تحقیق و تفحص از شهرداری روی میز مجلس
۳۷۹۹۸۶
۱۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۱
۲۳۳۳
سخنگوی مجمع نمایندگان تهران گفت که تعدادی ازنمایندگان تهران طرح تحقیق و تفحص از شهرداری را تهیه و برای اعلام وصول به هیات‌رییسه ارائه کرده‌اند.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی مجمع نمایندگان تهران گفت که تعدادی ازنمایندگان تهران طرح تحقیق و تفحص از شهرداری را تهیه و برای اعلام وصول به هیات‌رییسه ارائه کرده‌اند.

محمدرضا نجفی اظهار کرد: بعد از ارائه گزارش سازمان بازرسی در مورد تخلفات شهرداری تعدادی از نمایندگان تهران تقاضای تحقیق و تفحصی  از شهرداری را امضا کردند که این تقاضای تفحص به هیأت رئیسه برای اعلام وصول ارائه شده است.

وی خاطر نشان کرد که علاوه بر نمایندگان تهران نمایندگانی از استان های دیگر نیز خواستار تحقیق و تفحص هستند چون موضوع بر سر سرمایه های عمومی و آسیب به این سرمایه ها و ظرفیت‌ها و فرصت ها است که هر نماینده با دغدغه نگران این موارد است؛ طبیعتا ما بعد از اعلام وصول این تفحص به صورت رسمی به آن ورود می‌کنیم.

نماینده تهران هم‌چنین با اشاره به گزار ش سازمان بازرسی گفت: طبق اطلاع ما هنوز پروسه بررسی تخلفات شهرداری توسط سازمان بازرسی تمام  نشده و این گزارش نهایی نیست و ممکن است تغییراتی داشته باشد، گزارشی که به نظر می‌رسد مربوط به دوره کنونی شهرداری تهران باشد.

 نجفی در ادامه با بیان اینکه مدیریت شهری با معیارهای موجود فاصله زیاد و قابل  توجهی دارد گفت: شهرداری اداره منافع فراوان عمومی و سرمایه ملی است که باید با اولویت به تعهداتش عمل کند و ضوابط و نظاماتی برای توسعه شهر و ارتقای وضعیت آن داشته باشد.

به گفته وی، در شهرداری مباحثی همچون بلندمرتبه سازی ، تراکمات فروخته شده و نظامات شهری رعایت نشده که در نتیجه آسیب های اجتماعی مشکلات و معضلات ترافیکی، آلودگی هوا و عدم وجود آرامش روحی و روانی در شهر تهران را به وجود آورده حال اینکه باید تمامی ظرفیت ها در راستای مصالح عمومی استفاده شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان تهران در پایان و در جمع بندی گفت: طبق گزارش منتشر شده سازمان بازرسی اشکالات فراوانی در دستگاه‌های زیر مجموعه شهرداری همچون شورای عالی شهرسازی و نظام مهندسی وجود دارد که به لحاظ فنی منجر به گرفتاری‌های فراوانی برای شهر شده و متاسفانه اقدامات مشکل سازی در شهرداری و مدیریت آن وجود دارد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1395/06/10
به جای شهرداری چاپار خانه بزنید بهتر نیست....
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1395/06/11
بابدبشه 20کارمندیم200میلون سرمایه نداریم یک مترزمینم نگرفتیم بعضی ازآقایان چندین بارگرفتن ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج