آنچلوتی: من مثل یک خرس بزرگ هستم!
۴۰۲۹۵۷
۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
۱۰۷۶
سرمربی بایرن مونیخ می گوید آرام بودن او خصوصیت ذاتی است و تغییر نخواهد کرد.
خبرگزاری ایسنا: کارلو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی بایرن مونیخ جانشین پپ گواردیولا در این تیم شد تا بتواند بایرن را بعد از چهار سال بار دیگر به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا برساند.

او شروع چندان خوبی در بایرن مونیخ نداشت، شکست هفته‌ قبل برابر اتلتیکومادرید در لیگ قهرمانان اروپا و قبل از آن تساوی خانگی برابر کلن نشان داد که بایرن مونیخ این فصل جای زیادی برای پیشرفت دارد. با این حال حضور آنچلوتی که تجربه سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را در کارنامه خود دارد، خیال هواداران بایرن مونیخ را برای موفقیت راحت کرده است.

یکی از خصوصیاتی که این مربی ایتالیایی دارد، خونسردی او در هنگام لحظات حساس مسابقه است. همه خونسردی آنچلوتی را در بازی حساس رئال‌ مادرید و اتلتیکومادرید که به دهمین قهرمانی رئال‌ مادرید در اروپا ختم شد، به یاد دارند که او هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌داد و باعث شد کریستیانو رونالدو به این مربی لقب "خرس بزرگ" بدهد.

کارلو آنچلوتی درباره خونسردی بیش از حد خود در کنار زمین، اظهار کرد: این شخصیت و کاراکتر من است. فکر می‌کنم دیگر تغییری در شخصیت من ایجاد نشود و مدت‌ها است که همین شخصیت را دارم. من انسان آرام و ساکتی هستم. شاید به این خاطر بوده است که افرادی که با آنها زندگی می‌کنم همین گونه هستند و در کل آدم عصبی در کنار من نیست. اولین معلم من آرام بود. اولین مربی من آرام بود و من تحت تاثیر آنها قرار گرفتم. نمی دانم آرام و ساکت بودن خصوصیات خوبی برای مربیگری است یا نه،  ولی می‌خواهم با بازیکنانم صادق باشم. با باشگاه نیز همین طور و همه خصوصیات من را می دانند. وقتی عصبانی می شوم ترجیح می‌دهم  که با بازیکنانم صحبتی نکنم و مثلا یک روز بعد با بازیکنان صحبت کنم. وقتی کمی آرام‌تر شوم این کار را انجام می‌دهم.

یکی از حرکات غریزی آنچلوتی بالا بردن ابرویش است. او درباره این موضوع، گفت‌: بله. درست است. نمی‌توانم این حرکت را کنترل کنم (با خنده). دلیل خاصی برای این کار وجود ندارد و کاملا اتفاقی و غریزی است.

سرمربی بایرن مونیخ در ادامه گفته‌های خود ، ‌اضافه کرد: جانشینی گواردیولا برای من خیلی خوب بود، چرا  که مجبور نبودم تغییرات زیاد و اساسی را در این تیم ایجاد کنم. او مربی کار بلد و خوبی است و الان که در بایرن هستم می بینم که کارم برای مربیگری راحت‌تر شده است. بایرن مونیخ با گواردیولا کیفیت بالایی گرفت و اکنون تیم در شرایط خوبی قرار دارد. البته ایده‌های جدیدی به این تیم اضافه شده است و بازیکنان تمرکز بیشتری دارند. من معتقد نیستم که آزادی عمل بیشتری به بازیکنان داده‌ام. تاکتیک و سازماندهی تیم مساله دیگری است که با ورود ایده های جدید فرق می‌کند.

سرمربی بایرن مونیخ در پایان و در پاسخ به این سوال که کومان در ژانویه از بایرن مونیخ جدا خواهد شد یا خیر؟ توضیح داد: بر خلاف چیزی که رسانه‌ها گفته‌اند کومان پیشنهادی از یوونتوس ندارد و بعید می دانم که از بایرن مونیخ جدا شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج