واکنش یک نماینده به مخالفت‌ها با FATF: بهانه‌جویی است و در جهت خیرخواهی نیست
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۸۷۹۱۰
۲۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵
۱۲۵۳
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برخوردهای منتقدان دولت با FATF تنها بهانه جویی است و در جهت خیرخواهی نیست.
خبرگزاری ایرنا: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برخوردهای منتقدان دولت با FATF تنها بهانه جویی است و در جهت خیرخواهی نیست.

محمود صادقی درباره پیوستن ایران به FATF اظهار داشت: مبنای چنین سازوکاری جلوگیری از پولشویی برای مصرف گروه های تروریستی است و این حرکت جمعی و بین المللی است.

وی با بیان اینکه نظام حقوقی کشور ما با پیوستن به FATF مطابقت دارد، خاطر نشان کرد: مجلس هشتم قانون مبارزه با پول شویی را تصویب کرد و قانون مبارزه با تامین منابع مالی تروریسم نیز در مجلس و دولت قبل به تصویب رسید، به همین دلیل رفتار دولت هیچ مغایرتی با موازین قانونی ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: این موضوع مورد تصویب مجلس شورای اسلامی است و شورای نگهبان نیز این دو قانون را مخالف با موازین شرع و قانون اساسی ندانسته و به همین دلیل رفتار دولت در چارچوب موازین قانونی است.

وی با بیان اینکه کشورما در سال 88 عضو کنوانسیون مبارزه با فساد شده است، افزود: البته سخنان سخنگوی شورای نگهبان چون متفاوت منتشر شده بود، دقیقا متوجه نشدم که مقصود وی چه بوده است، اما تصورم این است که آقای کدخدایی مطلقا نگفت که نیاز به ورود مجلس در این قضیه باشد و حتی جایی هم خواندم که گفته بود شورای عالی امنیت ملی باید ورود کند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: فکر می کنم تعبیر وی این است که اگر ایران می خواهد به معاهده ای بپیوندد نیاز به تصویب مجلس وجود دارد که این نظر و حرفی کاملا صحیحی است، اما تا قبل از پیوستن به معاهده ای نیاز به ورود و تصویب مجلس وجود ندارد، چون هنوز بنابر پیوستن به عهدنامه ای نیست.

وی با اشاره به اینکه دولت قبل براساس فشارهایی که در معاملات بانکی براساس تحریم ها داشته به این نتیجه رسیده که یک قانون، بدون اینکه بخواهیم به کنوانسیونی پیوندیم، برای حل این موضوع تصویب کند، گفت: لزوما اینگونه نیست که بخواهیم برای پیوستن به معاهده های بین المللی عهدنامه ها را امضا کنیم و برهمین مبنا بدون اینکه بخواهیم عضو این معاهده نامه شویم، قوانین داخلی را برمفاد این معاهده نامه منطبق کردیم.

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس افزود: از این جهت اقداماتی که دولت در چارچوبی که قانون مشخص کرده است، انجام می دهد، نیازمند تصویب مجلس نیست، ولی اگر بخواهیم به معاهده و یا کنوانسیونی بپیوندیم و عضو شویم قطعا نیاز به تصویب مجلس دارد.

وی گفت: اگر هرچه نظام های داخلی کشور با استانداردهای بین المللی تطابق، سازگاری و هماهنگی بیشتری داشته باشد، باعث تقویت و کمک رسانی به استانداردسازی نظامات داخلی کشور نیز می شود.
صادقی ادامه داد: برخی از سازوکارهای بین المللی نوعا محصول تجارب کشورها است که تبدیل به سازوکاری برای همه می شود و درباره FATF نیز بیش از 180 کشور وارد این سازوکار شدند که نشان دهنده نوعی ضرورت است که به آن توجه شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد: باید این موضوع را مدنظر قرار داد که گردش مالی سازمان های تروریستی درباره گروه هایی بوده که دشمن کشورمان هستند یعنی داعش، طالبان و یا القاعده که ایران به هیچ وجه اشتراک منافع با آنها ندارد در این لیست تروریست های مورد نظر کشورما گنجانده شده است، البته درباره این موضوع، تعیین مصادیق برعهده مراجع ذیربط داخلی است.

وی با تاکید براینکه ایران گروه های آزادی بخش را تروریستی نمی داند، گفت: اقدام گروه هایی که با اشغالگران مبارزه می کنند عملی تروریستی نیست، بلکه دفاع مشروع است، ما حتی سازمان های غیر رسمی را که با متجاوزان مبارزه می کنند، تروریست نمی دانیم.
صادقی با بیان اینکه در عین حال بررسی کارشناسی دقیق تر در این زمینه ضروری است، تصریح کرد: باید در این زمینه فعال تر عمل کرد و اعضای فراکسیون امید باید نشستی برای بررسی این موضوع برگزار کنند، یعنی نباید رویکرد نمایندگان عضو این فراکسیون صرفا سیاسی باشد.

وی افزود: تصورم این است که منتقدان در برخوردهایی که نوعا با دولت دارند، به دنبال بهانه جویی هستند و انتقاد آنها در جهت خیرخواهی نیست.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو