تناقض «نوردیک»: آزار زنان در شمال اروپا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۹۸۲۷۲
۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۸
۹۶۰۰
خشونت زیاد علیه زنان در کشورهایی که مشارکت سیاسی و اجتماعی آنها بالاست، همه را متعجب کرده است.
مجله جامعه پویا: خشونت زیاد علیه زنان در کشورهایی که مشارکت سیاسی و اجتماعی آنها بالاست، همه را متعجب کرده است.

یکی از شاخص هایی که برای موفقیت داشتن یا موفقیت نداشتن یک کشور در نظر می گیرند، میزان مشارکت زنان آن در بخش های مختلف جامعه و نبود تبعیض های آشکار علیه زنان است. هر ساله بر اساس آمار و گزارش های رسمی، شاخص هر کشور در این میان سنجیده و هر کدام از آنها رتبه بندی می شوند. کشورهای منطقه «نوردیک» (مجموعه کشورهای شمال اروپا (اسکاندیناوی) و اقیانوس اطلس شامل ایسلند، دانمارک، فنلاند، نروژ و سوئد) در چند دهه گذشته همواره در بالای این فهرست قرار داشته اند.

برای مثال بر اساس گزارشی که در سال گذشته میلادی درباره میزان مشارکت زنان در عرصه سیاسی منتشر شد، کشورهای این منطقه با 41 درصد در رتبه نخست قرار داشتند؛ این در حالی بود که آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی در رده های بعدی بودند. از سوی دیگر برابری جنسیتی میان زنان و مردان یکی از ارزش های اساسی در کشورهای این منطقه است و همین مسئله باعث شده تعدادی از شاخص های بین المللی بر برابری جنسیتی در این کشورها صحه بگذارد؛ برای نمونه سه کشور این منطقه (سوئد، فنلاند و دانمارک) در شش حوزه کار، پول، دانش، زمان، قدرت و سلامت بیشترین برابری جنسیتی را در میان کشورهای دنیا دارند.
 
تناقض «نوردیک»: آزار زنان در شمال اروپا

از سوی دیگر این شاخص برای کشورهای این منطقه حدود 72 درصد گزارش شده و این در حالی است که چنین شاخصی برای دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا حدود 52 درصد است.

یکی از مهمترین خشونت هایی که علیه زنان وجود دارد، خشونت های خانگی است. وجود این آمار و اطلاعات، این انتظار را به وجود می آورد که چنین خشونت ها و تبعیض هایی علیه زنان ساکن در این منطقه اعمال نشود؛ اما گزارشی که به تازگی در این زمینه منتشر شده، خلاف این مسئله را نشان می دهد و این به گونه ای است که کارشناسان از آن به عنوان «پارادوکس نوردیک» یاد می کنند.

بر اساس تحقیقی که چندی پیش از سوی سازمان حقوق اساسی اتحادیه اروپا در 28 عضو این اتحادیه انجام شد، مشخص شد زنان ساکن در این پنج کشور بیش از زنان اروپایی خشونت و تبعیض را تجربه کرده اند. در حالی که میانگین این خشونت ها در کشورهای اروپایی 22 درصد و پایین ترین میزان آن حدود 13 درصد گزارش شد. دانمارک، فنلاند و سوئد به ترتیب با 32، 30 و 28 درصد بیشترین میزان خشونت ها را داشتند.

تحقیق دیگر دامنه خود را گسترده تر کرد و به بررسی خشونت ها علیه زنان در محیط کار و جامعه در این پنج کشور پرداخت، نتایج باز هم آمار عجیبی را نشان می داد؛ بر این اساس بین 33 تا 66 درصد از زنان تعرض فیزیکی، بین 19 تا 37 درصد تعرض عاطفی و بین 17 تا 33 درصد نیز تعرض جنسی را تجربه کرده بودند.

این آمار نه تنها به معمایی برای تحلیلگران تبدیل شده، بلکه باعث تعجب سیاستگذاران و برنامه ریزانی شده که در زمینه مبارزه با خشونت علیه زنان فعالیت می کنند. آنها با این سوال روبرو هستند که چرا در کشورهایی که تبعیض های نژادی در عرصه هایی مانند مشارکت سیاسی و اقتصادی پایین است، باز هم خشونت های علیه زنان وجود دارد.

برخی این مسئله را مطرح می کنند که بالا بودن خشونت در چنین کشورهایی شاید به این دلیل باشد که زنان در این کشورها احساس آزادی بیشتری برای صحبت کردن از چنین خشونت هایی دارند. با این حال کارشناسان بر این باورند که برای ریشه یابی دقیق این مسئله در کشورهای منطقه نوردیک باید بسترهای مختلف خشونت علیه زنان بیشتر بررسی شود.
 
تناقض «نوردیک»: آزار زنان در شمال اروپا

جامعه زنانه؛ مزایا و موانع

بحث برابری جنسیتی در عرصه اقتصادی و تجاری از جمله موضوعاتی است که این روزها بسیار به آن توجه می شود. مدارک و شواهد موجود نشان می دهند حضور بیشتر زنان در پست های ارشد مدیریتی و هیات مدیره ها، اثراتی مطلوب برای آن مجموعه و در کل جامعه دارد. پیشرفت درخور توجهی در زمینه فرصت های آموزشی و حضور بیشتر زنان در محیط های کاری فراهم شده؛ اما حضور زنان در رأس شرکت های تجاری در سراسر جهان هنوز عادی نشده است.

در این میان در کنار افزایش در عرصه های سیاسی در چند دهه اخیر بوده ایم. در سال 2012، حضور زنان در کمیته های اجرایی در بیشتر کشورهای آسیایی کمتر از 10 درصد بود و زنان کمتر از پنج درصد هیات مدیره ها در این کشورها را تشکیل می دادند. همین مسئله باعث شده بود زنان در سطوح متوسط و ارشد مدیریتی حضور بسیار کمرنگی داشته باشند.

در سال 2015، حدود  45 درصد از مشاغل در آمریکا در اختیار زنان بود؛ اما آنها فقط 17 درصد از مشاغل رده بالا را در اختیار داشتند. همچنین در سازمان های تجاری آمریکایی که بودجه آنها بیش از 25 میلیون دلار است، فقط 21 درصد از مدیریت آنها در اختیار زنان است و این در حالی است که زنان 75 درصد از نیروهای کاری این سازمان ها را تشکیل می دهند. این مسئله را می توان در عرصه سیاسی نیز برای زنان مشاهده کرد؛ در سطح جهان، در برابر هر صد مرد، 22 زن پست های پارلمانی یا وزارتی دارند. حتی در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته مانند انگلستان و ایالات متحد ه از هر صد مرد، به ترتیب 24 و 34 زن در پست های ارشد دولتی حضور دارند.

مسئله ای که باید به آن توجه کرد این است که کم کردن تبعیض های جنسیتی به طور مشخص مزایای اقتصادی و اجتماعی به همراه دارد. بنا به گزارش های موجود اگر زنان در محیط هالی کاری در سطح جهان حضور یکسانی با مردان داشته باشند، تا سال 2025 حدود 28 تریلیون دلار و به عبارت دیگر 26 درصد از تولید ناخالص داخلی در سطح جهان پس انداز می شود.

از سوی دیگر ثابت شده تنوع جنسیتی باعث افزایش عملکرد سازمان ها شده و تصویری بهتر از آنها ارائه می کند. تحقیقات مرکز زنان مک کنزی در آمریکا نشان داد شرکت هایی که تنوع جنسیتی بیشتری دارند، 15 درصد بازگشت مالی بیشتری در مقایسه با دیگر شرکت ها در سطح کشور دارند. همچنین نبود زنان در پست های مهم سیاسی و اقتصادی، هزینه ای را برای جامعه به همراه خواهد داشت زیرا زنان معمولا اولویت های متفاوتی نسبت به مردان دارند و این اولویت ها در صورت جل توجه کردن، کارآیی بیشتری خواهند داشت.
 
برای مثال گزارشی نشان داد حضور و مشارکت بیشتر زنان در پارلمان ها باعث می شود سهم بیشتری از تولید ناخالص داخلی برای آموزش هزینه شود. نمونه دیگر مدیریت زنان در سیاست های محلی هند است که باعث کاهش فساد اداری در این بخش ها شد. در بخش اجتماعی نیز ثابت شد حضور زنان در پست های مدیریتی موجب موفقیت بیشتر در رسیدن به اهداف می شود.

از سوی دیگر باید به نوع دیدگاه ها درباره حضور بیشتر زنان در جامعه نیز توجه شود؛ مؤید این مطلب اطلاعات پروژه جهانی «تحلیل ارزش های جهانی» است که رابطه مشخصی را میان رفتارهای محدود کننده حضور زنان و برابری جنسیتی نشان می دهد؛ برای مثال در یکی از سوال هایی که در این پروژه از پاسخ دهندگان (هم مرد و هم زن) پرسیده شده بود این بود که آیا با این جمله موافق هستند: «هنگامی که یک مادر برای پول کار می کند، فرزندان او آسیب بیشتری می بینند»، بررسی پاسخ ها در برابر نتایج مربوط به حضور زنان در پست های مدیریتی، ارتباطی منفی را در این زمینه نشان داد.

این مسئله منفی نه تنها در کشورهای در حال توسعه، بلکه در جوامع توسعه یافته نیز مشاهده شد. بیش از نیمی از پاسخ دهندگان در جنوب آسیا و منطقه خاورمیانه با جمله یاد شده موافق بودند. نکته مهم این است که 29 درصد از پاسخ دهندگان در 9 کشور پیشرفته نیز با این عبارت موافق بودند.

همچنین برقراری تعادل بین زندگی خانوادگی و مشاغل عالی رتبه یکی از چالش های مهم زنان است. نتایج تحقیقات سازمان مک کنزی در کشورهای مختلف نشان داد 45 درصد از پاسخ دهندگان در آسیا – اقیانوسیه، 34 درصد در اروپا و 31 درصد در آمریکای شمالی برقراری این تعادل دوگانه را موضوعی دشوار می دانند. یکی دیگر از چالش ها، الگوی کاری «هر زمان – هر جا» است که نیازمند آن است که نیروهای کاری، محدودیتی در زمینه زمان و محدوده جغرافیایی کار خود نداشته باشند. از بین بردن تبعیض جنسیتی در محیط های اقتصادی و سیاسی از جمله مواردی است که باید در سطوح مختلف انجام شود؛ برای نمونه هیات مدیره شرکت خودروسازی رنو در فرانسه تعهد مشخص در قبال تنوع جنسیتی در محیط کار خود دارد و سالانه پیشرفت حضور زنان در این شرکت را به صورت رسمی منتشر می کند.
 
تناقض «نوردیک»: آزار زنان در شمال اروپا

در فضای سیاسی نیز برخی از کشورها سهم زنان را از میزان تعداد نامزدها از پیش تعیین کرده اند؛ برای مثال دو کشور نروژ و روآندا 24 کرسی از 80 کرسی مجلس سفلای خود را برای زنان کنار گذاشته اند. بورکینافاسو نیز برای تشویق احزاب مختلف به استفاده از نامزدهای زن اعلام کرده در صورتی که 30 درصد از نامزدهای منتخب زن باشند، سرمایه گذاری عمومی برای این احزاب بیشتر می شود.

در این میان کشورهایی مانند ایرلند نیز وجود دارند که آموزش های مخصوصی را برای زنان به منظور حضور آنان در پست های ارشد مدیریتی و سیاسی ارائه می کنند. با این اوصاف، بسیاری از کارشناسان بر این نکته اتفاق نظر دارند که هر چه تبعیض های جنسیتی در جوامع کاهش یابد، جهان به سمت بهتری حرکت می کند. تا زمانی هم که این تبعیض ها وجود داشته باشد و زنان نتوانند توانایی های کامل خود را تحقق بخشند، سرعت بهبود و سلامت جوامع با کندی پیش خواهد رفت.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1395/07/12
کتاب و فیلم سه گانه «دختری با تتوی اژدها» در مورد همین موضوعه. تو مقدمه ش هم نوشته یه چیزی حدود 18 درصد زنان اونجا تحت خشونت و آزار جنسی قرار می گیرن...
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1395/07/13
شما لازم نیست خشونت در اون کشورها رو نقد کنید. برگردید همینجا که خشونت علیه زنها و کودکان تو ایران بیداد میکنه و هیچ قانونی حتی وجود نداره تا ازشو حمایت بشه! هر روز میشنویم که قتلهای ناموسی یا شکنجه و ضرب و شتم توسط همسر ، پدر، یا برادر به زنهای ایرانی وارد و باعث مرگشون میشه!
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1395/07/13
اگر خشونت وخیلی چیزهای دیگه تو جامعه ما آمار رسمی داشت بهتون میگفتم با چه اعداد وحشتناکی روبرو میشدیم،ماباید پز نداشتن آمار را بدیم.
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1395/07/13
حالا هی بگید اروپا فلانه ایران بده و....یکیشون مسگفت اونجا هوا تاریک بشه نمیشه رفت بیرون.
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1395/07/13
خانوم ریحانه شما کجا زندگی میکنید مگه؟اینجوریم نیست,همش اونورو زدن تو سرمون که اونجا بهشته.یکم به خودمون بیایم و تبلیغات رو باور نکنیم.
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1395/07/13
خانم ریحانه اینا رو واسه شما میگن که فکر نکنی اونجا بهشته.
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1395/07/13
اونجا ک بهشت نیست .کسی هم نگفته بهشته.ولی ایرانم اوضاع خیلی خرابه.کسی صداشو در نمیاره
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1395/07/15
اتفاقا من با اونجا کار ندارم چون در مورد جایی که زندگی نمیکنم و از اجتماعش اطلاعی ندارم نظر نمیدم، شما هم بهتره همینکارو کنید من در مورد اینجا که تو روزنامه و اطرافیان و محیط کارم دارم میبینم و شاهد خشونت علیه زنان هستم دارم نظر میدم. ایا افتاد؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
سوییچ ایران_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
دکتر نائبی_4
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کالازم_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر