این موسیقی را هوش مصنوعی ساخته است!
۳۹۱۸۵۴
۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۴
۳۱۲۵
در گذشته می‌گفتند ربات‌ها هرچقدر هم که پیشرفت بکنند نمی‌توانند به احساسات و خلاقیت بکر انسانی برسند. بهتر است کمی درباره این ایده تجدید نظر کنید. یا حداقل اگر فکر می‌کنید که جادوی نوابغی مانند پیکاسو و جان لنون دست نیافتی است، بدانید که نابغه‌های عصر امروز کسانی هستند که می‌توانند این جادو را باطل کنند و فرزند خلف انسان یعنی فناوری را به پیش برانند.
وب سایت دنیای تصویر آنلاین: در گذشته می‌گفتند ربات‌ها هرچقدر هم که پیشرفت بکنند نمی‌توانند به احساسات و خلاقیت بکر انسانی برسند. بهتر است کمی درباره این ایده تجدید نظر کنید. یا حداقل اگر فکر می‌کنید که جادوی نوابغی مانند پیکاسو و جان لنون دست نیافتی است، بدانید که نابغه‌های عصر امروز کسانی هستند که می‌توانند این جادو را باطل کنند و فرزند خلف انسان یعنی فناوری را به پیش برانند.

پدیده‌ای که امروز می‌خواهیم در دنیای تصویر آنلاین آن را معرفی کنیم FlowMachines است. هوش مصنوعی جدیدی که در پژوهشگاه سی‌اس‌ال سونی ساخته شده و می‌تواند دنیای موسیقی را متحول کند. یکی از مهم‌ترین شاخه‌های صنعت سرگرمی که مانند خیلی از پدیده‌های دیگر این روزها شدیدا دچار موج تقلید و کپی‌ کاری است.

فلومشنیز در اصل نرم‌افزاری است با استفاده از یک پایگاه داده شامل هزاران فایل موسیقی می‌تواند یک قطعه موسیقی جدید خلق کند. به عبارت ساده‌تر یعنی یک آهنگساز مصنوعی. کافی است به سراغ این نرم‌افزار بروید و سبک موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا برنامه بر اساس داده‌ها و تحلیل‌های قبلی یک موسیقی جدید بنویسد.

برای مثال اولین محصول این نرم‌افزار به تازگی منتشر شده. Daddy’s Car قطعه‌ای است که با الگوبرداری از کارهای بیتلز در اختیار بنوا کاره، یک تهیه‌کننده موسیقی فرانسوی، قرار گرفته تا آن تنظیم و اجرا کند. اثری که برای یک هوش مصنوعی نوپا حیرت‌انگیز است.

سال آینده اولین آلبوم موسیقی ساخته شده با فلومشنیز هم منتشر خواهد شد. 
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
این موسیقی را هوش مصنوعی ساخته است! 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج