فرار گوگل از اتهام انحصار طلبی در دقیقه 90
۳۸۳۸۸
۲۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۸
۴۶۲۱
منابع نزدیک به گوگل می گویند این شرکت در حال رسیدن به توافقی با کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا برای در امان ماندن از جریمه کلان مالی است.
خبرگزاری فارس:  منابع نزدیک به گوگل می گویند این شرکت در حال رسیدن به توافقی با کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا برای در امان ماندن از جریمه کلان مالی است.
 
 گوگل 20 ماه است که از سوی این کمیسیون به انحصارطلبی تجاری متهم شده و چند هفته ای است به شدت تلاش می کند تا با حل و فصل اختلافات خود از تبعات گسترده آن جلوگیری کند.

گوگل برای رسیدن به این هدف قرار است تعهدات بسیار سفت و سختی به کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا بدهد، دالّ بر اینکه دیگر به هیچ وجه محتوای سایت های دیگر را در سرویس های مختلف خود کپی نکرده و ارائه نمی کند، مگر آنکه قبلاً موافقت آنها را به دست آورده باشد.

علاوه بر این آگهی دهندگان حق خواهند داشت عملکرد و نتایج ارائه تبلیغات خود بر روی سرویس های تبلیغاتی گوگل را با سرویس های مشابه مقایسه کنند. در بخش پایانی این نامه به شکایت شرکت های رقیب گوگل مانند مایکروسافت، یلپ و اکسپدیا پرداخته می شود. این شرکت ها گوگل را متهم کرده اند که با سوءاستفاده از تسلط خود بر بازار جستجوگرهای اینترنتی مانع نمایش اطلاعات مربوط به خدمات آنها در صفحه اول نتایج جستجوگر خود می شود.

گوگل قبول کرده که شرایط یکسانی برای رقبای خود قائل شود و جلوی انحصارطلبی تجاری را بگیرد. این در حالی است که دو طرف هنوز در مورد اخبار منتشر شده موضع گیری نکرده اند و رسیدگی به این مساله کماکان در جریان است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج