آشواریا از ازدواج و مبانی اخلاقی اش می گوید
۳۸۵۶۳
۲۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۳
۳۱۰۰۶
اواین بار چه کسی به آشواریا گفت، زیبا؟!
آشواریا سال 1994 به عنوان دختر شایسته جهان انتخاب شد. کسی که به دو زبان انگلیسی و هندی تسلط کامل دارد. این همه معروفیت اما برای رای کافی نبود. برای همین هم در زندگی شخصی اش تصمیمی گرفت که او را از آنچه بود، محبوبتر و معروفتر کرد.

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: تندیس آشواریا رای در موزه مادام توسو در لندن، یکی از پربیننده ترین بخش های این مجموعه است. می دانید چرا؟ شاید چون رای، جزو معدود ستاره های بالیوود باشد که در دنیا محبوبیت دارد. خیلی ها او را از ستاره های خوش آب و رنگ هالیوود هم زیباتر می دانند. شاید برای همین است که او توانسته خیلی زود پا به پای بزرگان هالیوودی همچون جرج کلونی، برد پیت، آنجلینا جولی و ... از مدل های تبلیغاتی گرانقیمت محصولات و برندهای جهانی شود.

او سال 1994 به عنوان دختر شایسته جهان انتخاب شد. کسی که به دو زبان انگلیسی و هندی تسلط کامل دارد. این همه معروفیت اما برای رای کافی نبود. برای همین هم در زندگی شخصی اش تصمیمی گرفت که او را از آنچه بود، محبوبتر و معروفتر کرد.

آشواریا: پایبندی به موازین اخلاقی برایم مهمتر است، تا بازی در فیلمی درخشان

او تصمیم گرفت عروس ستاره قدیمی و اسطوره ای بالیوود یعنی آمیتاب باچان شود و شد. او همسر آبیشک باچان است و البته خیلی خیلی از او محبوبتر. او در یک نظرسنجی در سال 2008 به عنوان محبوبترین ستاره زن سینمای هند شناخته شد. او به تازگی دوره ای ویژه در زندگی اش را پشت سر گذاشته، یعنی دوران بارداری و تولد فرزند.

دیوید فراست، مجری، منتقد و نویسنده تلویزون انگلیسی الجزیره به همین مناسبت گفت و گویی مفصل با رای انجام داده است. گفت و گویی که رای در آن از روزهای ابتدایی فعالیت خود به عنوان یک مدل عکاسی تا تبدیل شدنش به یک سوپر استار سینمایی صحبت کرده است.

طرفداران آشواریا رای، صرفا طرفداران سینمای هند نیستند. او بازیگری جهانی است و به همین دلیل خواندن بخشی از حرف های او خالی از لطف نیست. در ادامه می توانید بخشی از این گفت و گو را بخوانید:

زمانی که به اروپا آمدی، دقیقا چندساله بودی؟ اصلا چه شد که احساس کردی می توانی وارد سینما یا دنیای مدلینگ شوی؟

- این برای من خیلی سخت بود. چون هیچ کس در خانواده من یا حتی در اقوامی وجود نداشت که قبلا در رشته های نمایشی فعالیت کرده باشد. در خانواده ما درس خواندن بسیار کار راحت تری بود. به این خاطر که در تمام صحبت های فامیلی ما تنها حرفی که زده می شد این بود که درس بخوانیم، به دانشگاه بریم و دکترا بگیریم. به همین دلیل مسیری که برای وارد شدن به سینما و دنیای مدلینگ طی کردم، مسیر تقریبا سختی بود.

تو در اصل به دوحه آمده بودی که آرشیتکت بشوی، درست است؟!

- بله؛ اما رویای اصلی ام پزشکی بود. دلم می خواست دکتر شوم. من در کنار تحصیل در کلاس های هنری هم شرکت می کردم چون تصمیم داشتم به کشف چیزهای تازه در این رشته دست پیدا کنم. دوست داشتم این رشته را به عنوان یک علم در کنار هنر ببینم و آن را از دست ندهم. زمانی که سال دوم دانشگاه بودم، استادی داشتم که ایشان به غیر از تدریس در دانشگاه به عنوان عکاس خبری نیز فعالیت می کرد. ایشان به من پیشنهاد داد که به عنوان مدل عکاسی ایشان باشم و من هم پذیرفتم. البته فقط به خاطر آن خانم! من هیچ وقت به این کار به عنوان شغل آینده ام نگاه نمی کردم. من تنها یک دانشجو بودم که کاری را برای استادش انجام می داد و این خانم کسی بود که باعث شد آشواریا رای تبدیل به مدلی شود که بتواند قراردادهای خوبی را در این کار ببندد. استادی که واقعا برای من سنگ تمام گذاشت.

آشواریا: پایبندی به موازین اخلاقی برایم مهمتر است، تا بازی در فیلمی درخشان

چه کسی برای اولین بار گفت می شود از تو در صنعت سینما و مدلینگ استفاده کرد؟ برای اولین بار چه کسی به شما گفت که زیبا هستید؟

- این سوال واقعا من را مضطرب می کند. به این خاطر که من واقعا خیلی به چنین ویژگی ای اهمیت نمی دهم. هر بار که کسی این جمله را به من می گوید، من سعی می کنم خیلی محترمانه از او تشکر کنم اما اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم که واقعا فکر نمی کنم که زیبایی ظاهری من در حدی باشد که باعث شود کسی متعجب شود! من این جمله را زیاد می شنوم و به خاطر آن بسیار از مردم سپاسگزارم. خیلی هم یادم نمی آید دفعه اول چه کسی در مورد این ماجرای زیبایی صحبت جدی با من کرده.

زمانی که در سال 94 تو به عنوان «میس ورلد» (دختر شایسته در جهان) انتخاب شدی، آیا زندگی ات تغییری کرد؟ و اگر بله، این تغییرات چه تاثیری روی تو و اطرافت گذاشت؟

- من احساس می کردم که توانایی کنترل این اتفاقات را دارم. البته که بعد از ماجرای «میس ورلد» زندگی من هم تغییراتی کرد. این تغییرات من را می ترساند. به این خاطر که چیزهای زیادی وجود داشت که قرار بود تغییر کند، این مسیر شروع شده بود. من قبل از آن فقط یک دانشجو بودم و ناگهان در طول یک سال من نماینده مردمم در جهان شدم. این واقعا ترسناک بود اما نباید از انصاف بگذرم که از طرف دیگر هم بسیار جالب بود. در آن دوره اتفاقاتی دور و بر من رخ می داد که قرار بود رخ بدهد. زیرا «دختر شایسته» تنها به این مربوط نمی شد که زیبایی ظاهری را به نمایش بگذاریم. این فرصتی برای من بود که بتوانم به نوعی نمادی از یک فرهنگ باشم و این واقعا برای من باعث خوشحالی بود. من توانسته بودم فرهنگ غنی هندی را در دنیا به نمایش بگذارم و نماینده دختران شایسته هندی باشم. این حرکت برای من بسیار دلنشین بود و به همین دلیل تغییرات ترسناکش را می پذیرفتم.

آشواریا: پایبندی به موازین اخلاقی برایم مهمتر است، تا بازی در فیلمی درخشان

تو فعالیتت را به عنوان یک مدل کم نام و نشان شروع کردی و تبدیل به یک سوپراستار محبوب سینما شدی. این تفاوت هایی که اتفاقا خیلی هم زود رخ داد. قطعا چالش های زیادی در زندگی ات به همراه داشته است. درست است؟

- در صنعت سینمای ما این اتفاقی است که برای خیلی ها می افتد و برای من هم افتاد. سینما و سوپراستار شدن، یک دنیای تازه بود با مشکلات تازه. من در آن زمان قرار بود به تحصیلاتم ادامه دهم ولی وقتی وارد این دنیا شدم، تصمیم تغییر کرد و تصمیم گرفتم یک بازیگر باشم. این را فراموش نکنید «این تصمیمی بود که خودم گرفتم!» اولین فیلمی را که بازی کردم، به خاطر ندارم. به این دلیل که مانند همه بازیگران بعد از اینکه وارد این رشته می شوی، معمولا چند کار را به صورت همزمان انجام می دهی اما اولین فیلم بزرگی را که با بازی در آن با نظرات متفاوت مردم روبرو شدم، به خاطر دارم. از لحظه لحظه آن خاطرات خوشی در ذهنم هست. فیلم «DHOOM» فیلمی بود که من قبل از ورود به سینمای هالیوود بازی کردم زیرا احساس می کردم که اگر قرار است با مولفه های هالیوودی فیلمی را بازی کنم باید اول این مولفه ها را در سینمای کشور خودم تجربه کنمتا دریابم که نظر بیننده ها در این باره چیست. به همین خاطر بود که در این فیلم که به زبان انگلیسی هم ساخته شده بود، بازی کردم و واکنش مردم بسیار خوب بود. آنها به من می گفتندن تو یک نماد برای ما و فرهنگمان هستی. چرا درگیر این چنین نقش هایی شده ای؟ جوابی که در سر من بود این بود که «من یک بازیگرم!» به همین خاطر بود که سعی کردم در قبول نقش هایم در سینما دقت بیشتری داشته باشم.

تو قرار بود در فیلم «تروی» نقش «هلن» را بازی کنی. چه چیزی باعث شد بازی در کنار برد پیت را نپذیری؟! و البته بازی در فیلمی که فیلم درخشانی در سینمای دنیاست.

- من همیشه برای انتخاب هایم دلایل خاص خودم را دارم. شخصیت هلن نیز نکات بسیار زیادی داشت که جالب توجه بود اما من به خاطر شرایطی که داشتم نمی توانستم آن را بپذیرم. وقتی که فیلم نامه را برای من فرستادند، من چند بار آن را خواندم، صحنه های بسیار زیادی مابین «هلن» و «پاریس» وجود داشت که به هیچ شکلی با آن احساس راحتی نمی کردم. برایم پایبندی به موازین اخلاقی متناسب با فرهنگم مهمتر است تا بازی در فیلمی درخشان به همین خاطر بود که تصمیم گرفتم به این کار جواب رد بدهم.

آشواریا: پایبندی به موازین اخلاقی برایم مهمتر است، تا بازی در فیلمی درخشان

ازدواج تو باعث شد که وارد یک خانواده سینمایی شوی.

- خب ما مدت ها قبل از اینکه با هم ازدواج کنیم، دو همکار بودیم، از طرف دیگر پدر همسرم یک اسطوره بزرگ در سینمای هند است اما نکته مهم این است که ما بازیگریم. جدای از هر چیزی این نکته مهم است که ما عاشق کاری هستیم که انجام می دهیم و بازیگر بودن ما و مخصوصا مسائل مربوط به پدر همسرم، باعث می شود که ما همواره حتی بیش از قبل در دید مردم باشیم. این نکته ای است که راه فراری از آن وجود دندارد. البته من با چنین مسئله ای اصلا مشکل ندارم و به عروس خانواده باچان بودن، افتخار می کنم.

بعد از به دنیا آمدن فرزندت تو دچار اضافه وزن شدی که باعث شد توجه همه به این نکته جلب شود. من همیشه فکر می کردم تو چطور می خواهی از شر این اضافه وزن خلاص شوی! اما شدی، با اراده زیاد و الان سر جای اولت هستی. چطور این کار را کردی؟

- راستش من هیچ وقت نفهمیدم که این همه توجه به این نکته برای چه بود؟! من و همسرم در این باره هیچ گاه نه بحثی داشتیم نه حتی اهمیتی به آن می دادیم. این یک اتفاق کاملا طبیعی و معمولی بود. این اتفاقی است که برای همه مادران می افتد. من با این اضافه وزن پیدا کردن کاملا راحت بودم. در واقع من چیزی بودم که می باید باشم. این موضوعی نبود که من بخواهم آن را پنهان کنم. اینکه کسی بخواهد وزن خود را کم کند، کاری است که همیشه می شود انجام بگیرد.

در دوره بار داری اصلا به فکر حفظ وزن و فیزیکم نبودم. چیزی که برای من اهمیت داشت تنها فرزندم بود. بسیاری از خانم ها بودند که پیش من می آمدند و از من تشکر می کردند که با وجود این اضافه وزن باز هم در انظار عمومی ظاهر می شوم. می گفتند این نکته باعث می شود که خیلی از خانم ها از اضافه وزنشان بعد از بارداری احساس بدی نکنند. البته واقعا من به این فکر نمی کردم و اصلا قصد انتقال پیامی نداشتم و نمی خواستم نکته ای را به دیگران ثابت کنم. من در حال انجام یک عملیات نیستم! من فقط زندگی عادی خودم را سپری می کنم. حالا به صورت گسترده ای مقابل چشم مردم!

دوست داری دوباره تبدیل به یک مدل شوی؟

- البته. اگر خدا بخواهد. چرا که نه!
برچسب ها:
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1391/09/30
بازیگرای ما یاد بگیرند
به خاطر دیده شدن در یک صحنه کل فرهنگ کشورشون رو زیر سوال می برن
پاسخ ها
رادمهر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۳۰
موافقم ! از اون بدتر اینکه یکی از این افراد که اشاره کردین و همه میدونن ! برای دیده شدن و معروف شدن ! حتی حاضر شده نقش زن های روسپی ! رو بازی کنه! یعنی کرامت انسانیش رو به معروفیت کاذب! فروخت!
شیوا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
آفرین
آسمان
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
گلشیفته فراهانی برو از آیشواریا رای یاد بگیر هر نقش آشغالی رو نگیر فرهنگ کشورت رو زیر سوال نبر
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1391/09/30
خيلي خيلي خوشگله ماشالا
پاسخ ها
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
اول سلام کجاش خوشکله 4 کیلو سفید کننده به خودش زده همه بازیگران هند قبل گریم اونقد زشتن که نگو بعد آرایش میکنند هور پری میشن
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1391/10/02
لیاقت اینهمه محبوبیت رو داره.هم زیباست وهم جذاب و هم مهربونی تو صورتش موج میزنه...
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1391/10/04
کیت میدلتون از همه خوشگلتر و جذابتره
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1391/10/09
اشواریا فقط به زیبایی نبود که مشهور شد اول ذات اصیل و زیبایی داشت که در چهره اش نمایان شد و او را زیباتر کرد وگرنه ما زیبایان زیادی داریم که دلنشین نیستند و اشواریا دلنشین است و با ادب این است که یک انسان را مرتبه میبخشد نه صرفا زیبایی تنها ...
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1392/02/12
باسلام به نظر من اشواريا اصلا اثاري از زيبايي نبرده وكسي كه به او امتياز زيبايي ميدهد سطحش خيلي پايينه-شخصيت هلن در فيلم تروي 1000برابر اشواريا قشنگتره -اشواريا شبيه ميمونه
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1392/08/28
نمیدانم از این همه خانمی چی بگم من به شخصه به دیده ی یک انسان واقعی به این خانم نگاه میکنم
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1392/10/01
من با نظر آرمیتا مخالفم کاری با زیبا بودن یا نبودن ندارم اما این که آیشواریا به فرهنگ کشورش بیشتر از شهرت اهمیت داده واقعا قابل احترامه و همون طور هم که رادمهر گفت بعضی از ایرانیها برای رسیدن به شهرت از همه چیز میگذرن تاسف آوره ما با این فرهنگ غنی دنبال تقلید از غرب هستیم شاید بازیگران ما کمی از آیشواریا یاد بگیرن بد نباشه!!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1393/01/29
اشواریا واقعا خیلی خیلی زیباست ادم ازنگاه کردن بهش سیر نمیشه.......
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1393/04/09
زيبا و مهربون و فهيم و دوسداشتني بوسسسسسسسسسسسسس
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1393/05/22
فوووووووووووق العادست خوشگل وبانمک زیبا ولی جذاب نیست
انجلینا خوشگل و زیبا و فوووق العاده جذابه و بانمک نیست
کاش یکی بیاد که هم خوشگل باشه هم زیبا هم بانمک هم جذاب
پاسخ ها
یوسف جانشکارهرزندی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
خودت.خودت میتونی اونطوری باشی.
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1393/08/08
اشواریا خیلی جذاب وقشنگ است وچهره ی خیلی زیبای دارد بوووووووس
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1393/08/08
آشواریاخیلی جذاب محبوبی است وزودتودل میشینه خیلی بااخلاق وباادب رفتار می کنه دووووسش دارم
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1394/09/25
من فکرمیکنم ایشواریا واقعا بازیگرمحبوب وشایسته ای است .اون
واقعا اخلاقه بی نضیری داره زندگیه قشنگش مبارکش باشه
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1397/11/10
از همه مهمتر حس خدا محوری درونش هست.
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1398/04/15
ایشواریا اصلا خوشگل نیست فقط اون چشماش هست که خوشگلش میکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج