خودروهایی با دو چهره؛ نیمی هیولا و نیمی ماشین
۴۰۹۳۰۱
۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳
۱۱۳۹۷
در این نوشته از ترکیب کردن برخی خودروها نمونه‌هایی را تولید کرده‌ایم که امیدواریم دپارتمان‌های تحقیق و توسعه‌ی خودروسازها توجه کافی را به آن‌ها نشان دهند!
وب‌سایت پدال - شاهین احمدزاده: اگر کره‌ی بادام‌زمینی و مربا چیزهای خوبی باشند پس ترکیب کردن دو چیز خوب می‌تواند چیزی بهتر از هر دو تا را تولید نماید!
 
پس با همین پس‌زمینه‌ی ذهنی ما برخی از دیوانه‌وارترین ترکیب‌ها را به شما نشان خواهیم داد! در این نوشته از ترکیب کردن برخی خودروها نمونه‌هایی را تولید کرده‌ایم که امیدواریم دپارتمان‌های تحقیق و توسعه‌ی خودروسازها توجه کافی را به آن‌ها نشان دهند!
 
دوجی رِنِکَت

دوج چلنجر هلکت+جیپ رنگید

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
بدنه‌ی نسبتاً کوچک جیپ رنگید عموماً پیشرانه‌ی بنزینی 1.4 لیتری توانای آن را پنهان می‌کند. خب آن را در دوج قرار دهید هرچند برند خواهر جیپ پیشرانه‌ی 8 سیلندر 6.2 لیتری سوپرشارژر خود را در چلنجر هلکت گذاشته است.
 
به منظور از عهده برابر این قدرت بسیار زیاد (4 برابر قدرت پیشرانه اصلی) رِنِکَت سیستم تعلیق اسپورت و سایر جزئیات خاص را داشته و چراغ‌های آن نیز جالب و بامزه هستند.
 


آریل شیرون

آریل نومد+بوگاتی شیرون

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
بوگاتی شیرون یکی از سریع‌ترین خودروهای دنیاست؛ اما شیرون به خاطر کیلوهای اضافی بدنه سریع‌ترین لپ تایم را به ثبت نمی‌رساند. هرچند وقتی این خودرو را با اسکلت آریل نومد ترکیب کنید به‌طور باورنکردنی‌ای همه‌ی این مسائل حل خواهد شد.
 
با حداقل وزن بدنه و شاسی لوله‌ای تنها شواهد حضور روح شیرون در این خودرو جلوپنجره‌ی نعل اسبی و چراغ‌های چهارتایی جلو به همراه پیشرانه‌ی W16 در عقب است.
 


ب‌ام‌و اکتیو CSL تورر

ب‌ام‌و سری 2 اکتیو تورر+ب‌ام‌و 3.0 CSL بت موبیل

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
طرفداران ب‌ام‌و با دیدن سری 2 اکتیو تورر دیفرانسیل جلو شاید ناراحت شده باشند. هرچند اگر این خودرو به نوعی محوتر شود طرفداران نگرانی کمتری خواهند داشت.
 
این خودرو به عنوان مبنای اکتیو CSL تورر عمل کرده و شاهد ترکیبی جالب از این خودرو و مدل اسطوره‌ای مسابقه‌ای CSL بت موبیل هستیم. شعله‌های خارج شده از خروجی‌های اگزوز کناری به اندازه‌ی رنگ‌آمیزی خودرو تماشایی خواهند بود.
 


لندمارتین DB-فندر

استون مارتین DB11+لندروور دیفندر سری 1

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
نگاهی به آخرین مدل استون مارتین DB11 بیندازید. احتمالاً با خود فکر خواهید کرد که بله خودروی خوبی است اما آیا می‌تواند راهی کوه شود؟
 
خب معلوم است که نمی‌تواند! اما لندمارتین DB-فندر ما همه‌ی خوبی‌های DB11 را با توانایی‌های دیفندر ترکیب کرده است. خب سقف قدیمی جداشدنی این خودرو هنوز هم بهتر از طراحی DB11 به نظر می‌رسد.
 


آئودی رومئو RS74C

آئودی RS7+آلفارومئو 4C

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
پاگانی مثال بارز ترکیب زیبای مهندسی آلمانی و زیبایی ایتالیایی است. شما مطمئناً ایده‌ی خاص خود را درباره‌ی ترکیب دو خودروی سریع آئودی RS7 و زیبای آلفارومئو 4C خواهید داشت.
 
صرف‌نظر از همه‌ی موارد، جلوپنجره‌ی برجسته‌ی سپر مانند و ورودی‌های هوای جانبی قرض گرفته شده از 4C قطعاً ترکیبی جالب را با مهندسی آلمانی ایجاد نموده‌اند. البته شاید ترمزهای آلفا برای نگه‌داشتن مدل سبک‌وزن 4C کافی باشند اما قطعاً در این خودرو به زحمت خواهند افتاد.
 


لافیات 124 آپرتا

فراری لافراری+فیات 124

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
زیبایی خیره کننده، استایل دو درب چشمگیر، رنگ قرمز برجسته و… برای گیج شدن کافی هستند. ترکیب دو خودروی لافراری و 124 زمان بیشتری برای درک کردن نیاز خواهد داشت هرچند پیشرانه‌ی 12 سیلندر 950 اسب بخاری به این معنی است که زمان زیادی برای رسیدن به سرعت های بالای 250 کیلومتر در ساعت نیاز نخواهید داشت. علاوه بر این موارد این خودرو سقف ندارد.
 


تسلا مدل 350R

تسلا مدل 3+فورد موستانگ GT350R

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
خودروهای الکتریکی مثل تسلا مدل 3 شاید برای حفظ کره زمین مناسب باشند اما ماشین بازهای واقعی علاقه‌ی چندانی به آن‌ها نشان نمی‌دهند. هرچند می‌توان جلوپنجره و چراغ‌های گیرای موستانگ GT350R را نگه داشت و این موارد را با تسلا ترکیب نمود.
 
به منظور افزایش جذابیت این خودرو کاپوت طویل‌تر شده تا حضور پیشرانه‌ی 8 سیلندر حجیم را شبیه‌سازی کند اگرچه که در واقعیت این بخش پنهان شده زیرا پیشرانه الکتریکی در اکسل عقب قرار داده شده است.
 


آئودی R8S1

آئودی R8 V10+آئودی S1

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
کوچک‌ترین خودروی پرفورمنس آئودی را با سریع‌ترین سوپرکار این شرکت یعنی R8 ترکیب کرده و شاهد تولد R8S1 یا S1R8 یا هر چیز دیگر باشید! هر چه می‌خواهید آن را بنامید اما این ترکیب فاصله محوری کوتاه و قدرت عظیم پیشرانه V10 یکی از سریع‌ترین و کوچک‌ترین خودروهای بازار را ایجاد خواهد کرد. اگر مسابقات رالی گروه B دوباره از سر گرفته شود R8S1 می‌تواند یک کاندیدای بالقوه و یادآور پژو 205 T16 و رنو 5 توربو باشد.
 


لامبورگینی چنتناری-002

لامبورگینی چنتناریو+لامبورگینی LM002

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
اگر با دیدن لامبورگینی چنتناریو به این فکر می‌افتید که "بله خیلی جذاب است اما اگر خواص آئرودینامیک یک قلعه‌ی کوچک را داشت خیلی بهتر می‌شد” پس باید گفت که خوش‌شانس هستید.
 
ما این خودروی 12 سیلندر چهارچرخ محرک را با آفرودر نمادین LM002 ترکیب کرده‌ایم. درحالی‌که LM002 با ارتفاع بالاتر و لاستیک‌های خاص برای آفرود طراحی شده، چنتناری-002 ما به خوبی برای جلب‌توجه آماده شده است.
 


فولکس‌واگن گلف باگی

فولکس‌واگن گلف R+فولکس‌واگن بیچ باگی

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
گلف نماد ایمنی و راحتی صنعت خودرو محسوب می‌شود اما از نظر جذابیت و هیجان در این درجه نیست؛ اما کمتر کسی است که در بیچ باگی احساس لذت فراوان نداشته باشد. قطعات گلف R 300 اسب بخاری را در بیچ باگی قرار داده‌ایم و شاهد چیزی هستید که شبیه یک کوسه‌ی گرسنه است.
 


مرسدس-ای ام جی GT6x6

مرسدس-ای ام جی G 63 6×6 +مرسدس-ای ام جی GT R

خودروهای ترکیبی دیوانه‌وار!
 
مرسدس-ای ام جی G63 6×6 یک غول آفرود تمام عیار است. با قدرت 536 اسب بخاری و وجود 6 چرخ، حرکت با این خودرو در شن و صحرا همانند پیاده‌روی در خیابان است؛ اما "خیلی” همیشه "کافی” نیست! نظرتان چیست که این خودرو را یک رده ارتقا دهیم؟ خیلی ساده! بدنه‌ی خودرو را با سوپرکار مرسدس-ای ام جی GT جایگزین کنید تا جذابیت این غول باز هم افزایش پیدا کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج