FATF؛ ابزار فشار ایران روی آمریکا
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۸۵۱۷۸
۲۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۴
۲۳۵۷
رئیس پارلمان فرانسه با اشاره به این نکته که حساسیت‌های گروه ویژه اقدام مالی مربوط به همه کشورها بوده و مختص ایران نیست، تاکید کرد که فرانسه درصدد است فعالیت‌هایی را در چارچوب انتقال تجربیات و همکاری‌های فنی برای پیاده‌سازی استاندارد‌های FATF با ایران انجام دهد تا بتواند بر ایالات‌متحده فشار آورد.
روزنامه دنیای اقتصاد: رئیس پارلمان فرانسه با اشاره به این نکته که حساسیت‌های گروه ویژه اقدام مالی مربوط به همه کشورها بوده و مختص ایران نیست، تاکید کرد که فرانسه درصدد است فعالیت‌هایی را در چارچوب انتقال تجربیات و همکاری‌های فنی برای پیاده‌سازی استاندارد‌های FATF با ایران انجام دهد تا بتواند بر ایالات‌متحده فشار آورد.

رئیس کل بانک مرکزی نیز در ملاقات با رئیس پارلمان فرانسه و هیات همراه که در ساختمان بانک مرکزی انجام شد، از مقامات سیاسی و پارلمان این کشور خواست نسبت به رفع موانع برقراری و تکمیل روابط بانکی با بانکداران فرانسه و بانک‌های بزرگ گام‌های موثرتری بردارند. سیف حضور ایران را در لیست سیاه FATF، سیاسی و بدون توجیه دانست و گفت: در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی نام ایران در کنار کره شمالی آورده شده بود؛ در حالی که کشورهایی همچون نیجریه و سودان به‌عنوان کشور همکار شناخته شده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، سیف با تاکید بر لزوم گسترش روابط بانکی دو کشور افزود: ایران به‌واسطه برخورداری از منابع طبیعی غنی و نیروی کار جوان، ماهر و تحصیل‌کرده و همچنین بازار مصرف قابل‌توجه، فرصتی منحصربه‌فرد برای فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران دنیا به‌شمار می‌آید که لازم است با ایجاد روابط مستحکم بانکی مورد بهره‌برداری قرار گیرد. یقینا فرانسه با جایگاهی که در میان کشورهای اروپایی دارد، می‌تواند اثرگذار باشد و موانع را رفع کند.

رئیس کل بانک مرکزی برجام را عرصه تلاش دیپلمات‌ها و پسابرجام را کارزار فعالان اقتصادی دانست و گفت: خوشبختانه با ایجاد بستر و فرصت‌های بی‌شمار در پسابرجام، زمینه برای توسعه همکاری‌های اقتصادی فراهم شده است که پیش‌نیاز استفاده از این ظرفیت، روابط بانکی مناسب برای تسهیل امور است و در مقایسه با شرایط موجود، روابط بانکی گسترده‌تری مورد نیاز است. سیف، روابط بانکی را پیش‌نیاز گسترش مراودات اقتصادی دانست و افزود: طی ملاقات با رئیس کل سابق بانک مرکزی فرانسه و سفر رئیس‌جمهور کشورمان به این کشور، مذاکراتی با رئیس کل جدید این بانک داشتیم که در هر دو جلسه به این نتیجه رسیدیم که فضای توسعه همکاری‌های مشترک به‌خوبی فراهم شده و باید آن را مورد بهره‌برداری قرار داد. رئیس شورای پول و اعتبار با تاکید بر اهمیت رفع موانع گسترش روابط بانکی گفت: انتظار ما این است که با توجه به گشایش‌های فراهم شده در فضای پسا‌برجام، اروپا نیز از قافله عقب نماند و در رابطه با رفع موانع، اقدامات لازم را به عمل بیاورد. در این خصوص ما جلسات و مذاکرات زیادی برای تقویت همکاری با بانکداران اروپایی داشته‌ایم.

وی افزود: بانک‌های ایتالیا، اتریش و آلمان روابط خوبی را با ایران آغاز کرده‌اند؛ اما احساس می‌شود نظام بانکی فرانسه در این رابطه بسیار محافظه‌کار بوده و با احتیاط بیشتری عمل می‌کند. در حال حاضر سه شعبه از بانک‌های ایرانی مجوز فعالیت در فرانسه را به‌دست آورده‌اند که لازم است با تشویق دولتمردان فرانسوی، بانک‌های فرانسوی هم روابط خود را با بانک‌های ایرانی گسترش دهند. سیف با اشاره به تسویه حساب با موسسات بیمه صادرات اروپایی گفت: بلافاصله بعد از اجرایی شدن برجام، همکاران ما در بانک مرکزی، مذاکرات خود را با این موسسات آغاز کردند و با رفع مغایرت‌ها، تمام پرداخت‌ها انجام شد.

رئیس شورای پول و اعتبار با یادآوری رتبه ریسک سابق ایران در OECD گفت: هم‌اکنون رتبه اعتباری ایران بنا به شاخص‌های OECD، از 7 به 6 ارتقا یافته و این درحالی است که پیش از تحریم‌ها رتبه اعتباری ایران 4 بود. اکنون به‌واسطه سیاست‌های دولت یازدهم، طی سه سال گذشته که تورم 40 درصدی، به‌طور پایدار، تک رقمی شده و آرامش و ثبات به اقتصاد ایران بازگشته است و حتی شرایط اقتصادی از زمان قبل از تحریم‌ها به مراتب بهترشده است که در آینده نیز شاهد استمرار ثبات مالی پایدار خواهیم بود، به‌نظر نمی‌رسد رتبه 6 مناسب باشد و انتظار ما این است به همان رتبه قبل از تحریم یعنی 4، برسیم.

تاکید بر گسترش روابط اقتصادی و بانکی

در این دیدار رئیس پارلمان فرانسه از آمادگی این کشور برای گسترش روابط اقتصادی و بانکی با ایران خبر داد و گفت: مسوولان فرانسوی نسبت به ظرفیت‌های ایران آگاهی دارند و امید است بتوانیم از آنها استفاده کنیم. تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه‌های اقتصادی میان دو کشور انجام شده و امیدواریم این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد. کلود بارتولون درخصوص اقدامات گروه ویژه اقدام مالی در سطح جهانی گفت: هر چند در زمینه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) حساسیت‌هایی وجود دارد؛ اما این مساله تنها مربوط به ایران نیست و این مساله در کشورهای دیگر نیز وجود دارد.

رئیس مجلس فرانسه با تاکید بر اینکه اتلاف وقت برای گسترش روابط جایز نیست، گفت: وزارت امور اقتصادی فرانسه آماده انجام مذاکرات برای گسترش روابط اقتصادی با ایران است. وی با اشاره به کسب جایگاه ناظر در منطقه اوراسیا ازسوی ایران گفت: این امر نشانه مثبتی است؛ ضمن اینکه دولت فرانسه عزم جدی برای اجرایی شدن همه مفاد برجام دارد. بارتولون درباره نقش همکاری فرانسه در موضوع FATF در برقراری ارتباط مالی با ایران و همچنین کمک به ایران در زمینه مشکلات فنی و تکنیکی اظهار کرد: کشور فرانسه درصدد است فعالیت‌هایی را در چارچوب انتقال تجربیات و همکاری‌های فنی برای پیاده‌سازی استاندارد‌های FATF با ایران انجام دهد تا بتواند بر ایالات‌متحده فشار آورد و در این زمینه آماده حمایت و همکاری با ایران هستیم. در پایان این دیدار، رئیس مجلس فرانسه نشان عالی پارلمان این کشور را به ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی اهدا کرد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1395/06/20
فشارروی ملت که همیشه هست فکرکنم یه عده دارن فشار را احساس میکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
چوب و هنر _فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر