سنگلج دارای «معاشر» می‌شود
۴۰۴۵۳۷
۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
۱۳۴۱
نمایش معاشر با سبک و سیاق واقع‌گرایانه در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.
خبرگزاری ایسنا: نمایش معاشر با سبک و سیاق واقع‌گرایانه در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.
 
سنگلج دارای «معاشر» می‌شود

 به نقل از روابط عمومی تئاتر «معاشر»، این نمایش که به نویسندگی و کارگردانی «احسان حاجی پور» قرار است از نیمه آبان در تماشاخانه سنگلج اجرا شود با سبک و سیاقی واقع‌گرایانه، روایتگر داستان خانواده‌ای است که زندگی آنها بعد از 16 سال با یک اتفاق دچار تغییراتی می‌شود، تغییراتی که مسیر زندگی‌شان را عوض می‌کند.

اجرای این نمایش بر صحنه تماشاخانه سنگلج که تا امروز همواره محلی برای اجرای نمایش‌های آیینی و سنتی محسوب شده است، اتفاقی تازه به حساب می‌آید.

احسان حاجی‌پور، نویسنده و کارگردان معاشر در همین رابطه گفت: مخاطبان تئاتر همواره با شنیدن نام سنگلج به یاد آثاری از قبیل سیاه بازی‌ها، نمایش‌های سنتی و کارهایی از این دست می‌افتند، اما با رویکرد مدیریت جدید این نمایشخانه و مذاکرات انجام شده، این تابو شکسته خواهد شد و خوشحالم که این اتفاق با معاشر رقم می‌خورد.

وی با بیان این نکته که، اجرای آثاری متفاوت از گذشته در تماشاخانه سنگلج، با بهره‌گیری از چهره‌های آشنا و استعدادهای تازه در هنرپیشگی تئاتر، می‌تواند اثر مثبتی بر روی میزان مخاطب قدیمی‌ترین سالن تئاتر تهران بگذارد، افزود: امیدوارم که این اتفاق بتواند فضایی رقابتی نیز برای آثار سنتی تئاتر ایران ایجاد کند که در نوع خود سبب تقویت و رشد هر دو شیوه کار باشد.

کارگردان معاشر در پایان گفت: به‌زودی خبرهای غافلگیرکننده‌ای در زمینه هنرپیشگان نام‌آشنای این کار که برای نخستین بار به روی صحنه سنگلج حاضر می‌شوند، منتشر خواهد شد.

این اثر که تولید مشترک گروه فرهنگی - آموزشی جیکو و پایگاه خبری - تحلیلی نمایش‌خانه محسوب می‌شود، قرار است بعد از گذراندن مراحل بازبینی در شورای نظارت و ارزشیابی اواسط آبان ماه روی صحنه برود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج