این آقایان رییس‌جمهور بعدی ایران نمی‌شوند!
۴۰۳۰۳۰
۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۴
۱۱۱۰۵
انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری پیش افتاده، سنت خردادی،‌ به اردیبهشت رسیده،‌ انگار همین هم باعث شده رقابت‌های انتخاباتی جلو بیفتد. از بهار امسال،‌ اظهار نظر درباره حضور و غیبت شخصیت‌های سیاسی در انتخابات سال آینده پربسامد بوده و با نزدیک شدن به انتخابات، تعداد این اظهار نظرها بیشتر هم می‌شود.
خبرگزاری ایسنا: انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری پیش افتاده، سنت خردادی،‌ به اردیبهشت رسیده،‌ انگار همین هم باعث شده رقابت‌های انتخاباتی جلو بیفتد. از بهار امسال،‌ اظهار نظر درباره حضور و غیبت شخصیت‌های سیاسی در انتخابات سال آینده پربسامد بوده و با نزدیک شدن به انتخابات، تعداد این اظهار نظرها بیشتر هم می‌شود.

ظاهرا قرار است پاسخ به سوال « چه کسانی کاندیدا خواهند شد»  از راه « حذف گزینه‌ها» پیدا شود.
 
 این آقایان رییس‌جمهور نمی‌شوند!

اولین فردی که در مورد انتخابات سال آینده اظهار نظر کرد،‌ محمد غرضی بود،‌ کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92،‌ در اسفند سال گذشته اعلام کرد که « من در دو انتخابات گذشته خود را در معرض رای مردم قرار دادم و فکر نکنم با توجه به نظر مردم دوباره در انتخابات شرکت کنم.
 
اگر کسانی از من دعوت کنند شاید حضور پیدا کنم اما دیگر به صورت شخصی خودم را در معرض رای مردم قرار نخواهم داد.» آقای غرضی در مورد علت این تصمیم تازه هم گفت که تبلیغات برای انتخابات هزینه‌های زیادی دارد و او به عنوان یک بازنشسته نمی‌تواند این هزینه‌ها را بپردازد.
 
 این آقایان رییس‌جمهور نمی‌شوند!
 


خرداد سال جاری،‌ «محمدرضا باهنر» هم که بعد از کناره‌گیری از انتخابات مجلس دهم،‌ خیلی‌ها در مورد احتمال کاندیداتوری‌اش در انتخابات آینده اظهارنظر می‌کردند اعلام کرد که نیتی برای رییس جمهور شدن ندارد،‌ دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره ضمنی به این که عده‌ای به او توصیه می‌کنند که برای انتخابات آینده کاندیدا شود،‌ گفته است: «خواب‌های زیادی برای ما دیده‌اند که هیچ‌کدام تعبیر نمی‌شود؛ به عبارتی من برای انتخابات سال آینده نامزد نمی‌شوم، ضمن اینکه من بازنشسته شده‌ام و دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی هم نیستم.»
 
 این آقایان رییس‌جمهور نمی‌شوند!
 


«محسن رضایی» هم قبلا اعلام کرده است که تمایلی به شرکت دوباره در انتخابات ریاست‌جمهوری ندارد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  که لباس نظامی‌اش را هم دوباره به تن کرده ،‌ در پاسخ به احتمالاتی که در مورد حضور دوباره‌اش در انتخابات مطرح شده، گفته است: « من به سپاه برگشتم، در حال حاضر بنده در اختیار رهبر انقلاب هستم که هر مأموریتی بدهند، اجرا می‌کنم. دیگر کاندید ریاست جمهوری نمی‌شوم.»
 
 این آقایان رییس‌جمهور نمی‌شوند!
 


نفر بعدی که احتمال کاندیداتوری‌اش را رد کرده «علی لاریجانی» رییس فعلی مجلس است که خیلی‌ها او را در قد و قامت رقابت با حسن روحانی می‌دانند،‌ با این حال او در حاشیه سفر به کهکیلویه و بویراحمد در پاسخ به خبرنگارانی که از او در مورد احتمال حضورش در انتخابات آینده پرسیده بودند، ‌تصریح کرد که در انتخابات آینده کاندیدا نخواهد شد.
 
 این آقایان رییس‌جمهور نمی‌شوند!
 


حجت‌الاسلام دعایی،‌ مدیر مسوول و نماینده ولی فقیه در موسسه اطلاعات،‌ هم در سال جاری به عنوان گزینه محتمل برای ریاست‌جمهوری مطرح شده بود. او در اردیبهشت سال جاری در مصاحبه‌ای تاکید کرد که هیچ انگیزه‌ای برای وارد شدن به رقابت‌های انتخابی ندارد. « به روح امام قسم می‌خورم که هیچ انگیزه‌ و آمادگی برای کاندیدا شدن از سوی هیچ جریانی را ندارم.»
 
 این آقایان رییس‌جمهور نمی‌شوند!
 


در میان اعضای دولت فعلی هم گمانه‌زنی‌هایی برای پیدا کردن کاندیداهای آینده انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح می‌شود. یکی از مطرح‌ترین گزینه‌ها از بعد از حصول توافق بین ایران و گروه 5+1 «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه محبوب دولت بوده که البته بارها با قاطعیت حتی احتمال تلاش برای حضور در جایگاه ریاست‌جمهوری را هم رد و در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق اعلام کرده است که قصدی برای ریاست‌جمهوری ندارد. «از خدا می‌خواهم به من در همین مسئولیت و جایگاهی که هستم کمک کند تا بخشی از محبت‌های مردم را پاسخ بگویم. فعلا تمام تلاش من و همکارانم در همین زمینه است «.
 
 این آقایان رییس‌جمهور نمی‌شوند!
 


«قاضی‌زاده هاشمی» وزیر بهداشت دولت روحانی هم تا به حال بارها به عنوان گزینه‌ای برای انتخابات آینده ریاست‌جمهوری مطرح شده است؛ اما حتی او هم احتمال کاندیداتوری‌اش را رد کرده است. او در خرداد سال جاری در مصاحبه‌ای در مورد آینده سیاسی‌اش گفته است: « برای من همین وزارت هم زیاد است و خودم را لایق این کاری که انجام می‌دهم هم نمی‌دانم. من پزشک هستم و تخصصم نیز در زمینه چشم‌پزشکی است.
 
این کارم را هم خیلی خوب بلد هستم؛ بنابراین فکر نکنم به درد کارهای دیگری بخورم. علاوه به آن معتقد هستم که در کشور تنها روحانیان می‌توانند رییس جمهور موفقی شوند، من خودم را از جنس سیاست نمی‌دانم و علاقه‌ای هم به قدرت ندارم. تصمیم دارم بعد از این دوره چهار ساله وزارت سر کار تخصصی پزشکی که به آن علاقه دارم برگردم.»
 
 این آقایان رییس‌جمهور نمی‌شوند!
 


سردار «قاسم سلیمانی» که مدت‌هاست مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفته است، از ماه‌ها قبل توسط برخی به عنوان گزینه مناسب برای رویارویی با روحانی در انتخابات آینده ریاست جمهوری مطرح می‌شد، ‌اما در نهایت با انتشار نامه‌ای آب پاکی را روی دست همه ریخت و تصریح کرد که ترجیح می‌دهد «سرباز» باقی بماند و وارد عرصه سیاست نشود.
 
او در نامه خود که خطاب به رهبری نوشته شده آورده است:‌« حقیر سرباز صفر ولایت و نظام جمهوری اسلامی و ملت شجاع و عزیزتر از جانم بوده و ان‌شاء‌الله با استعانت از خدای سبحان تا آخر عمر در همین جایگاه "سربازی" خواهم بود. از همه برادران و خواهران عزیزم خواهشمندم با بی‌اعتنایی به اظهارات فریبکارانه و تفرقه‌افکنانه دشمنان اجازه ندهند وقت ارزشمند خدمتگزاران این ملت صرف اهداف و مقاصد شوم دشمنان گردد.»
 
 این آقایان رییس‌جمهور نمی‌شوند!
 

 
اما پر سر و صداترین کناره‌گیری از رقابت انتخابی آینده ‌در سال 96،‌ کناره‌گیری محمود احمدی‌نژاد بوده است.

جنجالی‌ترین کناره‌گیری از انتخابات ریاست‌جمهوری آینده هم به نام محمود احمدی‌نژاد رقم خورده است، ‌او که از مدت‌ها قبل کفش آهنی به پا در استان‌های مختلف می‌گشت و سخنرانی می‌کرد، بعد از این که مستقیما از شرکت در انتخابات آینده نهی شد، نامه‌ای خطاب به رهبری منتشر و اعلام کرد که برنامه‌ای برای کاندیداتوری در انتخابت سال 96 ندارد.

او در نامه خود نوشت:« همان‌گونه که مستحضر هستید در دیدار مورخ نهم شهریور ماه سال جاری، اینجانب برنامه‌های تبیین انقلاب در سراسر کشور را تشریح نمودم، پس از آن حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم.

ضمن تشکر از بیانات مهم حضرت عالی در جلسه درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می‌رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه‌ای برای حضور در عرصه رقابت‌های انتخاباتی سال آینده ندارم.»
 
 این آقایان رییس‌جمهور نمی‌شوند!

اگر این اظهار نظرها را نهایی تلقی کنیم و احتمالا فراموش شدن آن‌ها را نادیده بگیریم، تا این جا تعدادی از گزینه‌های بالقوه کاندیداتوری از چرخه حذف شده‌اند، اما برای مشخص شدن این که بالاخره رقابت انتخاباتی دور بعد بین چه کسانی خواهد بود به نظر می‌رسد باید منتظر ماند تا نور به بخش‌های دیگر صحنه بتابد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1395/07/23
روحانی دیگه امسال رای نمیاره
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1395/07/23
انشالله که یکی بیاد سر کار که درد مردم فقیر را بفهمد و آنها را درک کند و مردم فقیر را از این وضعیت بد نجات دهد نه اینکه مثل کاندید های قبلی وضعیت را از این که هست بدتر کند .کاش یکی بیاد و به فریاد ما فقرا برسد ای کاشششششششش
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1395/07/23
اتفاقا امسال رای میاره چون رقیبی نداره...
روحانی مچکریم
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1395/07/24
روحاني دوباره راي مياره ودرسال١٤٠٠،علي لاريجاني ريس جمهور ميشه.
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1395/07/24
انشاالله روحانی رای بیاره بیچاره وقتم نکرد کارای قبلیا رو ردیف کنه وقت لازمه تا هشت سال ضربه زدن طرف ب ایران رو درست کرد
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1395/07/24
کارهایی که رییس جمهورهای قبلی کردن من هم میتونم انجام بدم.... .... اینااا هنررر نیست .... البته منظور من از مردم اکثریت مردم هستن نه اون عده ای که از سقف ماشینشون نیگااا به آسمون میکنن.... و تمام رییس جمهورهااا هم با هررر جهت سیاسی فقط به اونااا توجه میکنن....
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1395/07/24
حداد عادل کاش بیاد.اون واقعا انسان فرهنگی و خوبیه.
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1395/07/24
واقعا با چه تفکر و چه هدفی میگید روحانی رای میاره؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1395/07/24
نمیدونم مناظره کلینتون و ترامپ رو دیدین یانه, تو تلویزیونم یکمش رو نشون داد بجز توهین و تخریب هیچی نمیگفتن حتی از اهدافشونم یک کلمه نگفتن فقط هم تخریب میکردن .الان دقیقا روحانی تو این چندسال همین کارو کرد. فقط تخریب میکرد. اگه یه کار فایده داری هم میکرد خوب بود ولی هیچچچ.
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1395/07/24
کاربر من رای میارم احمدی نژاد تنها کسی بود که به قشر فقیر توجه کرد و همون قشر هم دقیقا دوبرابر روحانی بش رای دادن اما متاسفانه قشر پولدارو همین حقوق نجومیا انقد تخریبش کردن که همه فراموش کردن چه کارایی کرد مخصوصا در زمینه علمی.انقد که زمان احمدی نژاد ایران از نظر علمی پیشرفت کرد بی سابقه بود. یکم به یادبیارید بجای باور تخریب ها....
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1395/07/24
دعایی کاندید میشد جالب میشد . کلی مخندیدیم خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1395/07/24
اینها رای نمیارند ذلتان خوش نکنید مردم خوب می بینندوذستشان به طرف مرذم نیست گوششان هم بمبه ذارد
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1395/07/24
اونی که گفته در زمان احمدی نژاد پیشرفت علمی داشتیم. دمت گرم خدایی کلی خندیدم
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1395/07/25
هر چی داریم میکشیم از دست این احمدی نژاده.خدا ازش نگذره گند زد به مملکت و رفت فقط ...
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1395/07/25
سلام فک کنم غالب افراد که این مطلبو خوندن تحصیل کرده باشن پس خواهشا تفکرتونم مث تحصیل کرده ها باشه زمانی که جناب احمدی نژاد رفت بعد هشت سال تمام صاحب نظرا میگفتن هر رییس جمهوری بعد ای آقا بیاد کارش خیلی سخته خواهشا یکم منطقی باشید بعد 8سال گند زدن توقع دارید توی 4سال با این همه مشکلات الان مملکت گل و بلبل باشه
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1395/11/04
چی بگم فقط میتونم بگم متاسفم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج