سختگیرترین کشورها در صدور گواهینامه رانندگی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۹۴۱۸۲
۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶
۱۳۵۰۳
شاید فکر کنید آزمون رانندگی در کشور ما دشوار است و «دنگ و فنگ» زیادی دارد. اما لیست‌های مختلفی از کشورهای سختگیر در صدور گواهینامه رانندگی وجود دارد و لازم است بدانید در هیچ‌یک از آنها ایران جایی ندارد.
هفته نامه تجارت فردا - مینا جوشقانی: مایوس‌کننده‌ترین جمله‌ای که داوطلب دریافت گواهینامه رانندگی در انتهای آزمون عملی می‌تواند بشنود این است: پیاده شو، ردی! و البته این جمله یا معادل آن در زبان‌های مختلف در برخی کشورها به نسبت برخی دیگر بیشتر شنیده می‌شود.
 
شاید فکر کنید آزمون رانندگی در کشور ما دشوار است و «دنگ و فنگ» زیادی دارد. اما لیست‌های مختلفی از کشورهای سختگیر در صدور گواهینامه رانندگی وجود دارد و لازم است بدانید در هیچ‌یک از آنها ایران جایی ندارد. اسمی که صدر تمامی این لیست‌ها را به خود اختصاص داده، فنلاند است. این کشور شما را برای گواهینامه از هفت‌خوان رستم رد می‌کند. در فنلاند باید امتحان بدهید، تا برای امتحانات بعدی آماده شوید.
 
برای اکثر مردم جهان نیز به همین ترتیب است و دریافت گواهینامه رانندگی یک فرآیند ترکیبی است. باید از قوانین جاده‌ای اطلاع پیدا کنید، کلاس رانندگی بروید و امتحان دهید و اگر با موفقیت امتحانات را سپری کردید، گواهینامه می‌گیرید. برای مثال در ایران با قبول شدن در آزمون آیین‌نامه و آزمون عملی کار متقاضی تمام می‌شود اما در برخی کشورها این فرآیند به مراتب پیچیده‌تر است و نه‌تنها ماه‌ها، بلکه ممکن است سال‌ها به طول انجامد.

سختگیرترین کشورها در صدور گواهینامه رانندگی
 
فنلاند

این کشور شمالی ایمن‌ترین راننده‌های روی کره زمین را پرورش می‌دهد اما این موفقیت بی‌دلیل نبوده؛ رانندگان فنلاندی آموزش رانندگی بسیار پیچیده‌ای می‌گیرند. فنلاندی‌ها باید حداقل 18 ساعت کلاس آموزش عملی در خیابان ببینند (که البته در یک جلسه نیست). اما آنها فقط می‌توانند رانندگی را از خانواده یا اقوام یاد بگیرند، مشروط به آنکه ماشین‌شان دارای پدال ترمز تعبیه‌شده زیر پای شاگرد راننده باشد.
 
آموزش رانندگی باید شامل تمرین رانندگی در جاده لغزنده نیز بشود. متقاضیان فنلاندی باید 19 ساعت درس تئوری بگذارند و وقتی تمام این فرآیند به پایان رسید، در آزمون تئوری کامپیوتری شرکت کرده و آزمون عم لی را که حداقل 30 دقیقه طول می‌کشد پشت سر بگذارند. پس از آنکه تمامی این مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشتند، گواهینامه «اولیه» به آنها داده می‌شود!
 
مدت اعتبار این گواهینامه دو سال است که طی این دو سال راننده نمی‌تواند بیش از دو تخلف رانندگی داشته باشد، در غیر این صورت گواهینامه اولیه را از دست می‌دهند. برای کسب «گواهینامه کامل»، باید کلاس‌های بیشتر تئوری و عملی را پشت سر بگذارند تا برای امتحان‌های نهایی آماده شوند. هیچ‌کس در فنلاند نتوانسته در دوره کوتاه‌تر از دو سال، گواهینامه کامل دریافت کند.

استرالیا

«سرزمین آفتاب سوخته» هم شرایط زیادی بر سر راه متقاضیان گواهینامه رانندگی قرار داده است. سنجش بینایی در همان محلی انجام می‌شود که شما هزینه گواهینامه یادگیرنده را می‌پردازید و در وهله بعدی آزمایش پزشکی قرار دارد که تنها در صورتی لزوم می‌یابد که شرایط جسمانی خاصی دارید یا به خاطر بیماری خاصی که روی رانندگی تاثیر دارد، دارو مصرف می‌کنید.
 
سپس نوبت به آزمون تئوری می‌رسد که شامل 30 سوال چهار جوابی است و برای قبول شدن در آن باید حداقل به 24 سوال پاسخ درست بدهید. در مرحله بعد باید 25 ساعت آموزش عملی پیشین را پشت سر بگذارید، که این آموزش مهارت‌های رانندگی باید توسط فردی با‌صلاحیت انجام گیرد. سپس مهارت‌های اولیه شما به مدت 35 دقیقه ارزیابی می‌شود تا نوبت به 25 ساعت آموزش مهارت‌های پسین برسد.
 
 سختگیرترین کشورها در صدور گواهینامه رانندگی
 
اگر از آزمون دوم نیز با موفقیت عبور کنید باید شش ماه صبر کنید، طی این مدت باید 50 ساعت در حضور ناظر رانندگی کنید تا به شما اجازه شرکت در آزمون ادراک خطر داده شود. در این آزمون 28 کلیپ ویدئویی، هرکدام به طور 30 ثانیه، به شما نشان داده می‌شود که باید با استفاده از «موس» کامپیوتر سرعت را کم کنید، سبقت بگیرید، دور بزنید یا حرکت کنید. برای قبولی در این آزمون نیاز به 54 درصد واکنش درست دارید.
 
البته هنوز کار تمام نشده و وقتی از این امتحان گذشتید پلاک (P) قرمز می‌گیرید که نشان می‌دهد مجوز موقت رانندگی دارید و شش ماه باید با آن عبور و مرور کنید، بعد از آن پلاک (P) سبز می‌گیرید که تا پایان دوره دوساله امتحانی معتبر است. همان‌طور که از مراحل فوق بر‌می‌آید، استرالیا هم یکی از سختگیرترین‌ها در ارائه گواهینامه رانندگی است.

کانادا (اونتاریو)

مراحل گرفتن گواهینامه در کانادا به شرح زیر است: ارائه درخواست گواهینامه رانندگی: برای این درخواست باید در سنجش بینایی و آزمون کتبی علائم راهنمایی و رانندگی بزرگراه‌ها قبول شوید تا بتوانید گواهی سطح 1 (G1) بگیرید. آزمون جاده‌ای G1: پس از 12 ماه از گواهی G1 که با محدودیت‌هایی نظیر صفر درصد الکل در خون و رانندگی همواره در حضور ناظر، می‌توانید در آزمون شرکت کنید که چنانچه موفق شوید به شما گواهینامه سطح 2 (G2) تعلق می‌گیرد. با گذشت 12 ماه دیگر، نوبت به آزمون G2 می‌رسد که به مراتب دشوارتر است و مهارت‌های پیشرفته رانندگی را محک می‌زند. با موفقیت در این آزمون می‌توانید گواهینامه کامل رانندگی دریافت کنید. در اونتاریوی کانادا، در بهترین حالت برای کسب گواهینامه باید دو سال صبر کنید.

سختگیرترین کشورها در صدور گواهینامه رانندگی
 
نیوزیلند

در کشور کیوی‌ها (پرنده کیوی نماد ملی نیوزیلند است) سه مرحله عمده برای اخذ گواهینامه وجود دارد. مرحله اول البته کسب گواهینامه «یادگیرنده» است: چنانچه بینایی مناسب و مطابق با استانداردها را داشته باشید، می‌توانید در آزمون تئوری شرکت کنید که با درست جواب دادن به حداقل 32 سوال از 35 سوال کل، می‌توانید در آزمون موفق شوید. شما باید شش ماه را با گواهینامه «یادگیرنده» سپری کنید تا در قدم بعدی بتوانید در آزمون عملی یک‌ساعته محدود شرکت کنید.
 
پس از موفقیت در این آزمون می‌توانید بین پنج صبح تا 10 شب رانندگی کنید اما نمی‌توانید در ماشین سرنشین جابه‌جا کنید، البته به استثنای همسر، فرزند یا افرادی که تحت تکفل شما هستند. رانندگان جوانی که زیر 25 سال سن دارند، قبل از شرکت در آزمون دریافت گواهینامه کامل، باید حداقل 18 ماه با گواهینامه «یادگیرنده» رانندگی کرده باشند؛ در حالی که متقاضیان با سن بالای 25 سال تنها لازم است شش ماه صبر کنند.

سوئد

چندان بعید به نظر نمی‌رسد که کشور فوق قانونمند سوئد در این لیست جای گیرد. اگر می‌خواهید در سوئد رانندگی کنید، باید اقدامات زیر را انجام دهید: درخواست گواهی «یادگیرنده» که در صورتی به شما داده می‌شود که از سنجش بینایی عبور کنید و در کلاس‌های آموزشی داروهای اجباری و مواد مخدر شرکت کنید. در این کلاس‌ها درباره تاثیر مواد مخدر و داروهای نسخه‌ای به شما آموزش داده می‌شود.
 
مرحله بعد آزمون جاده لغزنده است: این کلاس چهارساعته شامل رانندگی با سرعت بالای 100 کیلومتر و حفظ کنترل ماشین است. سپس نوبت به آزمون تئوری می‌رسد که شامل 70 سوال است؛ اما پنج سوال اول در نمره پایانی تاثیری ندارد. بنابراین شما باید به 52 سوال از 65 سوال باقی‌مانده پاسخ صحیح دهید. مرحله نهایی شرکت و موفقیت در آزمون 45‌دقیقه‌ای عملی است که در آن باید صلاحیت خود را در رانندگی ایمن ثابت کنید. بعد از اخذ این گواهی، وارد دوره دوساله امتحانی می‌شوید.

کاستاریکا

این کشور آمریکای مرکزی هم با رانندگان تازه‌کار سرسختی می‌کند. برای گرفتن گواهینامه در کاستاریکا باید سه آزمون جداگانه را با موفقیت پشت سر بگذارید. در قدم اول باید آزمون تئوری بدهید، قدم دوم آزمون عملی است. این تست عملی با شبیه‌ساز انجام می‌شود و با خیابان‌های واقعی کشور کاری ندارد. وقتی از دو آزمون تئوری و شبیه‌سازی بگذریم، نوبت به آزمایش پزشکی می‌رسد. فشار خون و بینایی تنها دو جزء از موارد آزمایش‌شده هستند. در کاستاریکا تنها زمانی می‌توانید گواهینامه بگیرید که علاوه بر آزمون‌های عملی و تئوری، از آزمایش پزشکی نیز سربلند بیرون بیایید.
 
سختگیرترین کشورها در صدور گواهینامه رانندگی(نمایه 1)
 
برزیل

میزبان جام‌جهانی و المپیک اخیر نیز در گواهینامه دادن به اقشار مختلف جامعه‌اش چندان دست و دلباز نیست. در ادامه خواهیم گفت شهروندان برزیل برای رانندگی باید از چه مراحلی عبور کنند. در برزیل افرادی هستند که به آنها گواهینامه رانندگی داده نمی‌شود، برای مثال افراد بی‌سواد و کودکان. در این کشور به عنوان متقاضی، قبل از آنکه برای گواهینامه رانندگی درخواست کنید باید آزمایش‌های فیزیکی و روانی را با موفقیت بگذرانید.
 
با گذراندن این آزمون‌ها، کلاس‌های تئوری 45‌ساعته شروع می‌شود که در انتهای آن باید در امتحان تئوری شرکت کنید. مرحله بعدی آن کلاس‌های 20 ساعته آموزش عملی رانندگی است. در این کشور تنها معلم‌های رانندگی تایید‌شده می‌توانند آموزش رانندگی دهند. وقتی آمادگی کامل پیدا کردید، نوبت به آزمون عملی می‌رسد. تنها زمانی که این آزمون و آزمون‌های پیش از آن را با موفقیت سپری کنید، صلاحیت دریافت گواهینامه رانندگی در برزیل را خواهید داشت.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
-
09:10 - 1395/07/06
نگاه کن ترو خدا ایران را با چه کشورهایی مقایسه کرده !....خخخخ.......................آزمون رانندگی در کشور ما دشوار است و «دنگ و فنگ» زیادی دارد اما مثلا راننده هایی را از اسیابش بیرون میده که قوانین رابلد نیستند وحتی رانندگی نمیتونند بکنند ....مشکل از کجاست خدا میدونه !
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1398/06/07
رانندگی در ایران واقعا افتضاح هستش و اصلا قوانین رعایت نمیشه و حتی کسانی هستند که هیچی از رانندگی و قوانین ان سر در نمیاورند ولی گواهینامه دارند و جان هزاران انسان را به خطر میندازند اصن خیلی ها گواهینامه هم ندارند به نظر من که قوانین رانندگی و شرایط گواهینامه دادن در ایران باید تغیر کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
عارفی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالازم_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
کالازم_فوتر