باج افزار ترامپ هم رسید!
۴۰۵۴۸۹
۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴
۱۰۶۱
باج افزار "دونالد ترامپ" در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایجاد شده و احتمال آنکه از آن در هرزنامه‌های انتخاباتی استفاده شود بسیار زیاد است و به همین دلیل لازم است
ایسنا: باج افزار "دونالد ترامپ" در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایجاد شده و احتمال آنکه از آن در هرزنامه‌های انتخاباتی استفاده شود بسیار زیاد است و به همین دلیل لازم است کاربران دقت بیشتری در گشودن این‌گونه ایمیل‌ها داشته باشند.
 
 باج افزار ترامپ هم رسید!

باج افزارها نوعی از بدافزار به شمار می‌آیند که قادرند به روشهای مختلف از جمله رمزنگاری، دسترسی قربانی به فایل‌ها یا کل سیستم را محدود کرده و در ازای دریافت باج محدودیت را برطرف کنند.

سیر رشد باج افزارها طی سال‌های اخیر بسیار زیاد بوده و روزانه چندین رخداد در این حوزه گزارش می‌شود. مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌های (ماهر) لیستی از آخرین بدافزارهای رایانه‌ای منتشر کرده است.

یکی از این باج‌افزارها «دونالد ترامپ» نام دارد و از جمله بدافزارهایی است که در جریان انتخاباتی آمریکا ایجاد شده است.

البته این باج‌افزار در نسخه آزمایشی خود بوده و باجی برای رمزگشایی فایل‌ها دریافت‌ نمی‌کند البته احتمال آنکه از این باج ‌افزار در هرزنامه‌های انتخاباتی استفاده شود بسیار زیاد است و به همین دلیل لازم است کاربران دقت بیشتری در گشودن این‌گونه ایمیل‌ها داشته باشند.

بر اساس اطلاعات سایت مرکز ماهر، این باج‌افزار از الگوریتم AES برای رمز نگاری فایل‌ها بهره برده و فایل‌های رمز شده نیز دارای پسوند  .ENCRYPTED هستند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج