مشروح برنامه 29 شهریور نود
۳۹۱۰۶۳
۳۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۸
۲۶۱۷ 
برنامه ۲۹ شهریور نود با محوریت بررسی دربی هشتاد و سوم و مسابقات هفته ششم لیگ برتر از ساعت ۲۲:۴۵ دوشنبه از شبکه سه آغاز شد.
وبسایت نود: برنامه ۲۹ شهریور نود با محوریت بررسی دربی هشتاد و سوم و مسابقات هفته ششم لیگ برتر از ساعت ۲۲:۴۵ دوشنبه از شبکه سه آغاز شد.

در ابتدای برنامه سوال مسابقه پیام کوتاه درباره نظر مردم درباره نتیجه دربی پخش شد.

مشروح برنامه 29 شهریور نود

تیزری از آنچه در برنامه امشب نود خواهید دید پخش شد که شامل بخش های زیر بود:

حواشی دربی ۸۳ با تصاویر اختصاصی دوربین نود

بررسی دلایل خالی ماندن ورزشگاه آزادی در دربی

دربی از نگاه کسی که نمی توانست بازی را تماشا کند

بخش اول گزارش های دربی با نگاهی متفاوت به بازی پخش شد.

بهزاد زادعلی اصغر بازیکن تیم ۵ نفره نابینایان و مسلم اکبری کاپیتان تیم فوتبال ۷ نفره ایران که در مسابقات پارالمپیک ریو به مقام نایب قهرمانی رسیدند به برنامه نود آمدند و درباره افتخارآفرینی خود در این رقابت ها صحبت کردند.

مسلم اکبری کاپیتان تیم فوتبال ۷ نفره در میان صحبت هایش گفت: ما یک هفته مانده به بازی ها مجوز بازی در پارالمپیک را گرفتیم و هیچ اردویی نرفته بودیم. من ۶-۷ کیلو اضافه وزن پیدا کرده بودم و بعضی از بچه ها ۱۵ ماه فوتبال بازی نکرده بودند و با این زیبایی بازی کردیم و شرکت ما در این بازی ها معجره بود.

او در ادامه گفت: ما اگر پیش از بازی ها اردو داشتیم قول می دهم اوکراین را در فینال با اختلاف شکست می دادیم. بازی به وقت اضافه رفت و ما از لحاظ بدنی کم آوردیم.

اکبری از پاداش بازیکنان فوتبال ۷ نفره گلایه داشت و گفت: متاسفانه پاداش بازی های تیمی از ورزش انفرادی کمتر است در حالی که ورزشکار انفرادی با یک پرتاب می تواند مدال بگیرد. ما ماهیانه ۱۴۰ هزار تومان حقوق می گیریم و با همین باید به ورزشمان بپردازیم.

زادعلی اصغر بازیکن تکنیکی تیم ۵ نفره نابینایان هم گفت: آقای فردوسی پور من یک سوال از شما دارم. اگر چشمانتان را ببندید می توانید در خروجی استودیو را پیدا کنید؟ حالا تصور کنید ما با چه سختی فوتبال بازی می کنیم. زمین ما ۴۰ در ۲۰ است و بازی ما فوق العاده سخت است و مصدومیت های شدیدی هم دارد. از طرفی دروازه بان تیم ها هم بینا هستند و کار برای ما مشکل تر می شود.

زادعلی اصغر از مجری برنامه نود خواست حداقل یک برنامه در سال به فوتبال معلولان، ناشنوایان و نابینایان اختصاصی یابد و عادل فردوسی پور هم قول داد در روز جهانی نابینایان یک مسابقه بین ستارگان فوتبال ایران و تیم نابینایان ایران ترتیب بدهیم و بعد آن را در برنامه نود پخش کنیم.

 کلیپ موسیقی هفته ششم لیگ برتر همراه با تصاویر جذاب این هفته بخش بعدی بود.

۹۰درجه و مرور طنز مسابقات هفته ششم در ادامه پخش شد که شامل بخش های زیر بود:

صعود تراکتور به صدر جدول با یک فن سه امتیازی

مخفی کردن چرت زدن کی روش با عینک دودی

معرفی سرمربی جدید پرسپولیس در دربی توسط بلندگو

اجرای نشدن پلن B منصوریان برای بردن دربی

 بازی ذوب آهن مقابل تراکتورسازی در اصفهان و برتری و صعود شاگردان قلعه نویی به صدر جدول به عنوان اولین بازی هفته پخش شد.

ترین های هفته ششم لیگ برتر پخش شد که شامل بخش های زیر بود: 

حرکات تکنیکی هفته: ساسان انصاری، احسان حاج صفی، ایوب کلانتری، مجتبی ممشلی، رضا خالقی فر، شیمبا، مهدی طارمی، مهرداد محمدی، محمدرضا پورمحمد، بابک حاتمی، فرشید اسماعیلی، آندرانیک تیموریان، حسین ماهینی

کار تیمی برتر هفته: سیاه جامگان 

موقعیت از دست رفته هفته: طارمی مقابل استقلال

پاس گل برتر هفته: میلاد ابطحی(صبای قم) مقابل سیاه جامگان

مهار برتر هفته: رحمتی مقابل پرسپولیس

گل برتر هفته: رضا میرزایی(سپاهان) مقابل ماشین سازی


بازی تیم های ماشین سازی و سپاهان مسابقه بعدی بود که در جدول پخش قرار گرفت.

در ادامه بازی صنعت نفت آبادان و استقلال خوزستان به پخش رسید.

جدول لیگ برتر و گلزنان مرور شد و برنامه بازی های هفته بعد اعلام شد.

۲ دقیقه پس از بامداد برای اولین بار نتایج نظرسنجی منتشر شد که با شرکت ۶۵۸ هزار نفر، ۶۰ درصد بازی جذاب و پیروز نشدن تیم محبوبشان و ۴۰ درصد بازی کسل کننده و برد تیم محبوبشان در دربی را انتخاب کرده بودند.

 مسعود مرادی به عنوان کارشناس داوری به برنامه اضافه شد و داوری بازی های پخش شده به کمک او بررسی شد.

داوری مسابقه ذوب آهن - تراکتورسازی: پنالتی تراکتوسازی درست بود و مدافع پای راستش را روی پای چپ بازیکن تراکتورسازی گذاشت.

داوری مسابقه ماشین سازی - سپاهان: درباره پنالتی سپاهان با توجه به تصویر نمی توان قضاوت کرد اما چون داور در زاویه مناسبی قرار داشت می توان به نظرش احترام گذاشت.

خلاصه کامل و حواشی دربی هشتاد و سوم پرسولیس و استقلال در ادامه روی آنتن رفت.

تعداد زیاد مساوی ها در لیگ ایران بررسی شد که ۵۶ درصد از بازی هاست در حالی که متوسط تعداد تساوی در مسابقات جهان ۲۸ درصد است و به این ترتیب لیگ ایران صد و سی و دومین کشور از نظر تعداد مساوی بازی ها و پرتساوی ترین لیگ دنیاست.


 آمار و ارقامی از دربی مرور شد و سپس یکی از دلایل قابل توجه احتیاط آمیز بودن دربی ها فاش شد، هر مربی در لیگ برتر دربی را باخته فصل بعد از سمت خود برکنار شده است!

 فیلم های ارسالی مخاطبان نود از واکنش های جالب به گل آفساید پرسپولیس در دربی پخش شد.

گزارش ویژه از روز دربی با یکی از ماموران امنیتی ورزشگاه آزادی که ۹۰ دقیقه نمی تواند مسابقه را تماشا کند پخش شد.

آنالیز دربی هشتاد و سوم پخش شد که بر اساس  آن مشخص شد پرسپولیس نسبت به دربی قبلی تعداد شوت های برابری داشته و ۱۷ عدد بوده اما شوت های استقلال بسیار کمتر شده و از ۲۲ به ۵ شوت کاهش یافته است.

گزارشی از زمین خوردن های متعدد بازیکنان در دربی پخش شد که باعث توقف جریان بازی می شود.

نمرات بازیکنان پرسپولیس و استقلال در دربی مرور شد که بهترین بازیکن پرسپولیس بیرانوند با نمره ۲،۵ بود و بهترین بازیکنان استقلال هم مهدی رحمتی، مجید حسینی و کاوه رضایی با همین نمره بودند.

داوری مسابقه پرسپولیس - استقلال بررسی شد: برخورد بیرانوند با مهاجم استقلال در خروج از دروازه خطا نبود. سرنگونی طارمی پشت محوطه خطا بود ولی داخل محوطه نبود و پنالتی نبود. روی امید ابراهیمی میانه میدان یک خطا اعلام نشد. ضربه آرنج فرشید اسماعیلی به صورت کامیابی نیا خطا نبود. خطای دوم امید ابراهیمی کارت زرد نداشت و نیازی به اخراج او نبود. گل پرسپولیس به درستی آفساید اعلام شد.

تیم برتر هفته ششم لیگ برتر بر اساس نمرات تیم آنالیز برنامه نود به این شرح اعلام شد که نمرات همه بازیکنان ۲ بود: وحید شیخ ویسی، محمد ایران پوریان، عرت الله پورقاز، علی حمام، مهدی کیانی، مهدی ترابی، سینا عشوری، داریوش شجاعیان، احمد حسن زاده، رضا میرزایی و ساسان انصاری.

بررسی دلایل خالی بودن بخشی از ورزشگاه آزادی آغاز شد و گزارشی از مشکلات سایت فروش اینترنتی بلیت های لیگ برتر پخش شد.

فتاحی مسئول کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر و کاشانی مسئول شرکت هوشمند برهان مبین، مجری سامانه فروش بلیت اینترنتی مسابقات لیگ برتر روی خط تلفنی آمدند و درباره دلایل بروز مشکل در فروش بلیت بازی دربی صحبت کردند.

 از جمله مشکلات سامانه این است که اگر بلیت را خریداری کنید و پول آن را پرداخت نکنید صندلی خریداری شده همچنان اشغال شده باقی می ماند و دیگر قابل خریداری نیست. همچنین با کارت ملی افراد متوفی و بانوان قابلیت خرید بلیت در این سامانه وجود دارد.

کاشانی مسئول شرکت مجری فروش بلیت در پاسخ به این مسائل گفت اگر ۱۵ دقیقه پس از ثبت سفارش بلیت مبلغ پرداخت نشود، خرید لغو می شود. درباره خرید با شماره های ملی نامعتبر هم سیستم طراحی شده ما نوجوان است و در صورتی که به سیستم سازمان ثبت احوال متصل شود چنین مشکلاتی پیش نمی آید.

فردوسی پور سوال کرد این شرکت بر چه اساسی به عنوان مجری فروش بلیت های لیگ برتر انتخاب شده و آیا مناقصه ای به این منظور برگزار شده که فتاحی پاسخ داد از این موضوع خبر ندارد و کاشانی در پاسخ گفت: ما یک شرکت دانش بنیان هستیم که توانستیم رابطه برقرار کنیم و با همکاری فدراسیون فوتبال این کار را تحویل گرفتیم.

مجری برنامه نود در ادامه پرسید گفته می شود از هر خرید بلیت لیگ برتر ۱۰ درصد به این شرکت تعلق می گیرد و آیا می توانید این رقم را اعلام کنید که کاشانی در پاسخ گفت: اجازه می خواهم به این سوال پاسخ ندهم. ما میلیاردها تومان هزینه کردیم و این پروژه را راه اندازی کردیم تا باشگاه ها بتوانند از آن استفاده کنند و طبیعی است درصدی تعلق بگیرد.

وی در پاسخ به این که آیا اعضای هیئت مدیره این شرکت از نزدیکان روسای فدراسیون فوتبال هستند گفت: خیر اعضای هیئت مدیره شرکت کاملا مستقل هستند و ربطی به فدراسیون ندارند.

فتاحی در پاسخ به این که چرا سازمان لیگ مسئولیت فروش بلیت بازی ها را انجام می دهد و آن را به خود باشگاه ها واگذار نمی کند گفت: در حال حاضر تراکتورسازی خودش این وظیفه را انجام می دهد. پرسپولیس و استقلال هم انتهای فصل گذشته درخواست انجام این کار را داشتند که آقای تاج با آن موافقت کرد و مسئولان سازمان لیگ در حال حاضر در حال بررسی شرایط حقوقی و رفع موانع قانونی واگذاری این امر به دو باشگاه هستند.

در ادامه برای مقایسه بلیت فروشی در کشور ایران و خارج از کشور سایت باشگاه بارسلونا و روند خرید بلیت هواداران در این سایت توسط فردوسی پور انجام شد و کاشانی مجری سامانه فروش بلیت ایران اعتقاد داشت این سامانه هیچ تفاوتی با سامانه بلیت فروشی بارسلونا ندارد و دقیقا شبیه هم است! اما در ادامه سایت فروش بلیت لیگ برتر از کار افتاد و امکان بررسی آن از بین رفت.

فتاحی درباره خالی ماندن سکوهای تماشاگران استقلال هم گفت: ما هنوز در طبقه دوم تفکیک جایگاه ها را انجام نداده ایم به همین خاطر همان طور که درتصاویر مشخص است تماشاگران پرسپولیس بلیت های جایگاه های استقلال را خریداری کردند و به سمت مقابل رفتند و به صورت فشرده و در راهروها نشستند. در تلاش هستیم هرچه زودتر تفکیک طبقه دوم ورزشگاه را هم انجام دهیم و به زودی گیت های ورودی به این منظور در این طبقه نصب خواهد شد.

گزارشی از تماشاگرانی پخش شد که موفق شدند در بازار سیاه و بدون کارت شناسایی بلیت تهیه کنند.

از ۹۰ تا ۹۰ با موضوع حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور پخش شد که شامل بخش های زیر بود:

درگذشت محمدرضا خلعتبری پیشکسوت پرسپولیس

برتری تیم ملی نوجوانان در رقابت های قهرمانی آسیا مقابل عربستان و تساوی مقابل امارات

توضیحات صادق بارانی درباره درگذشت پدر و مادر بهادر عبدی با تصادف با وانت

انتخاب رویانیان به عنوان رئیس هیئت مدیره سیاه جامگان

انتخاب الکساندر نوری مربی ایرانی الاصل به عنوان سرمربی وردربرمن

شکسته شدن نیمکت سپاهان در بازی مقابل ماشین سازی

کناره گیری زلاتکو کرانچار از سرمربی گری دیناموزاگرب

درگذشت یکی از هواداران نوجوان فولاد در مقابل ورزشگاه غدیر پس از بازی پدیده

توضیحات بازیکن سابق سایپا درباره دست فروشی در مترو

در ادامه مسابقه سیاه جامگان و صبای قم به پخش رسید.

بررسی عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور بخش بعدی نود این هفته بود.

پس از آن بازی سایپا و گسترش فولاد در جدول پخش قرار گرفت.

مسابقه بعدی فولاد خوزستان برابر پدیده بود که پخش شد.

گزارشی از وضعیت تیم ملی فوتسال در جام جهانی ۲۰۱۶ و مصاحبه ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی پیش از بازی با برزیل پخش شد.

داوری مسابقه سیاه جامگان - صبای قم: گل رضا عنایتی درست بود و کمک داور به اشتباه گل صبا را آفساید اعلام کرد. مدافع صبا در محوطه جریمه پشت پای بازیکن سیاه جامگان را زد و یک پنالتی برای این تیم باید اعلام می شد که نشد. گل سیاه جامگان درست بود و خطای هندی رخ نداد. 

داوری مسابقه فولاد - پدیده: توپ در محوطه جریمه به دست مدافع پدیده برخورد کرد و پنالتی بود که اعلام نشد. خطا روی ساسان انصاری انجام شد و پنالتی فولاد به درستی اعلام شد. سرنگونی بازیکن پدیده در محوطه جریمه خطا بود و یک پنالتی باید اعلام می شد که نشد. 

داوری مسابقه پیکان - نفت تهران: سرنگونی آقاخان مهاجم پیکان در محوطه جریمه خطا نبود و پنالتی رخ نداد. مدافع پیکان با دست راست در محوطه جریمه بازیکن نفت تهران را هل داد و باید یک پنالتی اعلام می شد.

بخش اول حواشی انتخابات هیئت فوتبال اصفهان و انتخاب هراتیان به ریاست این هیئت پخش شد.

هراتیان رئیس جدید هیئت فوتبال اصفهان روی خط آمد و در پاسخ به این شائبه که چطور ممکن است نامزدهای فوتبالی هیچ کدام رای نیاورند و شما که غیرفوتبالی بودید انتخاب شدید گفت: رقبای من در انتخابات یک نفر آقای اخوان فوتبالی بود که رای نیاورد اما از بین ۲ نفر دیگر یکی رئیس هیئت دوومیدانی بود و نفر دیگر هم رئیس هیئت کشتی بود که من از میان آنها انتخاب شدم. من برنامه مدونی داشتم و کتبا آن را به اعضا ارائه کردم و مجمع به من اعتماد کرد و رای داد.

هراتیان در پاسخ به این که به نظر می رسد روابطی که با آقای ابرقویی نژاد رئیس سابق هیئت فوتبال داشته در این انتخاب تاثیر دارد گفت: من با ایشان رابطه دوستی دارم اما او اصلا نقشی در حضور من نداشته است و منکاملا مستقل در انتخابات ثبت نام کرد.

وی در پاسخ به این که چطور در هرمزگان و در مجتمع فولاد کار میکنید و محل اسکانتان اصفهان است گفت: من در فولاد هرمزگان هستم و به مردم خدمت می کنم اما ساکن اصفهان هستم. بعضی وقت ها چند روز هرمزگان هستم و چند روز هم در اصفهان سپری می کنم. ما بر اساس قانون ثبت نام کردیم و قانون می گوید رئیس هیئت فوتبال شغل محسوب نمی شود  و اجازه می دهد یک نفر یک جا شاغل باشد و جای دیگر رئیس هیئت باشد. اگر یک نفر از یک مرجع قانونی به من بگوید صلاحیت بودن در هیئت فوتبال را ندارید همین الان نامه استعفایم را می نویسم.

هراتیان در پاسخ به این که آیا با وعده آوردن پول از فولاد هرمزگان به هیئت فوتبال به ریاست رسیدید گفت: اصلا این طور نیست و فولاد هرمزگان حساب و کتاب دارد و بازرس و حسابرس و هیئت مدیره دارد و این طور نیست که من بخواهم از آن پول خارج کنم و بتوانم.

گل های مسابقات هفته هفتم لیگ دسته اول پخش شد.

با پخش آخرین آمار نظرسنجی برنامه این هفته نود ساعت ۲:۴۰ بامداد به اتمام رسید. در پایان با شرکت یک میلیون و ۱۰۲ هزار نفر، ۶۰،۶ درصد ترجیح دادند در دربی بازی زیبا همراه با نتیجه نگرفتن تیم محبوبشان را ببینند و ۳۹،۴ درصد اعلام کردند علاقه دارند تیم محبوبشان برنده شود و بازی کسل کننده باشد.

مشروح برنامه 29 شهریور نود
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج