بازداشت 35 هزار نفر از زمان کودتای ترکیه
۴۱۰۰۱۵
۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷
۱۱۸۴ 
از زمان وقوع کودتای نافرجام ترکیه در ماه جولای تا کنون ۳۵ هزار نفر در ارتباط با آن بازداشت شده اند.
خبرگزاری مهر: از زمان وقوع کودتای نافرجام ترکیه در ماه جولای تا کنون ۳۵ هزار نفر در ارتباط با آن بازداشت شده اند.
 
از زمان وقوع کودتای نافرجام ترکیه در ماه جولای تا کنون ۳۵ هزار نفر در ارتباط با آن بازداشت شده اند. روند بازداشت افراد مظنون به ارتباط با کودتای نافرجام ترکیه همچنان ادامه دارد به طوری که از زمان وقوع آن در ماه جولای تاکنون ۳۵ هزار نفر بازداشت شده اند.

این افراد به اتهام ارتباط با «فتح الله گولن» و شبکه وی و همچنین ارتباط با کودتا بازداشت شده اند.

سران ترکیه، گولن و شبکه گسترده وی در داخل ترکیه را عامل کودتای نافرجام می دانند از همین رو اغلب افرادی که به نوعی با وی در ارتباط هستند به اتهام کودتا بازداشت شده یا می شوند.

در همین رابطه «بکیر بوزداغ،» وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد که این افراد از زمان کودتای نافرجام این کشور تحت بازداشت قرار گرفته‌اند.

وی افزود: سه هزار و ۹۰۷ نفر هنوز تحت پیگرد قضایی قرار دارند و این در حالی است که حدود ۲۶ هزار نفر تحت کنترل قضایی آزاد شده‌اند.

وزیر دادگستری ترکیه در کنفرانس حزب حاکم عدالت و توسعه در غرب این کشور، گفت: حدود ۸۲ هزار نفر از زمان تلاش برای کودتا در این کشور تحت بازجویی قرار گرفته‌اند.

از زمان کودتای نافرجام در ترکیه دهها هزار نفر از سمت‌های خود به حال تعلیق درآمدند، برکنار یا بازداشت شده‌اند که این موضوع با انتقادات جدی متحدان غربی ترکیه از جمله اتحادیه اروپا مواجه شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج