اولین رئیس‌ جمهور زن کره، هنوز مجرد است!
۳۸۵۹۸
۳۰ آذر ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۲
۱۷۰۰۳
«پارک گئون های» که امروز به عنوان رئیس‌جمهور کره‌جنوبی انتخاب شد، اولین رئیس‌جمهور زن تاریخ این کشور است. وی هرگز ازدواج نکرده است.
خبرگزاری فارس: «پارک گئون های» که امروز به عنوان رئیس‌جمهور کره‌جنوبی انتخاب شد، اولین رئیس‌جمهور زن تاریخ این کشور است. وی هرگز ازدواج نکرده است.
 
«پارک گئون های» که امروز به عنوان نخستین رئیس جمهور زن کره‌جنوبی انتخاب شد، بزرگ‌ترین دختر «پارک چونگ لی» رئیس جمهور اسبق کره‌جنوبی است که 33 سال پس از آنکه کاخ ریاست‌جمهوری را ترک کرد، هم اکنون به عنوان اولین رئیس‌جمهور زن کره‌جنوبی به آن باز می‌گردد.پارک که فوریه آینده 61 ساله می‌شود مسیر طولانی را برای رسیدن به این پست طی کرد.


 وی به عنوان سیاستمداری که به اصول و ارزش‌ها پایبند است شناخته شده است و همین عامل سبب شد تا رای‌دهندگان به سوی وی جذب شوند.

پارک گئون های 15 سال به عنوان نماینده در مجمع ملی فعالیت کرده و چندین کار برجسته سیاسی در دوران فعالیت خود به دست آورده که از آن جمله می‌توان به تاسیس شهر مرکزی «سجونگ» اشاره کرد.

پنج دوره نماینده بودن و همچنین رهبری حزب محافظه‌کار ساینوری در چندین دوره بحران، ‌توانایی وی به عنوان رئیس و رهبر داخلی این حزب را به خوبی نمایان کرد.

البته منتقدان، موضوع تاریخی حکومت 18 ساله پدرش بر کره‌جنوبی را از جمله نقاظ ضعف وی عنوان کرده‌اند. همچنین ضعف ارتباط برقرار کردن میان اعضای حزب و عموم مردم از دیگر نقاط مورد انتقاد وی یاد می‌شود.

وی در سال 1952 به دنیا آمد و در سال 1964 و اندکی پس از کودتای نظامی در کره‌جنوبی و زمانی که پدرش قدرت را در این کشور در دست گرفت، وارد کاخ ریاست جمهوری شد.


پارک گئون های پس از طی مراحل تحصیل در سال 1970 در رشته مهندسی الکترونیک وارد دانشگاه سئول شد، رشته‌ای که در آن زمان برای زنان بسیار غیر عادی بود.

پس از فارغ‌التحصیلی و در سال 1974 برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت اما اندکی بعد و در پی کشته شدن مادرش در حادثه سوء قصد به پدرش، به کشور بازگشت.

پس از آن، 5 سال به عنوان بانوی نخست کره‌جنوبی فعالیت کرد تا آنکه در سال 1979، رئیس اطلاعات وقت کره‌جنوبی، پدرش را از قدرت سرنگون کرد.

پس از آن، 18 سال را به دور از انظار عمومی سپری کرد، ‌مدت زمانی که وی خیانت بسیاری از نزدیکان پدرش را شاهد بود و تحمل کرد.

در آن زمان وی بخش عمده‌ای از زمان خود را به خواندن کتاب‌های تاریخی و فلسفی سپری کرد تا آنکه در سال 1997 بار دیگر به دنیای سیاست بازگشت و به عضویت حزب بزرگ ملی در آمد.

به عنوان یک زن مجرد که هرگز ازدواج نکرده است، پارک اعلام کرده که وی با کشورش ازدواج کرده و تعهد داده که همواره به خشنودی مردمش فکر کند.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:00 - 1391/09/30
بریم شوهرش بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مجله خبرهات منو کشته!!!!!!!!!!!!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:06 - 1391/09/30
اگه دماغشو عمل کرده بود اینجوری نمیشد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:09 - 1391/09/30
عروس خانم بگو بله بگو بله...!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:34 - 1391/10/01
آقایون مجرد حمله به کره!!!!!!!!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:47 - 1391/10/01
دمش گرم که هنوز مجرد مونده
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:27 - 1391/10/02
برترینها خبر غیر از این چرت و پرتها ندارند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج