گوترس: روسیه و آمریکا را آشتی خواهم داد
۴۰۴۴۶۱
۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۴
۱۴۷۳ 
«آنتونیو گوترس» دبیر کل جدید سازمان ملل بر تصمیم خود برای کمک به آشتی مسکو و واشنگتن تاکید کرد و گفت: روسیه و آمریکا به عنوان دو قدرت محوری جهان باید اختلافات خود را حل و فصل کنند.
خبرگزاری ایرنا: «آنتونیو گوترس» دبیر کل جدید سازمان ملل بر تصمیم خود برای کمک به آشتی مسکو و واشنگتن تاکید کرد و گفت: روسیه و آمریکا به عنوان دو قدرت محوری جهان باید اختلافات خود را حل و فصل کنند.
 
گوترس در گفت و گو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گفت، مایه خوشحالی است که هر کاری را که در توان دارم برای افزایش جلب اعتماد و اطمینان در میان کشورها و به ویژه آمریکا و روسیه که مسلما دو کشور محوری در جهان امروز هستند، انجام دهم.
 
وی با تاکید بر این مطلب که دبیر کل سازمان ملل، رهبر دنیا نیست بلکه یک مدیر اجرایی است، بر تصمیم خود برای کمک به آشتی مسکو و واشنگتن تاکید کرد و گفت، همیشه این دو کشور را به همکاری با هم تشویق خواهم کرد زیرا مطمئنم اگر این دو کشور با یکدیگر همکاری کنند، از توانایی بسیج دیگران در زمینه اطمینان از حل و فصل اختلافات پیش رو برخوردارند.

روابط روسیه و غرب در سال 2014 و در بحبوحه بحران اوکراین متشنج شد. آمریکا و اروپا روسیه را به خاطر مداخله در جنگ اوکراین و ضمیمه کردن کریمه به خاک روسیه تحریم کردند.

گوترس با اشاره به مذاکرات سوریه که قرار است شنبه در لوزان برگزار شود، از احیای مذاکرات سوریه استقبال و بر ضرورت مشارکت نقش آفرینان کلیدی در جنگ سوریه در این مذاکرات تاکید کرد و گفت، تمام تلاش خود را به کار می گیرم تا به همه کشورهای دخیل تفهیم کنند که در این جنگ، همه بازنده هستند. بحران سوریه ثبات منطقه ای را تهدید می کند و خطر گسترش تروریسم در سطح جهانی را به دنبال دارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج