کشف مجسمه 15هزار ساله گاومیش در غاری در فرانسه
۳۸۲۶۵۹
۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳
۴۰۳۵
سه برادر نوجوان «Bégouen» وقتی در سال 1912 در غار «Tuc d'Audoubert» در جنوب غربی فرانسه در حال گشتن بودند و تصادفا با این مجسمه گاومیش مواجه شدند و غرق شگفتی شدند. مطالعات سن یابی نشان می دهد این مجسمه ها 15 هزار سال قدمت دارند!
برترین ها: احتمالا آن چه را که می بینید باور نخواهید کرد. گاومیش کوهان دار بسیار زیبا، باورنکردنی، قوی و پر از مقاصد مذهبی است. سه برادر نوجوان «Bégouen» وقتی در سال 1912 در غار «Tuc d'Audoubert» در جنوب غربی فرانسه در حال گشتن بودند و تصادفا با این مجسمه گاومیش مواجه شدند و غرق شگفتی شدند. مطالعات سن یابی نشان می دهد این مجسمه ها 15 هزار سال قدمت دارند!

این غار در جنوب غربی فرانسه قرار دارد و بخشی از شبکه معابر زیرزمینی است که به سه غار تقسیم می شود و غار «Tuc d'Audoubert» در غرب قرار دارد. این سه غار شامل انواع آثار هنری ماقبل تاریخ از جمله حکاکی های سنگی، نقاشی و مجسمه سازی در غار می شود، که بهترین و زیباترین آن ها مجسمه یک جفت گاومیش است که به زیبایی کنده کاری شده است.
 
این نقش برجسته زیبا 60 سانتیمتر طول، 45 سانتیمتر ارتفاع و حدود 7-10 سانتیمتر عمق دارد، در خاک رس طراحی شده و در سطح آن در نهایت از گل مرطوب استفاده شده تا صاف شود. نشانه هایی از دست هنرمند و ابزارهایی که برای کشیدن جزئیات صورت و یال استفاده شده هنوز هم به وضوح قابل مشاهده هستند. یال و کوپال گاومیش با استفاده از ابزار اما فک آن توسط ناخن انگشت هنرمند حکاکی شده است. هردو جانور توسط یک سنگ مرکزی پشتیبانی می شوند و به طرز باورنکردنی خوب حفظ شده اند، اگرچه خشکی زیاد باعث شده ترک هایی روی سطح بدنشان ظاهر شود. مجسمه ها روی زمین و در فاصله 650 متر از ورودی غار قرار دارند.
 
این غار اواخر قرن 17 و اوایل قرن 18 شناخته شده اما نقش برجسته گاوها در سال 1912 کشف شد. این سه غار متعلق به خانواده «Count Begouen» است و درهای آن به روی عموم بسته است تا از آسیب گردشگران در امان باشد.
 
کشف مجسمه 15هزار ساله گاومیش در غاری در فرانسه 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج