خوشی رقصی سعد حریری برای آل سعود
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۹۲۵۳۷
۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۲
۲۲۴۹
«سعد حریری» رئیس حزب جریان المستقبل و ورشکسته اقتصادی و مرده سیاسی در لبنان که درهای کاخ سعودی هم بر رویش بسته مانده است، به منظور خوش رقصی برای آل سعود مقاله ای را علیه محور مقاومت ضد تروریسم صهیونیستی و تکفیری به ویژه جمهوری اسلامی ایران و حزب الله در روزنامه « نیویورک تایمز» منتشر کرد.
خبرگزاری ایرنا: « اشرف ریفی» وزیر مستعفی دادگستری لبنان چند روز قبل تاکید کرد که کار سعد حریری تمام شده و اهل سنت لبنان منتظر حریری جدید است.
 
حالا این مهره سوخته آل سعود که پشت درهای کاخ سعودی چشم انتظار است تا راهی را برای فرار از نابودی کامل جست وجو کند به دست و پا افتاده تا بگونه ای نظر سعودی ها را به خود جلب کند تا شاید از ورطه نابودی کامل نجات یابد و نگارش و انتشار این مقاله هم در این چارچوب قابل ارزیابی است.
 
دفتر رسانه ای حریری ترجمه عربی این مقاله را که تحت عنوان « سعد حریری: ایران باید دخالت هایش را در امور عربی متوقف کند» در نیویورک تایمز چاپ شده ، در اختیار رسانه های لبنانی قرار داد.

وی در این مقاله نوشت: در 14 فوریه سال 2005 در یک انفجار بزرگ پدرم ( رفیق حریری) نخست وزیر اسبق لبنان به همراه 22 لبنانی دیگر ترور شد و دادگاه بین المللی ویژه لبنان در لاهه پنچ عضو حزب الله را به همکاری در ارتکاب این جنایت متهم کرد و اگر این اتهام ثابت شود، معنایش این است که همپیمانان ایران در لبنان مجری آن بوده اند.

سعد حریری ادعا کرد: سه سال بعد یعنی 2008 ، حزب الله بیروت را اشغال کرد؛ در حالیکه چندین سال وعده می داد زرداخانه گسترده سلاحی را که ایران برای آن آماده کرده فقط برای حمایت از لبنان در مقابل اسرائیل است اما از آن علیه ملتش استفاده کرد.

مهره سوخته آل سعود اضافه کرد: در این اثنا، حزب الله هزاران تن از جوانان لبنانی را روانه سوریه کرد تا برای دفاع از نظام بشار اسد، بجنگند و کشته شوند.

وی با این ادعا که «ایران از پایان دهه هفتاد بزرگترین کشور حامی تروریسم است» افزود: ما لبنانی ها بخوبی خشونت ، فتنه و نفرت و کینه طائفه ای و مذهبی، قساوت و تروریسم را می شناسیم ، تروریسمی که ممکن است ایران و همپیمانانش علیه کشورهای دیگر بکار گرفته باشند.

این مرده سیاسی اضافه کرد: ما گروگان گرفتن آمریکائی ها و غربی ها را در دهه هشتاد به دست وابستگان ایران در لبنان و انفجار پایگاه نیروهای مارینز در فرودگاه بین المللی بیروت را که 241 تن از سربازان و نیروهای زمینی و دریائی آمریکا کشته شدند، فراموش نمی کنیم».
سعد حریری ادامه می دهد:ما از اینکه در بیشتر جهان این حوادث فراموش شده است و همین طور تحولاتی را که امروز در سوریه و جاهای دیگر رخ می دهد، نادیده گرفته می شود، شگفت زده هستیم.

وی ادعا کرده است: امروز لبنان زیر بار سختی های ناشی از ورود یک میلیون و 300 هزار پناهجوی سوری است که نظامان سوریه آنها را به مهاجرت از خانه هایشان مجبور کرده است».
این مهره سوخته در بخشی دیگر از ادعاهای خود با نادیده گرفتن جنایات آل سعود در کشتار روزانه زنان ، کودکان و سالخوردگان یمنی که همه جهان آن را محکوم کرده اند، آورده است ، تراژدی یمن هم زمانی شروع شد که حوثی های مورد حمایت ایران، کودتائی را رقم زدند که شورای امنیت سازمان ملل متحد آن را محکوم کرده است و به همین سادگی هدف آنها ، تزلزل و تهدید ثبات سعودی و دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس است.

سعد حریری بر ادعاهای خود اینگونه اضافه می کند: درعراق، ایران شبه نظامیان وابسته به خود را حمایت کرد که به گسترش نفرت و کینه مذهبی در این کشور منجر شد و اکنون هم تلاش ها برای شکست داعش را تضعیف کرده است.

وی نوشته است: مقامات ایرانی پز می دهند که برچهار پایتخت عربی بیروت، بغداد ، صنعا و دمشق سیطره یافته اند و به آن افتخار می کنند، این پز دادن یک تهدید آشکار است و ما در لبنان آن را جدی می گیریم زیرا ایران خواستار توسعه دامنه نفوذ خود در خاورمیانه با فتنه انگیزی ، ترویج تروریسم و نفرت طائفه ای و مذهبی و متزلزل کردن ثبات منطقه به وسیله وابستگان خود است در حالی که ادعا می کند در جایگاه یک تماشاگر است.

این ورشکسته اقتصادی که مانند اربابان سعودی و صهیونیست خود از شکست رژیم صهیونیستی توسط رزمندگان مقاومت با حمایت های ایران و سوریه و پایان اشغال خاک لبنان عصبانی و خشمگین است، ادامه می دهد: حال این ها را با آنچه پادشاهی عربی سعودی برای لبنان انجام داده است، مقایسه کنید، در دهه هشتاد قرن گذشته که ایران سرگرم اداره شبه نظامیان وابسته به خود در لبنان بود ، سعودی به لبنان کمک کرد تا به توافق تاریخی پایان جنگ داخلی دست یابد.

« منظورم همان توافق طائف است که به نام شهر طائف در عربستان معروف شده و در آن اعضای پارلمان لبنان جمع شدند و به 15 سال کشتار مستمر پایان دادند».

وی در ادامه ادعاهای خود اضافه می کند: هنگامی که لبنان برای بازسازی اقتصادش بعداز جنگ خانگی تلاش می کرد، سعودی در نشست پاریس به کمک های حیات بخش برای بازسازی مالی لبنان متعهد شد و بیش از یک و نیم میلیارد دلار به لبنان کمک کرد.

سعد حریری ، مدعی شده است: حال ایران چند مدرسه و بیمارستان در لبنان ساخته است ؟ چه مقدار به بازسازی لبنان کمک کرده است؟ طبعا جواب تقریبا صفر است، هرگونه کمک ایران به طول کامل برای منفعت سیاسی حزب الله صرف می شود.

این مهره سوخته آل سعود اضافه می کند: در مقابل ایران یک فرصت دیگری برای کمک به کسانی که به طور واقعی در جهان عرب با خشونت می جنگند، وجود دارد، ایران باید دخالتش در امور عربی از یمن تا بحرین، عراق ، سوریه و یمن را متوقف کند، ایران باید سختگیری به اهل سنت را متوقف کند زیرا یک گروه اقلیت به حاشیه رانده شده را تشویق می کند که تروریسم راه حل است.

وی می افزاید: ایران می تواند شبه نظامیان را از سوریه خارج کند و این نخستین گام بزرگ برای از بین بردن آخرین موانع تاکتیکی در مقابل کسانی است که در جهان اسلام به طور واقعی و عملی با تندروی و خشونت مبارزه می کنند».

این مهره سوخته آل سعود ادامه می دهد : ایران می تواند بخشی از راه حل باشد اما باید دست دراز شده عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی برای برقراری روابط طبیعی و حسن همسایگی را بپذیرد و به اهل سنت عرب اجازه دهد تا برای رهائی از خشونت و تندروی وقت خود را صرف تلاشی واقعی کند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1395/07/01
حرف حق جواب نداره
United States
22:42 - 1395/07/01
بسيار حقيرانه
يک مشت کلمات ذليلانه از يک انساني که عزت نفسش را از دست داده.
Sweden
22:55 - 1395/07/01
باید برود نزد پدرش . حیف آن احترامی که از او در تهران شد
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1395/07/01
....چو ایران نباشد سرمن مباد
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1395/07/02
توهم زده مرتیکه معتاد
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1395/07/02
حالاشما چرا هزارتا پیشوندچسبوندین بهش ایاغیرازاین است کلابابغض کنایه عصبانیت خودرانشان دادید،بنظرم خیلی از حرفهایش کاملاحق بود
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1395/07/02
آقا توروخدا از این به بعد راجب آدم ها اخبار بذارید اخبار راجب حیوانات رو به مستند سازان بسپارید......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر