رقابت تسلا و فراری در جشنواره برترین موتورها
۳۹۶۹۴۱
۰۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵
۱۷۷۰
هرساله بیش از 63 داور از 30 کشور، بهترین موتورهای تولید انبوه خودروها را در دسته بندی های مشخصی انتخاب می کنند. این جشنواره اساسا توسط کارشناسان خودرو و ژورنالیست های صاحب نام در زمینه های فنی داوری می شود و از این رو معمولا شانس موفقیت موتورهای اسپرت و قدرتمند کلاسیک بیش از موتورهای هیبریدی و اقتصادی است.
وب سایت دیجیاتو - پویا بهرامی: هرساله بیش از 63 داور از 30 کشور، بهترین موتورهای تولید انبوه خودروها را در دسته بندی های مشخصی انتخاب می کنند. این جشنواره اساسا توسط کارشناسان خودرو و ژورنالیست های صاحب نام در زمینه های فنی داوری می شود و از این رو معمولا شانس موفقیت موتورهای اسپرت و قدرتمند کلاسیک بیش از موتورهای هیبریدی و اقتصادی است.

امسال اما با درخشش تسلا در زمینه ساخت خودروهای اسپرت و تغییر رویه فراری به سمت استفاده از موتورهای توربو در محصولات خود، شاهد رقابت متفاوتی بین سازندگان کلاسیک خودروهای اسپرت و نمایندگان آینده صنعت خودروسازی بودیم.
 
رقابت تسلا و فراری در جشنواره برترین موتورها 

در عین حال، پیشرانه های کم حجم 2 یا 3 سیلندر نیز در چند سال اخیر مورد توجه تیم داوری قرار گرفته اند و حتی شاهد کسب جوایز متعدد توسط موتور 3 سیلندر فوق العاده فورد با حجم تنها 1.0 لیتری و نمونه 2 سیلندر ساخت فیات نیز بوده ایم، اما رقابت امسال به نحو متفاوتی پیش رفت و پس از چند سال وقفه، بار دیگر جایزه برتر به یک موتور قدرتمند از قلب مارانللو رسید.

رقابت تسلا و فراری در جشنواره برترین موتورها

موتور تویین توربو V-8 که قدرت بخش مدل های همچون 488 GTB و spider، کالیفرنیا T و در آینده بر روی شوتینگ برک 2+2 فراری یعنی GTC4lusso سوار خواهد شد به عنوان بهترین موتور بین المللی سال 2016 انتخاب شد و در بخش موتورهای با حجم 3 تا 4 لیتر هم توانست به عنوان برترین موتور شناخته شود.

رقابت تسلا و فراری در جشنواره برترین موتورها

دیگر موتور تنفس طبیعی و حجیم فراری یعنی موتور 6.3 لیتری V-12  هم جایزه بخش موتورهای با حجم بیش از 4 لیتر را از آن خود کرد. از مشخصات موتور سال می توان به حجم 3.9 لیتری آن و قدرت 670 اسب بخار و گشتاور 760 نیوتن متری آن اشاره کرد.

رقابت تسلا و فراری در جشنواره برترین موتورهارقابت تسلا و فراری در جشنواره برترین موتورها

از  نکات جالب توجه این لیست می توان به انتخاب موتورهای الکتریکی تسلا به عنوان موتور سبز سال اشاره کرد که دست آورد بسیار بزرگی برای این شرکت محسوب می شود.

رقابت تسلا و فراری در جشنواره برترین موتورها

موتور تسلا با کمک برق سه فاز شارژ می شود، این موتور از نوع AC و دارای چهار پل القایی است. حداکثر قدرت موتور سوار شده بر روی محور عقب 503 اسب بخار و بر روی محور جلو در حدود 259 اسب بخار است که بسته به مدل، میزان ظرفیت باتری و قدرت موتور متغیر است.

برندگان سایر شاخه ها به شرح زیر هستند:

1.بهترین موتور زیر 1 لیتر: فورد 998 cc سه سیلندر توربو

رقابت تسلا و فراری در جشنواره برترین موتورها
 
بوسه مدیرعامل فورد بر عظمت تکنولوژی پنهان در ساخت موتور 1.0 لیتری سه سیلندر از خانواده اکوبوست که در سطح بین المللی بسیار موفق عمل کرده است.

2.بهترین موتور 1 تا 1.4 لیتر: PSA پژو-سیتروئن 1.2 لیتر 3 سیلندر توربو

3.بهترین موتور 1.4 تا 1.8 لیتر: بی ام و 1.5 لیتر 3 سیلندر هیبرید

رقابت تسلا و فراری در جشنواره برترین موتورها 

پیشرانه 3 سیلندر و 1.5 لیتری ب ام و که در ترکیب با موتورهای برقی یکی از جذاب ترین خودروهای اسپرت هیبریدی جهان را در قالب مدل i8 پدید آورده است.

4.بهترین موتور 1.8 تا 2 لیتر: مرسدس AMG  دو لیتر توربو 4 سیلندر

5.بهترین موتور 2 تا 2.5 لیتر: آئودی 2.5 لیتری 5 سیلندر توربو

6.بهترین موتور 2.5 تا 3 لیتر: پورشه 3 لیتر 6 سیلندر تخت توربو

7.بهترین موتور 3 تا 4 لیتر: فراری 3.9 لیتری V8 دو توربو

8.بهترین موتور 4 لیتر به بالا: فراری 6.3 لیتری V12

10.بهترین موتور سبز: مجموعه قوای محرکه الکتریکی تسل
 
رقابت تسلا و فراری در جشنواره برترین موتورها 
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج