اردبیلی ها آمار «ازدواج» را بالا بردند
۴۰۵۶۸۳
۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۵
۱۸۵۹
مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: امسال آمار ازدواج در استان اردبیل نسبت به ۶ ماهه نخست سال گذشته ۴.۳ درصد رشد داشته است.
خبرگزاری تسنیم: اسد حسن‌زاده صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان اردبیل اظهار داشت: از جمله مصوبات جلسه گذشته می‌توان به نظارت شهرداری‌ها بر آرامستانها و مراحل کفن و دفن و نیز استمرار واحد صدور شناسنامه نوزاد در بیمارستان علوی اشاره کرد که خوشبختانه برای ارتقای کیفی و کمی و تکریم ارباب رجوع اتاق مناسبی در بیمارستان علوی برای استقرار واحد شناسنامه اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: در سال گذشته 26 هزار و 354 مورد تولد در سطح استان اردبیل به ثبت رسیده که بیشترین آمار ولادت مربوط به شهرستان اردبیل و کمترین آن مربوط به شهرستان نیر است که 70 درصد ولادت ثبت‌ شده در مناطق شهری و 30 درصد نیز در مناطق روستایی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل افزود: با توجه به آمار تولد هنوز به نرخ جایگزینی تولد نسبت به آمار فوت نرسیدیم ولی خوشبختانه آمار ولادت از سال 90 با رشد روبه‌رو است و اگر به آمار فوتی نیز توجه داشته باشیم در سال گذشته 6 هزار و 477 مورد فوتی در استان داشتیم که براساس آمار بیشترین فراوانی علت مرگ و میر مربوط به بیماری قلبی و عروقی در افراد سالمند و میانسال بوده است.

حسن‌زاده تصریح کرد: آمار ثبت ازدواج در استان از سال 84 تا 94 و در بازه زمانی 10 ساله کاهش داشته به طوری که سال گذشته بیش از 14 هزار مورد ازدواج در استان به ثبت رسیده که در سال 86 آمار ازدواج بیش از 17 هزار مورد بوده است.

وی گفت: امسال آمار ازدواج نسبت به 6 ماهه نخست سال گذشته 4.3 درصد رشد داشته است و بیشترین سن ازدواج در بین آقایان متعلق به سن 25 تا 29 سال و در بین خانمها نیز 20 تا 24 بوده است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج