خطیب: فرنگی یعنی بنا، بنا یعنی ایران!
۳۸۳۸۳
۲۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۵
۱۷۶۸
سرپرست فدراسیون کشتی درباره تعطیلی اردوی تیم ملی کشتی فرنگی توسط محمد بنا و زمان بازگشت او پاسخ‌های جالبی ارائه کرد.
خبرگزاری فارس: وقتی برای پوشش مجمع عمومی فدراسیون دوچرخه‌سواری به وزارت ورزش و جوانان رفته بودیم با حجت‌الله خطیب، سرپرست موقت فدراسیون کشتی که بیش از یک سال است از مدت سرپرستی‌اش بر این فدراسیون می‌گذرد مواجه شدیم که این روزها با چالش‌های زیادی روبرو است و هر روز با حاشیه‌ای تازه مواجه می‌شود.

آخرین چالشی که برای این فدراسیون پیش آمده تعطیلی اردوی فرنگی‌کاران توسط محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی به علت عمل نکردن فدراسیون کشتی به تعهداتش و پرداخت نشدن حقوق کادر فنی بوده است؛ موضوعی که بعد از آن با اعلام رسول جزینی، مربی تیم ملی کشتی فرنگی بر عدم ادامه همکاری کادر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی ابعاد تازه‌ای پیدا کرد.

حجت‌الله خطیب که مانند همیشه تمایلی به رویارویی با خبرنگاران و پاسخگویی نداشت وقتی با اصرار خبرنگار فارس مواجه شد تن به مصاحبه داد، هر چند که پاسخ شفافی به سؤالات موجود در ذهن اهالی کشتی و مخاطبان نداد.

خطیب که ید طولایی در شفاف سخن نگفتن با رسانه‌ها دارد و هر بار که حاشیه‌ای درست می‌شود مانند قبل پاسخگوی هیچ رسانه‌ای نیست؛ پاسخ‌های جالبی را به خبرنگار خبرگزاری فارس ارائه کرد؛ از مشکلات اقتصادی کشور و تحریم گرفته تا عدم خرید نفت ایران توسط کشورهای دیگر.

وی گفت: کشور تحریم است و گرفتاری‌های مختلف اقتصادی وجود دارد که باید با این شرایط برنامه‌ها را تنظیم کرده و پیش ببریم. کسانی‌که امروز درگیر کار اجرایی در کشور می‌شوند، باید خیلی جدی برای انجام وظیفه تلاش کنند. باید این شرایط را تحمل کنیم تا از سختی‌ها عبور کرده و به موفقیت برسیم. برای این موضوع نیاز به افراد ایثارگری داریم که از این سختی‌ها عبور کنیم و با داد و قال نمی‌توان کاری پیش برد، چون ممکن است مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد. تحریم هستیم و نمی‌گذارند نفت را هم بفروشیم، از هر طرف ما را تحت محاصره قرار می‌دهند. ما ایرانیان سلحشور و جنگجو مبارزه می‌کنیم، از جمله این مردان خادم و بنا هستند که دست به دست هم از این مسیر عبور خواهیم کرد.

سرپرست موقت فدراسیون کشتی پس از مقدمه‌ای نسبتاً طولانی، درباره مسائل اقتصادی و سیاسی کشور، درباره خواسته‌های محمد بنا که منجر به تعطیلی اردوی تیم ملی کشتی فرنگی شد، گفت: آنچه بنا مطرح می‌کند حرف درستی است و برای پیشرفت کار است. باید شرایط فراهم شود که ما هم فراهم خواهیم کرد. آنچه که ما را محکم می‌کند، باید بدانیم یک ایرانی مسلط به مسئولیت هستیم. بیگانگان طراحی‌هایی کرده‌اند که ما را بشکنند. شرایط سخت امروز را تحمل می‌کنیم و کار را با موفقیت پیش می‌بریم. در این راه سختی‌هایی وجود دارد که از پیش رو برداشته خواهد شد.

محمد بنا بلافاصله بعد از بازگشت از اسپانیا دستور به تعطیلی اردوی فرنگی‌کاران و عدم تشکیل اردوی جوانان و نوجوانان داد. خطیب درباره اینکه محمد بنا چه زمانی برمی‌گردد و استارت اردوی فرنگی‌کاران زده می‌شود، گفت: بنا متعلق به کشتی فرنگی ایران است، فرنگی یعنی بنا؛ بنا یعنی ایران؛ ایران یعنی کشتی فرنگی.

جمشید خیرآبادی یکی از دستیاران محمد بنا در المپیک لندن، که به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان انتخاب شده است دستمزد بالایی دریافت کرده است ؛دستمزدی که به گفته خیرآبادی در سطح مربیان تراز اول فوتبال جهان است.

خطیب در پاسخ به این سؤال که، خیرآبادی که هدایت تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان را به عهده گرفت و رقم بالایی را به عنوان دستمزد دریافت کرده است و آیا در این شرایط مربیان داخلی نباید انتظار پرداخت حقوق‌شان را داشته باشند؟ گفت: خیرآبادی در مقابل بنا خیلی کوچک بود، پول ارزش نیست، قبل از اینکه من بیایم کسی حقوق نمی‌گرفت.

کمیته ملی المپیک اواسط آذرماه چکی به مبلغ یکصد میلیون تومان بابت حقوق کادر فنی تیم‌های ملی و کشتی‌گیران به حساب فدراسیون کشتی واریز کرد که به گفته مسئولان این فدراسیون این پول خرج پرداخت حقوق معوقه کارمندان فدراسیون شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که 100 میلیون تومان پرداختی از سوی کمیته ملی المپیک در چه راهی صرف شد؟ گفت: آن پول در راه کشتی هزینه شده است، مجموع کمکی که کمیته ملی المپیک بعد از المپیک به ما کرده است، 250 میلیون تومان بوده است، در حالی که ما خانه کشتی را داریم، حقوق پرسنل را هم داریم. در تمام این مدت تیم‌ها در اردو بودند، چندین مسابقه و اعزام داشته‌ایم، هرکدام از اعزام‌های ما 250 میلیون تومان می‌شود. آنچه از ما خواسته‌اند انجام داده‌ایم و بقیه کارها هم انجام می‌شود.

اساسنامه فدراسیون کشتی چندی پیش توسط عده‌ای از کارشناسان نوشته و اصلاح شد و به گفته مسئولان فدراسیون برای فیلا ارسال شد. البته این در حالی است که این اساسنامه باید به تأیید مسئولان کمیته ملی المپیک هم برسد، اما آنها از این موضع ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند.

خطیب درباره اصلاح اساسنامه فدراسیون کشتی، عنوان کرد: اساسنامه را در اختیار وزارت ورزش گذاشته‌ایم و یک نسخه از آن را هم برای فیلا ارسال کرده‌ایم، البته اساسنامه ارسال‌شده پیشنهادی است و نهایی نیست. نظرات فیلا را می‌گیریم و چنانچه اصلاحاتی مدنظر باشد انجام می‌دهیم و سپس در مجمع عمومی به تصویب خواهد رسید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج