نامه صادق زیباکلام خطاب به مرتضوی
۳۸۸۰۳۱
۲۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳
۲۶۹۶
صادق زیباکلام می‌گوید فقط تراژدی کهریزک و رفتار مأموران با بازداشت‌شدگان نیست که همچنان در پرده ابهام قرار دارد، بلکه بسیاری از رویدادهای سال ۸۸ بعد از گذشت هفت سال همچنان در تاریکی‌اند و همچون عذرخواهی سعید مرتضوی بالاخره روزی روشن خواهند شد.
خبرگزاری ایسنا: صادق زیباکلام می‌گوید فقط تراژدی کهریزک و رفتار مأموران با بازداشت‌شدگان نیست که همچنان در پرده ابهام قرار دارد، بلکه بسیاری از رویدادهای سال ۸۸ بعد از گذشت هفت سال همچنان در تاریکی‌اند و همچون عذرخواهی سعید مرتضوی بالاخره روزی روشن خواهند شد.

صادق زیباکلام در نامه‌ای خطاب به سعید مرتضوی، به مسأله عذرخواهی دادستان پیشین تهران از قربانیان کهریزک پرداخته است.

این استاد دانشگاه در این نامه که در اختیار فرارو قرار گرفته، نوشته است:

«بسمه تعالی

جناب آقای سعید مرتضوی

قاضی و دادستان سابق قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران،

با سلام و تحیات، من همیشه درنامه‌هایم از باب احترام سمت و جایگاه مسئولان را می‌نویسم، اما در مورد جنابعالی دقیقاً نمی‌دانم چه عنوانی را باید بکار ببرم؟ من همیشه جنابعالی را بعنوان قاضی مرتضوی معروف می‌شناختم که به اندازه موهای سرش روزنامه، هفته‌نامه، ماهنامه و فصلنامه تعطیل نموده و نویسندگان آنها را هم روانه زندان کرده. شاید هم حق با شما بوده و آنها سزاوار محکومیت بودند.

بگذریم. خبر عذرخواهی‌تان از خانواده‌های قربانیان کهریزک را در رسانه‌ها دیدم. برخی آن را خیلی دیر و برخی هم آن را با انگیزه تأثیرگزاری بر تعیین مجازاتتان می‌دانند.

من اما معتقدم که فقط خداوند سبحان از دل مخلوقاتش آگاهی دارد و ای‌بسا شما واقعا هم به این باور رسیده‌اید که می‌توانستید جلوی اعزام بازداشت‌شدگان اعتراضات سال ۸۸ به بازداشتگاه کهریزک را بگیرید؛ ای‌بسا می‌توانستید جلوی پرپرشدن سه جگرگوشه‌ای را که به جز شرکت در اعتراضات خیابانی جرم دیگری مرتکب نشده بودند، می‌گرفتید.

البته فقط تراژدی کهریزک و رفتار مأموران با بازداشت‌شدگان نیست که همچنان در پرده ابهام قرار دارد. فی‌الواقع بسیاری از حوادث و رویدادهای سال ۸۸ بعد از گذشت ۷ سال همچنان در تاریکی‌اند و همچون عذرخواهی شما بالاخره روزی روشن خواهند شد. البته دنیا خیلی زیباتر می‌شد اگر قاضی مرتضوی‌های آن نه بعد از ۷ سال، بلکه در همان خرداد ۸۸ متوجه می‌شدند. اما و در عین حال هم اگر این چنین می‌شد آنوقت ارزش انسان‌هایی همچون مهاتما گاندی، نلسون ماندلا، محمد مصدق و مهدی بازرگان هیچوقت هویدا نمی‌شد.

ایام بکام باد

صادق زیباکلام
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1395/06/24
مردم که ازش نمیگذرند خدا هم ازش نگذره ایشالا در همین دنیا جواب پس بدهند
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1395/06/24
خخخخ خخخخخخ خیخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1395/06/24
آقای زیباکلام شما به همه چیز معترضبد نیت شما برای خوانندگان معلومه.
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1395/06/24
درود بر زیباکلام شجاع ونترس .
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1395/06/24
درود بر زیبا کلام.بالاخره هیچ وقت ماه پشت ابر نمیماند.خدا بزرگ است
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1395/06/24
جناب موسوی کجای نامه آقای زیباکلام اعتراض بود، تمام افکار زیباکلام مورد تایید نیست ،اما معمولا ایشان راهکار ارائه میدهد نه اعتراض، لطفا دقت کنید
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1395/06/24
صادق تو خودت حامی امریکا و باعث اختلاف جامعه هستی .اخه چکاره هستی که نظر اب دوغ خیاری میدی.
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1395/06/24
بی نام پاچه خوار . زشت کلام چقد بهت میده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج