«FATF» و آفت سیاست‌ زدگی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
استخدام_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۸۶۳۲۴
۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۴
۱۹۷۵
مهرداد پشنگ‌ پور در روزنامه اعتماد نوشت: سیاست‌زدگی بی‌شک آفتی بزرگ است در راه توسعه کشور‌های در حال توسعه، زیرا سیاست‌زدگی بی‌ربط و بی‌شباهت به بهانه‌گیری‌های لجوجانه برای تحصیل منفعت نیست.
مهرداد پشنگ‌ پور در روزنامه اعتماد نوشت: سیاست‌زدگی بی‌شک آفتی بزرگ است در راه توسعه کشور‌های در حال توسعه، زیرا سیاست‌زدگی بی‌ربط و بی‌شباهت به بهانه‌گیری‌های لجوجانه برای تحصیل منفعت نیست. این واقعه شوم نیز ریشه و خاستگاهی ندارد جز مرجح دانستن منافع فردی و گروهی بر منافع جمعی وعمومی که نتیجه بلافصل این اخلاق مذموم، واماندگی و سنگ‌اندازی در مسیر و جریان درست است.

حال این مسیر و روند صحیح مرتبط با یک موضوع و اقدام اقتصادی باشد یا سیاسی یا هر چیز دیگر، مهم منافع فردی و گروهی است که باید تامین شود برای این یا آن گروه خاص، گروهی که معمولا فقط رفیق سود هستند و چون خرج آنان از کیسه مهمان است باکی از زیان ندارند!

آنچه متعاقب علنی شدن نامه بانک ملت مبنی بر عدم امکان ارایه خدمات ارزی به برخی متقاضیان پدید آمد نیز تنها و فقط متاثر از بیماری سیاست‌زدگی است که نه وجاهت قانونی دارد تاسف ماجرا بیشتر می‌شود وقتی ملاحظه می‌کنیم مخالفان که تقریبا با تمام اقدامات دولت مخالف بوده و موافقت با سایر نهادها و ارگان‌های حاکمیتی نیز برای آنها مشروط به موافقت و همراهی و هم داستانی و تامین منویات و مطالبات آنهاست شیوه و هزینه کارشکنی‌های خود تحت عناوین انتقاد و دلسوزی و حفظ انقلاب و نظام را با توسل و اتکا به شیوه‌ای بسیار نامتمدنانه و غیرکارشناسی اِعمال و اجرا می‌کنند.

متاسفانه این افراد یا گروه‌ها با ایجاد هیاهو، یا امکان ورود متخصصین و مسوولان را برای تشریح مسائل مطرح و ایجاد شده نمی‌دهند یا هزینه ورود افراد ذی‌صلاح را به قدری بالا می‌برند که حتی گاهی یک تحلیل حقوقی و سیاسی ساده می‌تواند تا سر حد خیانت به اصول و ارزش‌ها معرفی شود، به این ترتیب ایشان خود در خلأ‌یی که به وجود آورده‌اند هرآنچه قصد و منظور دارند را با امکانات رسانه‌ای گسترده‌ای که در اختیار دارند به جامعه القا می‌کنند.

اف‌ای تی‌اف چیست؟

گروه اقدام ویژه مالی که توسط کشور‌های گروه هفت در سال ١٩٨٩ ایجاد شد، یک سازمان بین‌الدولی است که در حال حاضر با ٣٧ کشور عضو و تعداد زیادی عضو ناظر تلاش دارد با پدیده پولشویی و تامین مالی تروریسم مبارزه کند.

آنچه اهمیت حضور این سازمان بین‌المللی را در عرصه روابط بین‌الملل برجسته می‌کند، هدف مشخص، معین و نخستین این سازمان که مبارزه با یکی از جرایم سازمان یافته بین‌المللی به طور مستقیم «پولشویی» و جلوگیری از تامین مالی تروریسم به عنوان عامل مهم در فعالیت‌های تروریسم بین‌المللی بسیار حایز اهمیت بوده و همین موضوع موجب شده تا این سازمان مانند بسیاری از سازمان‌های دیگر از یک سو بتواند در تشکیل و جهت‌دهی به افکار عمومی بین‌المللی حداقل در میان دولت‌ها نقش موثر و تاثیر‌گذاری را ایفا کند و از سوی دیگر مرجع قابل اعتنایی برای اعتبار بخشی معاملات بین‌المللی یک کشور با تایید عدم ارتباط تراکنش‌های مالی آن با جرایم سازمان‌یافته بین‌المللی باشد. لیکن آنچه گفته شد هرگز ملازمه‌ای با این موضوع ندارد که کشورها متعهد خواهند بود تمام اطلاعات و ذخایر مالی خود را به این سازمان اعلام کنند، بلکه آنچه در تعامل و ارتباط با این سازمان رخ خواهد داد اعمال و استفاده برخی پیشنهادات آن است (که تاکنون این سازمان چهل پیشنهاد ارایه داده است) که موجب شفافیت مبادلات مالی بین‌المللی می‌شود.

اقدام بانک‌های ایرانی

آنچه توسط دو بانک ایرانی رخ داد نخست؛ موافق با تعهدات بین‌المللی دولت است، دوم؛ اقدامی خارج از عرف بین‌الملل نبوده و نیست و هرگز قابلیت و تاب تفاسیری مانند تحریم داخلی یا انفعال در برابر بیگانگان ندارد و سوم، این همکاری هرگز حتی زمینه استیلای بیگانگان را هم فراهم نخواهد آورد تا چه رسد به استیلای آنان بر نظام مالی کشور. ماهیت آنچه رخ داده تنها رعایت یکی از الزامات حضور و اقدام در عرصه بین‌المللی است. به‌علاوه آنان که امروز دایه مهربان‌تر از مادر شده‌اند یا آگاهانه مانند بسیاری از موارد دیگر فرار رو به جلو کرده‌اند برای آنکه شانه از مسوولیت آنچه باعث و بانی آن بوده‌اند خالی کنند یا نا آگاهانه ساز از سر وارونه می‌زنند که در هر دو حال اقدامی خلاف مصالح ملی و کشور را مرتکب شده‌اند.

گروه اقدام ویژه مالی در ژوئن سال ٢٠٠٩ نام ایران را در گزارش خود وارد کرد که بی‌هیچ تردید از جمله آثار کاغد‌پاره شمردن اسناد بین‌المللی بود. به این ترتیب آنچه در حال حاضر رخ داده است رویدادی عجیب و خلاف عرف و قانون و ضوابط بین‌المللی و علیه منافع ملی نیست بلکه ایراد به کسانی وارد است که موجب شدند تا بسیاری از سازمان‌ها و افراد ایرانی وارد لیست تحریم‌های بین‌المللی شوند. فرآیند و ماهیت این اقدام کاملا شبیه ارایه کارت ملی برای انجام امور بانکی از سوی مشتریان بانک است.

 در نتیجه دو گزینه پیش رو نخواهد بود، یا آنکه راه رفته را نیمه رها و به وضعیت سابق مراجعت کرد یا بی‌آنکه وهم و ترسی از ورود به مراودات بین‌المللی داشت با رعایت اصول و پایبندی به ارزش‌ها چنانکه تاکنون بوده، به مناسبات بین‌المللی ورود کرده و منافع کشور را تامین کرد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1395/06/21
همیشه گفتم آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر