ملک مطیعی:گفتم موقع چاقو خوردن داد بزنم!
۳۸۲۹۸
۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۴
۱۳۰۹۳
ناصر ملک مطیعی کجاست و در حال حاضر مشغول چه کاری است. در پاسخ به این سوال ها در شماره پیش رو بخش هایی از گفت و گوی این بازیگر کهنه کار را به نقل از ماهنامه «هفت نگاه» آورده ایم که می خوانید.

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: ناصر ملک مطیعی کجاست و در حال حاضر مشغول چه کاری است. در پاسخ به این سوال ها در شماره پیش رو بخش هایی از گفت و گوی این بازیگر کهنه کار را به نقل از ماهنامه «هفت نگاه» آورده ایم که می خوانید:

- داستان آشنایی من و مسعود کیمیایی به این ترتیب بود که من می خواستم برای مولن روژها فیلم «یوسف و زلیخا» را بسازم. رفتم داستانش را تبدیل به سناریو کردم و تایپ کردم و آوردم پیش اخوان ها. آنها گفتندیک جوانی هست که تازه از درسه فارغ التحصیل شده و خیلی به سینما علاقه مند است، در این کار با هم همکاری کنید.

به این ترتیب با مسعود کیمیایی آشنا شدم. من سناریوی «یوسف و زلیخا» را به او دادم و گفتم: «شما این سناریو را بخوان و روی آن فکر کن تا ساختش را شروع کنیم.» منتها ساخت آن فیلم به هم خورد.

- مسعود کیمیایی از من خواست برای بازی در «قیصر» بار دیگر به تیپ آشنای خودم بازگردم، بهروز هم گفت که بیاید. برای فیلم «قیصر» لباس همیشگی ام را پوشیدم و از در که وارد شدم مسعود کیمیایی فیلمبرداری را شروع کرد. یک دفعه هم تمرین نکردیم. این صحنه اما با فضایی که کیمیایی درست کرد و موسیقی اسفندیار منفردزاده آنقدر زیبا شد که دیگر نیازی به هیچ چیزی نداشت. آن صحنه ای که بالای سوختدان حمام چاقو می خورم آن جمله ای که فریاد زدم و گفتم «قیصر کجایی که داش فرمونتو کشتن» در سناریو نبود و از خودم گفتم، وقتی هم این جمله را گفتم مسعود کیمیایی خیلی پسندید و آمد من را بوسید. در حال خودم بودم و گفتم موقع چاقو خوردن یک دادی هم بزنم که خوب از کار درآمد و جمله ای که گفتم در خاطره ها ماند.

گفتم موقع چاقو خوردن یک دادی هم بزنم!

- طرح قصه «فرار از حقیقت» از خودم بود. احمد شاملو دیالوگ های فیلم را نوشت. من و احمد از جوانی با هم بودیم. آن وقت ها تهران خیلی بزرگ نبود و همه با هم آشنا بودند. احمد شاملو قوم و خویش سیامک پورزند بود و سیامک پورزند هم خبرنگار بود. منوچهر مطیع هم بود که او هم نویسنده بود و قوم و خویش همین بچه ها بود و در کل همه با هم در ارتباط بودند.

- من معروف بودم که قصه گوش نمی کنم. خدابیامرز فردین همیشه می گفت: «واسه ناصر داستان نگینا، گوش نمی کنه. می خوابه بعد آخرش بلند میشه یه چیزی میگه».

- شاید بین بهروز وثوقی و مسعود کیمیایی اوقات تلخی به وجود آمد اما بین ما هیچ مسئله ای به وجود نیامد. هنوز هم با هم رفیقیم. همدیگر را زیاد نمی بینیم اما هر وقت که می بینیم بسیار با هم رفیقیم. حتی برای فیلم «سربازهای جمعه» مسعود کیمیای با بهرام رادان و بقیه آمدند پیش من و گفتند که در آن فیلم بازی کنم اما گفتم که نمی توانم. گفتم جوابش را برایت می نویسم و نوشتم و برایش فکس کردم. گفتم دیگر حال و هوای بازی کردن ندارم. گفتم الان دیگر نقش کوچک نباید بازی کنم. نه موقعیتش را دارم و نه حال و اوضاعش را.

- در آن دوران دستمزد هنرپیشه های مطرح بین 130 یا 140 هزار تومان تا 200 هزار تومان بود. من حدود 150، 160 هزار تومان می گرفتم.

- بعد از انقلاب برای من مشکل خاصی پیش نیامد. مسئله دادگاه انقلاب بود که همه دوستان احضار شدند. در آنجا خواستند ببینند این افراد که هستند و چه کرده اند. طبیعی هم بود. باید مسئولان با ما آشنا می شدند. یک تعهدی هم از ما گرفتندکه کاری برخلاف نظر آنها انجام ندهیم. منهمانجا گفتم که خسته شده ام و اصلا دیگر نمی خواهم کار کنم.

- یکی از مسائلی که خیلی آزارم می داد این بود که بعضی ها می آمدند و می گفتند آقای ملک مطیعی ما می رویم و اجازه می گیریم که شما دوباره بتوانید در سینما کار کنید. می گفتم: «تو رو خدا این حرف را نزنید، برای من خیلی بد است که کسی بخواهد اجازه بدهد که من در فیلم بازی کنم. من 50 سال در این سینما بوده ام حالا کی می خواهد به من اجازه بدهد؟»
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1391/09/26
عاشقتم .شما بازیگر بودید کاش هنوزم بازی میکردی.
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1391/09/26
برایشان آرزوی سلامتی میکنم
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1391/09/26
ایران عاشق شماست ...
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1391/09/27
به سلامتی وافتخار ناصر سینمای ایران +++++++++
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1391/09/27
قیصر کجایی بیا که داش ناصرت پیر شد
Iran, Islamic Republic of
01:52 - 1391/09/29
برام جای سواله که چرا دیگه تو سینمای ایران همچین هنرپیشه هایی نیستن
اینا برا همیشه تو دل مردم موندن ولی الان یه هنرپیشه یه مدت تو ذهن مردم میمونه بعد فراموش میشه
دیگه کسی مثل فردین ناصر بهروز ایرج نیست
چرا؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1392/08/29
چون انان تاریخ انقضا ندارند . مصرف دائمند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج