خداحافظی با نمایشگرهای لمسی فعلی گوشی ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۸۹۴۴۴
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶
۱۶۶۴
محققان به تازگی به فناوری جدیدی برای ساخت نمایشگرهای لمسی دست یافته اند. آن ها دریافته اند که می توان از نانوسیم های نقره ای در ساخت این نوع نمایشگرها استفاده کرد که انرژی و هزینه مورد نیاز برای ساخت آن ها را کاهش می دهد.
وب سایت کلیک: محققان به تازگی به فناوری جدیدی برای ساخت نمایشگرهای لمسی دست یافته اند. آن ها دریافته اند که می توان از نانوسیم های نقره ای در ساخت این نوع نمایشگرها استفاده کرد که انرژی و هزینه مورد نیاز برای ساخت آن ها را کاهش می دهد.

  خداحافظی با نمایشگرهای لمسی فعلی گوشی ها
 
محققان دانشگاه ساسکس انگلستان در حال ایجاد فناوری جدیدی برای ساخت نمایشگرهای لمسی هستند که می تواند نقایص نمایشگرهای قدیمی مورد استفاده در تبلت ها و گوشی ها را که با استفاده از الکترودهای ساخته شده از ITO (ترکیبی سه گانه که از ترکیب ایندیوم، قلع و اکسیژن با نسبت های متفاوت به دست می آید) تهیه می‌شوند، برطرف کند.

تحقیقات محققان نشان داده است که این مواد نه تنها برای ساخت صفحه نمایش های لمسی مناسب هستند، بلکه می توان از آن ها در ساخت پیکسل های بسیار کوچک نیز استفاده کرد. این پیکسل ها برای استفاده در نمایشگرهای LCD با وضوح بالا مانند همانند صفحه نمایش های مورد استفاده در گوشی های هوشمند و نسل بعدی تلویزیون ها و صفحه نمایش کامپیوترها، به اندازه کافی کوچک هستند. این محققان در حال تحقیق در مورد پیچیدگی های شکل دهی پوشش های تهیه شده از نانوسیم های نقره ای برای ایجاد ساختارهای دقیق الکترود هستند.

تحقیق دیگری نشان داده است که این نانوسیم های نقره ای نه تنها از توانایی انتقال انرژی و رسانایی پوشش های ITO برخوردار هستند، بلکه توانایی انتقال و رسانی آن ها حتی بیشتر از این پوشش ها است. این موضوع باعث شده است که استفاده از این مواد در ساخت نمایشگرهای لمسی بیشتر مورد توجه قرار گیرد. اعضای این گروه تحقیقاتی برای نخستین بار ثابت کردند که این نوع از مواد نانو در ساخت نمایشگرهایی همچون نمایشگرهای LCD و OLED قابل استفاده هستند.

سرپرست این تیم تحقیقاتی به بیان این مطلب پرداخت که نمایشگرهایی LCD و OLED برای ایجاد تصاویر از پیکسل ها استفاده می کنند و هر یک از این پیکسل ها نیز از چند ساب پیکسل برای رنگ های قرمز، سبز و آبی تشکیل شده است. عرض هر یک از ساب پیکسل ها در صفحه نمایش هایی گوشی های هوشمند، به اندازه یک ششم تار موی انسان است و طول نانوسیم های مورد استفاده در این تحقیق نیز تقریبا به همین اندازه است.

یکی دیگر از سرپرستان گروه تحقیقاتی اذعان کرد که اعضای تیم تحقیقاتی با استفاده از یک سری تکنیک های ریاضی در حال کار کردن بر روی کوچکترین اندازه ممکن ساب پیکسل ها بدون تحت تأثیر قرار دادن خصوصیات الکترودهای تهیه شده از نانوسیم های نقره ای هستند. این روش در اصل برای تشریح تغییر حالات ماده مانند انجماد در فضاهای کم ایجاد شده است. نتایج به دست آمده می تواند به اعضای تیم تحقیقاتی برای تغییر خصوصیات نانوسیم های نقره ای متناسب با کاربردهای مختلف، کمک کند.

اعضای تیم تحقیقاتی به دنبال به کار گیری این نتایج در پروژه های تجاری هستند و همچنین این موضوع را ثابت کرده اند که ترکیب این نانوسیم های نقره ای با حسگرهای مولتی تاچ باعث کاهش هزینه و انرژی مورد نیاز برای ساخت نمایشگرهای لمسی می شود.

 به گفته سرپرست تیم تحقیقاتی، نانوسیم ها و نانو سیم های نقره ای و همچنین گرافن هیبریدی بهترین مواد برای جایگزینی موادی هستند که در حال حاضر برای ساخت نمایشگرها استفاده می شوند. محققان دیگری نیز چندین ماده دیگر را برای جایگزین کردن مورد مطالعه و بررسی قرار داده اند، اما مسأله مهم این است که مواد دیگر یا قابل رقابت با ITO نیستند و یا هزینه تولید آن ها حداقل در حال حاضر بسیار بالا است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو