هک اسرار نظامی فرانسه
۳۸۱۳۹۷
۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷
۹۵۱
مقامات فرانسوی و هندی در حال تحقیقات در مورد نحوه نشت اطلاعات هزاران سند متعلق به یک شرکت پیمانکار صنایع دفاعی فرانسه هستند. این شرکت قرار بود تا شش زیردریایی کلاس Scorpene را تا قبل از پایان سال 2016 تحویل نیروی دریایی هند دهد.
فارس: مقامات فرانسوی و هندی در حال تحقیقات در مورد نحوه نشت اطلاعات هزاران سند متعلق به یک شرکت پیمانکار صنایع دفاعی فرانسه هستند. این شرکت قرار بود تا شش زیردریایی کلاس Scorpene را تا قبل از پایان سال 2016 تحویل نیروی دریایی هند دهد.
 
  هک اسرار نظامی فرانسه

هکرها بیش از 22 هزار صفحه سند را به سرقت برده‌اند که شامل اطلاعات مفصل فنی این زیردریایی‌ها است. این اطلاعات به یک سایت خبری استرالیایی موسوم به The Australian  تحویل داده‌شده و این سایت هم بخشی از این اطلاعات را منتشر کرده است.

شرکت DCNS می‌گوید از موضوع آگاه است و مقامات فرانسوی در حال تحقیق در مورد این موضوع هستند. امید می‌رود این تحقیقات ماهیت دقیق اسناد افشاشده را مشخص کند، زیرا این امر به مشتریان این شرکت و خود آن آسیب رسانده است. دولت هند هم خواستار دریافت نتایج این بررسی‌ها شده است.

برخی کارشناسان امنیتی معتقدند این اقدام با حمایت یک دولت خارجی انجام‌شده یا ممکن است توسط یک گروه خلاف‌کار سازمان‌یافته طراحی‌شده باشد. دسترسی به این اطلاعات می‌تواند به نفع کشورهای متخاصم با هند و فرانسه و همین‌طور به نفع شرکت‌های رقیب DCNS باشد.

DCNS اخیراً بزرگ‌ترین قرارداد کاری خود را با استرالیا نیز منعقد کرد تا 12 زیردریایی را برای نیروی دریایی ارتش این کشور طراحی کند. این رویداد هکری ممکن است مقامات استرالیایی را وادار به بازنگری در قرارداد یادشده کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج