روشهای نوین کاشت مو
۳۸۹۷۲
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
۳۴۲۰۲۲ 
رپورتاژ آگهی
در این مطلب با بررسی جدیدترین روش‌های کاشت موی سر و با معرفی مزایا و معایب هر روش، به شما در انتخاب بهترین گزینه کاشت مو، کمک خواهیم کرد.

روشهای نوین کاشت مو

چرا کاشت مو؟

ریزش مو یکی از مسائل ناراحت کننده‌ای است که فرد ممکن است در دوران زندگی خود با آن برخورد کند. افرادی هم که دچار ریزش مو هستند معمولاً از نظر ظاهری مسن‌تر از هم سن‌های خود که موهایشان نریخته به نظر می‌رسند و این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد عدم اعتماد به نفس در فرد شود. برخی از آقایان مشکل طاسی خود را به خوبی پذیرفته و با آن کنار آمده اند، ولی امروزه اکثر آقایان طاس برای بازگشت مو‌های از دست رفته به دنبال هر درمانی می‌گردند، از درمان‌های سنتی گرفته تا دارویی و جراحی. چرا که از نظر آن‌ها داشتن مو مترادف جوانی، زیبایی و اعتماد به نفس است. بهترین راه حل دائمی برای مو‌های از دست رفته عمل کاشت مو می‌باشد.

روشهای نوین کاشت مو

جهت مشاوره رایگان با کلینیک ایرانیان کلیک کنید.

انواع روش‌های کاشت مو

تحت بی حسی موضعی یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر برداشت می‌شود و حاوی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت با ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو می‌باشد و سپس جای عمل به ظرافت ترمیم شده و، چون خط برداشت در مسیر رویش مو‌ها بوده معمولاً محل ترمیم دیده نمی‌شود. سپس تیم کاشت زیر میکروسکوپ گرافت‌های فولیکول‌های مو را به صورت واحد‌های یک، دو و یا سه تایی جدا و آماده کاشت می‌کنند. در این روش معمولاً نیاز به تراشیدن کل مو‌های فرد نبوده و فقط ناحیه‌ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می‌شود و بعد فولیکول‌های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشت می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این روش سرعت بالای عمل پیوند در طی سه تا پنج ساعت می‌باشد.

در حال حاضر FUT مطمئن‌ترین روش کاشت مو در دنیا بوده و تعداد زیادی از استفاده کنندگان از این روش به نتیجه دلخواه رسیده اند.

روشهای نوین کاشت مو

بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوش‌ها انتخاب می‌شود، عمل برداشت انجام شده مجدداً بوسیله پانچ یا slit پیوند داده می‌شود. بطور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر ۳ الی ۵ واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج می‌شود، از برخی جهات روش کاشت موی FTT مانند روش FUT است، یعنی با بوجود آوردن شکاف‌های ریز این گرافت‌ها کاشته می‌شوند، لازم بذکر است این تکنیک به تنهائی (در روش غیر ترکیبی) معمولاً در افرادی توصیه می‌شود که ناحیه کاشت موی محدود و کوچکی دارند و یا کاشت مو در قسمت‌های محدودی مثل ابرو، صورت و محل زخم‌های قدیمی باشد.

روشهای نوین کاشت مو

 

بهترین روش کاشت مو 

یکی از مهمترین سوالات مراجعه کنندگان به کلینیک‌های کاشت مو این است که باید از کدام روش استفاده کنند. پاسخ این سئوال آسان است. شما خودتان را اذیت نکنید و اگر به پزشک خود اعتماد دارید انتخاب روش را به عهده او بگذارید، اما به طور کلی بهترین روش کاشت مو دو جلسه FUT با فاصله یکسال است، زیرا در برداشت و کاشت FUT در یک جلسه مقدار زیادی مو برداشت می‌شود، زمان عمل کوتاهتر است و بانک موی بیمار کمتر تخریب می‌شود و در نتیجه کاشت، طبیعی‌تر خواهد شد و تراکم‌ بالا تری را می‌توان بدست آورد.

روشهای نوین کاشت مو

  • اگر بیمار از جراحی ترس دارد و تمایل به بخیه زدن و بخیه کشیدن ندارد و از اسکار پشت سر (خط بخیه) نگران است و یا به هر دلیل دیگری تمایل به FUT ندارد روش FIT مناسب‌تر است.
  • اگر بیمار اجازه تراشیدن مو‌ها را نمی‌دهد روش FUT انجام می‌شود، زیرا در روش ترکیبی کل مو‌ها تراشیده خواهد شد.
  • مدت زمان عمل FIT نسبت به FUT طولانی‌تر است در روش FUT مدت ۳ تا ۵ ساعت و در روش FIT تا ۱۰ ساعت و گاهی بیشتر طول می‌کشد.

در پایان تاکید می‌کنیم نظر نهایی را پزشک متخصص کاشت مو با توجه به شرایط متقاضی کاشت خواهد داد.

شرایط پیش از عمل کاشت مو:

اگر شما در چند روز آینده تصمیم دارید که کاشت مو انجام دهید حتما نگرانی‌هایی بابت اینکه چه پیش می‌آید خواهید داشت. اینکه در این روز‌های باقیمانده از چه شامپویی استفاده کنید، چه غذایی بخورید و پس از عمل کاشت هم چه نکاتی را رعایت کنید؟ در این مطلب مهم‌ترین مراقبت‌هایی که لازم است قبل و بعد از کاشت مو رعایت کنید را ذکر می‌کنیم.


۱. از ۱۰ روز قبل و بعد از کاشت از مصرف مشروبات الکلی، دارو‌های مسکن و ضددرد مثل قرص آسپیرین، بروفن، ایندومتاسین (استامینوفن اشکالی ندارد)، قرص ویتامین E، دارو‌های ضدانعقاد خون مثل وارفارین و هپارین، سیر خوراکی و سیگار خودداری شود.

۲. در صورتی که داروی خاصی را به طور مرتب مصرف می‌کنید یا بیماری خاصی دارید حتماً در جلسه مشاوره اولیه، این موضوع را به پزشک اطلاع دهید، زیرا در این موارد لازم است یک برگه تاییدیه مبنی بر بلامانع بودن انجام عمل کاشت موی طبیعی با توجه به نوع بیماری و دارویی که برای آن مصرف می‌شود از سوی پزشک معالج‌تان کلینیک کاشت مو ارائه دهید.

توجه داشته باشید که مصرف برخی دارو‌ها با انجام کاشت مو تداخل داشته و لازم است قبل از عمل استفاده از آن دارو را قطع کنید؛ بنابراین اگر طبق صلاح دید دکتر معالجتان نتوانید استفاده از آن دارو را قطع کنید، کاشت مو برای شما امکان‌پذیر نیست تا زمانی که بیماری‌تان برطرف شده و نیازی به مصرف دارو نداشته باشید. تمامی سوالات و موارد احتمالی خود را که فکر می‌کنید با کاشت موی شما ارتباط دارند قبل از انجام کار با دکتر مطرح کنید تا با اطمینان خاطر و آرامش کار را شروع کرده و مشکلی برای شما پیش نیاید.

۳. قبل از مراجعه سر خود را با شامپو به صورتکامل چند بار بشویید. بهتر است وعده غذای قبل از کاشت مو مختصر و مقوی بوده و از نوشیدن مایعات زیاد و چای، قبل از کاشت مو پرهیز کنید. قبل از انجام کار تمامی زیورآلات و ساعت خود را دربیاورید. به‌دلیل اثر دارو‌های بی‌حسی و استرس عمل، رانندگی بلافاصله پس از انجام کاشت مو به صلاح بیمار نیست.

شرایط پس از عمل

۱. بلافاصله پس از اتمام کاشت مو تا وقت خوابیدن در روز اول استفاده از کمپرس یخ روی پانسمان موجود در ناحیه کاشت در قسمت جلوی سر، هر ساعت یک بار، هر بار ۲۰ دقیقه، مفید بوده و توصیه می‌شود.

۲. تا دو هفته محل برداشت مو در پشت‌سر را به‌طور مرتب در طی روز و شب گرم و مرطوب نگه دارید. کمپرس با حوله گرم و مرطوب و یا اسفنج خیس و گرم برای این منظور مفید است. گرم و مرطوب نگه داشتن ناحیه برداشت مو کمک شایانی به بهبود سریع‌تر زخم‌ها کرده و اسکار و جای زخم محل برداشت نیز کمتر مشخص خواهد شد.

۳. در طول دو هفته اول پس از کاشت مو بهتر است که از خم کردن سر خود در جهت جلو خودداری کنید، زیرا با این کار به پوست پشت‌سر کشش بیشتری وارد شده و بنابراین امکان برجای گذاری اسکار محل برداشت مو در پشت سر افزایش می‌یابد.

۴. بهتر است که بعد از کاشت مو مابقی روز را در منزل استراحت کرده و طی چند شب اول هنگام خواب دو بالش نرم جوری زیر سرقرار داده شود که فرد به حالت نیمه نشسته بخوابد. تا یک هفته از انجام اعمالی که ممکن است باعث خو‌ن‌ریزی در محل کاشت مو شوند اکیداً خودداری کنید، مثل کار‌های سنگین که نیاز به زور و فشار زیاد دارد، خم شدن زیاد در حالت ایستاده مانند بستن بندکفش یا برداشتن اجسام از روی زمین و حرکات سریع و سرفه‌های شدید خودداری شود.

۵. روز بعد از کاشت باید برای برداشت پانسمان سر مراجعه شود. پس از شست‌وشوی اولیه در کلینیک لازم است که ناحیه کاشت مو روزانه با شامپوی بچه به صورت ملایم و به آرامی شسته شود. شستن مرتب سر به خصوص در منطقه کاشت اهمیت زیادی دارد و برخلاف و تصور بیماران و نگرانی آنها، اگر به درستی انجام شود نه تنها باعث بیرون آمدن مو‌های کاشته شده نخواهد شد بلکه باعث برطرف شدن لکه‌های خون، بتادین، دَلَمه‌ها و سایر آثار به جا مانده از جراحی نیز می‌شود و خارش احتمالی پس از کاشت مو را نیز تخفیف می‌دهد.

۶. اگر شستشوی سر بیمار خوب انجام شود، ۳ تا ۴ روز بعد از عمل ناحیه کاشت مو کاملاً تمیز بوده فقط کمی قرمز و ملتهب است، ولی درصورت عدم شست و شوی دقیق منطقه کاشت مو پر از پوسته، شوره و چربی خواهد بود و بنابراین احتمال دارد که بعد‌ها دچار جوش‌های چرکی و کیست مویی شود که درمان آن‌ها بسیار سخت است و احتمال آسیب رسیدن به مو‌های کاشته شده نیز وجود دارد.

۷. حدوداً ۱ تا ۲ هفته طول می‌کشد تا قرمزی و التهاب برطرف شود. برای پوشاندن منطقه کاشت می‌توان از کلاه معمولی استفاده کرد. کلاه باید لبه‌دار، از جنس پارچه قابل شست‌وشو، نرم و تا حدی گشاد باشد به طوری که با مو‌های کاشته شده تماس نداشته باشد. کلاه باید هرروز شسته شود.

۸. ورزش و فعالیت بدنی شدید تا یک هفته ممنوع است و سپس ورزش سبک (به جز شنا) با احتیاط از نظر ضربه نخوردن به سر آزاد است. بعد از دو هفته همه نوع ورزشی مجاز است. قراردادن ناحیه کاشت مو در معرض هوای آزاد و نور خورشید بسیار مفید است. بعد از کاشت مو مرخصی از محل کار لازم نیست، معمولاً مشکل خاصی پیش نمی‌آید و فرد می‌تواند یک تا دو روز بعد به سرکارش باز گردد.

۹. دو هفته پس از انجام کاشت مو به هر روشی که باشد، همه چیز به حالت عادی برمی‌گردد. به این معنی که شست‌وشوی سر به شکل عادی و با فشار معمولی آب انجام شده و فعالیت‌های روزمره و ورزشی فرد نیز نرمال می‌شود.

بهترین روش کاشت مو برای زنان

شایع‌ترین علت ریزش موی سر خانم‌ها ارثی است و ریزش مو با طرح زنانه نام دارد. حدود بیست تا سی درصد از خانم‌ها از ریزش موی ارثی رنج می‌برند. ریزش مو معمولاً از پدر یا مادر به ارث رسیده و یک مشکل ژنتیکی است. ریزش موی ارثی ادامه دار و پیش رونده بوده و در موارد شدید احتمال طاسی سر نیز هست. برای رفع طاسی سر خانم‌ها می‌توان از کاشت موی طبیعی (پیوند مو) کمک گرفت.

با کاشت موی طبیعی افق جدیدی در درمان کم پشتی مو و طاسی سر برای خانم‌ها گشوده است. پیوندمو در خانم‌ها نیز مانند آقایان نیز نتایج درخشانی دارد. متاسفانه به علت دو باور اشتباه خانم‌ها خیلی کمتر از آقایان برای کاشت موی طبیعی مراجعه می‌کنند.

۱- برخی از خانم‌ها فکر می‌کنند کاشت مو یک عمل مردانه است و برای خانم‌ها انجام نمی‌شود و فقط در ترمیم ابرو یا مژه برای خانم‌ها کاربرد دارد.

۲- بعضی از خانم‌ها هم تصور می‌کنند مو‌های کاشته شده طبیعی نیست و به اندازه مو‌های سر رشد نمی‌کند یا بلند نمی‌شود.

البته خانم‌ها همیشه هم کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند. برای این که خانمی برای عمل کاشت مو انتخاب شود پزشک به نکات مهم زیر توجه می‌کند:

۱- علت ریزش مو (ارثی یا غیر ارثی)

۲- جنس مو‌های پشت سر (ضخیم یا نازک)

۳- انتظارات منطقی

تکنیک کاشت مو در خانم‌ها

تکنیک کاشت مو در خانم‌ها و آقایان یکسان است. از تکنیک FUT، FIT یا کاشت موی ترکیبی از هر دو استفاده می‌شود. این عمل با بی حسی موضعی و در حالت بیداری انجام می‌شود و به جز تزریق داروی بی‌حسی سایر مراحل عمل بدون درد است. فرد می‌تواند یک روز بعد از کاشت پانسمان را عوض کرده و مو‌ها را بشوید. امروزه با تزریق دارو‌های خاصی از ورم پیشانی بعد از عمل جلوگیری می‌شود و کلاً کاشت مو عمل بی عارضه ایست. مو‌های کاشته شده پس از ۳ تا ۴ ماه شروع به رشد می‌کنند و پس از ۹ ماه حجیم و خوش حالت می‌شوند.جهت مشاوره رایگان با کلینیک ایرانیان کلیک کنید.

روشهای نوین کاشت مو

همین حالا با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۷۵۹۰۰

روشهای نوین کاشت مو

آدرس شعب کلینیک ایرانیان

شعبه زعفرانیه: خیابان آصف، میدان شهید اعجازی، ساختمان آصف، طبق سوم، واحد ۷

شعبه دولت: خیابان دولت، بین دیباجی و محسنیان، طبقه فوقانی بانک پاسارگاد، پلاک ۱۳۸، طبقه اول

شعبه سعادت آباد: سعادت آباد، میدان شهرداری، خیابان ریاضی بخشایش، روبروی بیمارستان عرفان، ساختمان افتخار، طبقه اول

شعبه تهرانپارس: فلکه اول تهرانپارس، خیابان رشید جنوبی، تقاطع خیابان حسینی، پلاک ۴۲ طبقه اول واحد ۲

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج