صدور ویزای اربعین برای اتباع خارجی مقیم ایران
۳۹۷۶۶۷
۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۳
۱۹۳۲
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از صدور ویزا برای اتباع خارجی مقیم ایران به منظور شرکت در مراسم اربعین خبر داد.
خبرگزاری مهر: معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از صدور ویزا برای اتباع خارجی مقیم ایران به منظور شرکت در مراسم اربعین خبر داد.

حسین ذوالفقاری در جمع بندی شانزدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین در خصوص احتمال بازگشایی مرز سومار برای اربعین امسال گفت: با توجه به جمع‌بندی‌هایی که اخیرا داشته ایم طرف عراقی اعلام آمادگی کرده است، اما لازمه این بازگشایی فراهم شدن زیرساخت های لازم از سوی طرف عراقی و ایرانی و همچنین اعلام امنیت کامل از سوی دولت عراق است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از برگزاری جلسه ای به منظور بررسی احتمال بازگشایی مرز سومار خبر داد و افزود: جلسه ویژه‌ای در این هفته با حضور مسئولان برگزار خواهد شد تا پس از بررسی های لازم به این جمع بندی برسیم که باز شدن این مرزِ کمکی برای مرز مهران قطعی می شود یا خیر.

ذوالفقاری ادامه داد: به استاندار کرمانشاه دستورات لازم را برای فراهم کردن زیرساخت های این مرز داده ایم تا در صورت نهایی شدن بررسی ها اقدامات لازم برای تردد زائران از این مرز انجام شود.

وی از نهایی شدن بیمه زائران اربعین امسال خبر داد و تصریح کرد: با توجه به مباحث مطرح شده پیرامون بیمه و بیمه گذار زائران امسال باید بگویم که موضوع بیمه زائران نهایی و قرارداد آن با بیمه گذار مربوطه به امضا رسید تا خدمات رسانی به بیماران و سانحه دیدگان احتمالی در سفر اربعین به درستی انجام شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با تاکید بر اینکه باید پیش بینی وضعیت غیرعادی را نیز داشته باشیم، گفت: با توجه به این ضرورت و به وجود آمدن احتمالی شرایط غیرعادی و نیاز به کمک رسانی، کمیته بحران در شرایط غیرعادی نیز باید تشکیل شود و هلال احمر مسئولیت این کمیته را برعهده گرفته است.

ذوالفقاری همچنین در خصوص وضعیت صدور ویزا برای اتباع خارجی مقیم ایران هم توضیح داد: سال گذشته برای این افراد ویزا صادر نشد، اما بر اساس توافقی که امسال میان ایران و طرف عراقی انجام شده است، قرار است بر مبنای مدارک قانونی که اتباع خارجی مقیم ایران دارند، ویزا صادر شود تا آنها هم بتوانند در مراسم اربعین امسال شرکت کنند.

وی با اشاره به ضرورت اعزام های گروهی افراد به مراسم اربعین اظهار داشت: اعزام های گروهی در مقایسه با سفرهای انفرادی، خطرها و مشکلات کمتری دارد و توصیه ما به کسانی که قصد سفر به کشور عراق را دارند، اعزام های گروهی است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در ادامه و در خصوص احتمال لغو روادید سفر اربعین گفت: با توجه به آخرین توافقی که چهارشنبه هفته گذشته با دولت داشتیم، لغو روادید برای امسال انجام نخواهد شد و زائران حتما باید نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند.

ثبت‌نام ۲۱۰ هزار زائر در سامانه سماح

در ادامه این مراسم، محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص آخرین وضعیت نام‌نویسی متقاضیان سفر اربعین در سامانه سماح گفت: تاکنون ۲۱۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد، ۵۰ هزار نفر مدارک و وجه مورد نظر را ارسال و واریز کردند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج