین حال در دیپلماسی از خود نرمش فوق العاده نشان می دهد، چنانکه در رهنمودهایش به ولید معلم وزیر خارجه درباره روابط با سایر کشورها بسیار دقیق است.

در این گزارش آمده است رئیس جمهور بعد از ظهرها استراحت نمی کند و وقتش را صرف خواندن اسناد نظامی و پیگیری رخدادهای مرزی و داخلی می کند. سوریه بیشترین طول مرزی را در بین کشورهای منطقه داراست. این کشور با ترکیه، عراق، اردن، لبنان و نیز در منطقه جولان دارای مرز است. طول مرزهایش فقط با ترکیه به 800 کیلومتر بالغ می شود. بعد از خواندن اسناد نظامی نوبت به مطالعه گزارش دستگاه های امنیتی درباره درگیری های داخلی و رویدادهای خارجی می رسد که شامل اخباری از عناصر مسلح در ترکیه و معارضان داخل خاک سوریه می شود.

رئیس جمهور سوریه اگر از قضیه ای مطمئن باشد، معمولا تصمیماتش را درباره آن عوض نمی کند، از این رو رؤسای جمهوری سایر کشورها به سختی می توانند نظر او را در مورد قضیه ای تغییر دهند.

سپس نوبت به مطالعه گزارش ها و کتابهای انگلیسی می رسد و اسد با توجه به تسلط کامل بر این زبان، تحلیل ها و مقالات درج شده در سایت های مهم دنیا را به انگلیسی مطالعه می کند.اسد روحیه بسیار شجاعی دارد و اگر ممانعت مشاوران و مسئولان امنیتی نبود، برای اطلاع از اوضاع ارتش سوریه، هرروز به سرکشی یکی از مناطق می رفت. به گفتۀ نزدیکانش، وقتی چند خمپاره به نزدیکی کاخ ریاست جمهوری اصابت کرد، او خندید و گفت: آنها می خواهند ساکنان کاخ را بترسانند و نمی دانند که ما از این چیزها نمی ترسیم.

بشار اسد می داند که یک جنگ بین المللی علیه کشورش در جریان است و او باید پایداری کند. به همین دلیل بارها مشاورانش را فراخوانده و چگونگی برخورد با حوادث را برایشان توضیح داده است، بدون اینکه آنها را از آینده و گستردگی جنگ بین المللی علیه کشورش بترساند.

او تحولات را با وزیرانش پی  می گیرد؛ با وزیر رسانه تماس می گیرد و جدیدترین اخبار را از وی جویا می شود و توصیه هایی ارائه می کند، با وزیر کشور و وزیر دفاع نیز همین طور. او هر روز حتی با رئیس کل بانک مرکزی سوریه هم تماس برقرار می کند و از وضعیت بازار ارز به شکل مفصل پرس و جو می کند.

سفرای کشورهای بیگانه بشار اسد را فعال ترین و پرکارترین رئیس جمهور درمیان کشورهای عربی می دانند. او 18 ساعت در شبانه روز مشغول کار است.

بعضی شبها یک تکه ماهی سرخ شده یا چیزی که به سرعت قابل هضم باشد میل می کند و قبل از خواب تاکید می کند که در صورتی که هنگام خواب اتفاق مهمی افتاد، بیدارش کنند. همواره به مسئولان یادآوری می کند در صورت وقوع مشکلات بزرگ دچار اضطراب نشوند و به او رجوع کنند تا تصمیم مناسبی اتخاذ کند.

نزدیک تختخوابش جدیدترین کتابهای منتشر شده به زبان انگلیسی وجود دارد که قبل از خواب بخشی از آنها را مطالعه می کند و وقتی در پایان یک روز مملو از ورزش، کار، فعالیت و پیگیری جزئیات، برای خواب به بستر می رود، در کمتر از 10دقیقه به خواب فرو می رود.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
-
13:12 - 1391/09/20
چه شخصیت جالبی داره!!!!!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج