خداحافظی با نمایشگرهای لمسی فعلی گوشی ها
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۸۹۴۴۴
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶
۱۶۸۷
محققان به تازگی به فناوری جدیدی برای ساخت نمایشگرهای لمسی دست یافته اند. آن ها دریافته اند که می توان از نانوسیم های نقره ای در ساخت این نوع نمایشگرها استفاده کرد که انرژی و هزینه مورد نیاز برای ساخت آن ها را کاهش می دهد.
وب سایت کلیک: محققان به تازگی به فناوری جدیدی برای ساخت نمایشگرهای لمسی دست یافته اند. آن ها دریافته اند که می توان از نانوسیم های نقره ای در ساخت این نوع نمایشگرها استفاده کرد که انرژی و هزینه مورد نیاز برای ساخت آن ها را کاهش می دهد.

  خداحافظی با نمایشگرهای لمسی فعلی گوشی ها
 
محققان دانشگاه ساسکس انگلستان در حال ایجاد فناوری جدیدی برای ساخت نمایشگرهای لمسی هستند که می تواند نقایص نمایشگرهای قدیمی مورد استفاده در تبلت ها و گوشی ها را که با استفاده از الکترودهای ساخته شده از ITO (ترکیبی سه گانه که از ترکیب ایندیوم، قلع و اکسیژن با نسبت های متفاوت به دست می آید) تهیه می‌شوند، برطرف کند.

تحقیقات محققان نشان داده است که این مواد نه تنها برای ساخت صفحه نمایش های لمسی مناسب هستند، بلکه می توان از آن ها در ساخت پیکسل های بسیار کوچک نیز استفاده کرد. این پیکسل ها برای استفاده در نمایشگرهای LCD با وضوح بالا مانند همانند صفحه نمایش های مورد استفاده در گوشی های هوشمند و نسل بعدی تلویزیون ها و صفحه نمایش کامپیوترها، به اندازه کافی کوچک هستند. این محققان در حال تحقیق در مورد پیچیدگی های شکل دهی پوشش های تهیه شده از نانوسیم های نقره ای برای ایجاد ساختارهای دقیق الکترود هستند.

تحقیق دیگری نشان داده است که این نانوسیم های نقره ای نه تنها از توانایی انتقال انرژی و رسانایی پوشش های ITO برخوردار هستند، بلکه توانایی انتقال و رسانی آن ها حتی بیشتر از این پوشش ها است. این موضوع باعث شده است که استفاده از این مواد در ساخت نمایشگرهای لمسی بیشتر مورد توجه قرار گیرد. اعضای این گروه تحقیقاتی برای نخستین بار ثابت کردند که این نوع از مواد نانو در ساخت نمایشگرهایی همچون نمایشگرهای LCD و OLED قابل استفاده هستند.

سرپرست این تیم تحقیقاتی به بیان این مطلب پرداخت که نمایشگرهایی LCD و OLED برای ایجاد تصاویر از پیکسل ها استفاده می کنند و هر یک از این پیکسل ها نیز از چند ساب پیکسل برای رنگ های قرمز، سبز و آبی تشکیل شده است. عرض هر یک از ساب پیکسل ها در صفحه نمایش هایی گوشی های هوشمند، به اندازه یک ششم تار موی انسان است و طول نانوسیم های مورد استفاده در این تحقیق نیز تقریبا به همین اندازه است.

یکی دیگر از سرپرستان گروه تحقیقاتی اذعان کرد که اعضای تیم تحقیقاتی با استفاده از یک سری تکنیک های ریاضی در حال کار کردن بر روی کوچکترین اندازه ممکن ساب پیکسل ها بدون تحت تأثیر قرار دادن خصوصیات الکترودهای تهیه شده از نانوسیم های نقره ای هستند. این روش در اصل برای تشریح تغییر حالات ماده مانند انجماد در فضاهای کم ایجاد شده است. نتایج به دست آمده می تواند به اعضای تیم تحقیقاتی برای تغییر خصوصیات نانوسیم های نقره ای متناسب با کاربردهای مختلف، کمک کند.

اعضای تیم تحقیقاتی به دنبال به کار گیری این نتایج در پروژه های تجاری هستند و همچنین این موضوع را ثابت کرده اند که ترکیب این نانوسیم های نقره ای با حسگرهای مولتی تاچ باعث کاهش هزینه و انرژی مورد نیاز برای ساخت نمایشگرهای لمسی می شود.

 به گفته سرپرست تیم تحقیقاتی، نانوسیم ها و نانو سیم های نقره ای و همچنین گرافن هیبریدی بهترین مواد برای جایگزینی موادی هستند که در حال حاضر برای ساخت نمایشگرها استفاده می شوند. محققان دیگری نیز چندین ماده دیگر را برای جایگزین کردن مورد مطالعه و بررسی قرار داده اند، اما مسأله مهم این است که مواد دیگر یا قابل رقابت با ITO نیستند و یا هزینه تولید آن ها حداقل در حال حاضر بسیار بالا است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
پارسیان طب - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیان طب - فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو