لاغری شکم، با کمک دکتر اوز!
۴۱۳۷۴
۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
۳۷۸۱۹۸
در ادامه مطلب، سؤالات و پاسخ‌هايي را خواهيد ديد که توسط دکتر مهمت اوز طراحی شده است و به این ترتیب در راه کوچک کردن شکم خود متوجه اشتباه‌هایتان خواهید شد و البته با نکته‌هایی طلایی آشنا می‌شوید که می‌توانید از آنها برای کوچک کردن شکمتان استفاده کنید.
مجله سیب سبز: داشتن یک شکم صاف دست‌یافتنی است؛ به شرطی که فوت و فن‌هایش را بدانید! در ادامه مطلب، سؤالات و پاسخ‌هايي را خواهيد ديد که توسط دکتر مهمت اوز طراحی شده است و به این ترتیب در راه کوچک کردن شکم خود متوجه اشتباه‌هایتان خواهید شد و البته با نکته‌هایی طلایی آشنا می‌شوید که می‌توانید از آنها برای کوچک کردن شکمتان استفاده کنید.
 
لاغری شکم، با کمک دکتر اوز!

1) برای از بین بردن چربی‌ها، چند بار در هفته باید ورزش هوازی شدید انجام دهید؟

1. يك‌ بار   2. دو بار   3. سه بار   4. چهار بار

پاسخ: اگر برای سوزاندن چربی شکمی عزم‌تان جزم است، باید 3 فرمول را به خاطر بسپارید:

کالری نهایی روزانه=(وزن هدف × 22)
 
برای مثال اگر وزن ایده‌آل شما 55 کیلوگرم است؛ 1210=(22×55) که این عدد نشان می‌دهد همان رژیم 1200 کیلوکالری برای شما کافی خواهد بود.

برای کاهش وزن و کاهش حجم چربی بدن، کربوهیدرات‌ها باید 100 گرم یا کمتر باشد.

کمتر از 20 گرم چربی و روغن در روز مصرف کنید.

یادتان باشد سه بار در هفته، هر بار 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید تا موتور چربی‌سوزیتان با بیشترین سرعت کار کند!

2) نوشیدن آب می‌تواند به از بین بردن نفخ شکم کمک کند.

1. درست  2. غلط

پاسخ: نوشیدن آب می‌تواند تعادل سدیم را در بدن حفظ کرده و نوشیدن 8 لیوان آب در روز باعث دفع سموم مضر بدن می‌شود.

همچنین بدن ما نمی‌تواند تمام ترکیبات شیمیایی مواد غذایی را که می‌خوریم‌، تجزیه کند؛ موادی مانند سوکرالوز، آسپارتام و سیکلامات برای سیستم گوارش ما زیادی سخت هستند و پیوندشان شکسته نمی‌شود. این شیرین‌کننده‌های مصنوعی حتی ممکن است 300 برابر شیرین‌تر از قندهای طبیعی باشند! و نباید تعجب کنید که چرا اشتهایتان زیاد شده و پرخوری می‌کنید! بنابراین نوشیدن روزانه آب را بیشتر کرده تا این شیرین‌کننده‌ها سریع‌تر دفع شوند؛ البته بهتر است سراغ قندهای طبیعی بروید و شیرینی‌های مصنوعی را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

3) کدام یک از ورزش‌های هوازی زیر برای کوچک کردن شکم و کاهش سایز دور کمر مناسب است؟

1. پیاده‌روی  2. شنا  3. دوچرخه‌سواری  4. همه موارد

پاسخ: برای کاهش موثر چربی شکمی، مهم است که سه تا پنج بار در هفته، هر بار 30 دقیقه فعالیت‌های هوازی نسبتا شدید انجام دهید؛ بله! گزینه 4 «همه موارد» صحیح است. تمرین‌های هوازی همان ورزش‌هایی هستند که کالری و چربی می‌سوزانند و این همان چیزی است که برای کاهش وزن نیاز دارید. در واقع تمرین‌های هوازی مهم‌تر از ورزش‌های انحصاری شکم مثل دراز و نشست یا کرانچ‌هاست. اگر بدون هیچ ورزش هوازی فقط روی عضلات شکم‌تان کار کنید، عضلات شکم بازسازی می‌شوند اما لایه‌های چربی اطراف عضلات را همچنان فرا خواهد گرفت.

فعالیت‌های هوازی مثل استفاده از تردمیل، الپتیکال، دوچرخه ثابت، فقط 20 دقیقه در روز، باعث می‌شود سریع‌تر لاغر شوید. بهترین زمان براي انجام حرکات هوازی، صبح‌ها قبل از خوردن صبحانه است. لازم نیست فعالیت شدیدی داشته باشید؛ یک پیاده‌روی سریع یا حتی در جا زدن به اندازه کافی خوب خواهد بود. ورزش کردن در ساعات قبل از صبحانه بدن را برای استفاده از انرژی ذخیره چربی‌ها آماده می‌کند؛ نه انرژی غذایی که به تازگی خورده شده است. البته پرخوری موقع صبحانه می‌تواند موفقیت این روش را تهدید ‌کند؛ یادتان باشد موقع خوردن صبحانه زیاد هیجان‌زده نشوید که تمام رشته‌هایتان را پنبه خواهید کرد.

4) تمرین‌های استقامتی روش چندان موثری برای کوچک کردن شکم نیست.

1. درست  2. غلط

پاسخ: معمولا همه تصور می‌کنند برای کاهش وزن فقط باید ورزش‌های هوازی انجام دهند و بعد از لاغر شدن باید سراغ ورزش‌های قدرتی بروند. همان‌طور که گفته شد، انجام ورزش‌های بی‌هوازی بیشتر از سوزاندن چربی، قند می‌سوزاند اما از آنجا که باعث افزایش حجم توده بدون چربی بدن می‌شود، متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، بنابراین در یک برنامه کامل باید هم ورزش‌های هوازی و هم ورزش‌های قدرتی(بی هوازی) مثل بلند کردن وزنه را در نظر گرفت؛ عبارت بالا، غلط است!

5) کاهش استرس می‌تواند در کوچک شدن شکم موثر باشد.

1. درست   2. غلط

پاسخ: استراحت کافی، نوشیدن آب فراوان و کنترل سطح استرس همه از عوامل تاثیرگذار در کاهش وزن هستند. آمارها نشان داده درصد زیادی از افراد چاق کم می‌خوابند. به علاوه، هرچه سن بالاتر می‌رود، سطح کورتیزول (هورمون استرس) در خون افزایش می‌یابد و هرقدر سطح این هورمون بالاتر باشد، گلوکز خون بالاتر می‌رود. به علاوه بالا بودن گلوکز می‌تواند منجر به ذخیره چربی اضافه‌تر در شکم شود. یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش استرس، ورزش کردن است. به این ترتیب، دو نشان را با یک تیر زده‌اید؛ زيرا نه‌تنها کالری و چربی می‌سوزانید بلکه استرس‌تان هم کم می‌شود. در نهایت اینکه به خودتان سخت نگیرید. شکم آوردن یکی از طبیعی‌ترین اتفاقاتی است که با بالا رفتن سن، براي خانم‌ها پیش می‌آید. اما با ورزش‌های استقامتی می‌توانید این روند را به تعویق انداخته و به کمترین مقدار برسانید.
 
لاغری شکم، با کمک دکتر اوز! 

6) برای کاهش چربی شکمی، چه نوع چربی‌هایی باید مصرف کنید؟

1. چربی‌های اشباع 2. چربی‌های تک‌زنجیره‌ای اشباع‌نشده 3. چربی‌های اشباع نشده

تمام چربی‌ها به یک اندازه برای ماخطرناک نیستند و این مسئله بستگی به تمایل آن نوع چربی به ترکیب شيمیایی با اکسیژن و میزان اکسیداسیون آن دارد. چربی‌های اشباع مثل کلسترول به خاطر اینکه به راحتی با اکسیژن ترکیب می‌شود، جزو چربی‌های مضر است و چربی‌های چند زنجیره‌ای اشباع نشده مثل روغن ذرت هم از چربی‌های واقعا خطرناک محسوب می‌شوند.  مطالعات نشان می‌دهد چربی‌های چند زنجیره‌ای اشباع نشده باعث ایجاد بیماری‌های سرطان و تخریب شریان‌ها و عملکرد جانبی روی عملکرد ایمنی بدن می‌شود. در این میان چربی‌های تک زنجیره‌ای اشباع نشده مثل روغن زیتون به خاطر تمایل و سرعت کمتر اکسیداسیون بی‌خطرتر هستند، بنابراین گزینه 2 صحیح است.

7) چه نوع ورزش‌هایی به شما کمک می‌کند چربی شکمی را از بین ببرید؟

1. بارفیکس  2. شنا سوئدی  3. وزنه‌برداری  4. همه موارد

یکی از بهترین و مهم‌ترین ورزش‌ها برای افزایش سرعت و استقامت بدن حرکت شناست. این حرکت باعث تقویت عضلات شکم و در مجموع باعث افزایش قدرت بدنی می‌شود. البته حرکت بارفیکس هم برای تقویت عضلات بالای شکم و زیر شکم بسیار مفید است؛ انجام این حرکت با پاهای کشیده موجب تقویت عضلات زیر شکم می‌شود و انجام بارفیکس با پاهای جمع شده، بر عضلات بالای شکم تاثیرگذار است.

همچنین انجام این حرکت می‌تواند در انعطاف‌پذیری بدن نقش مهمی را ایفا کند. به این ترتیب اگر این حرکت را حداقل 100 مرتبه در روز انجام دهید، می‌توانید بدن انعطاف‌پذیری داشته باشید.
وزنه‌برداری هم با اینکه یک ورزش بی‌هوازی است و هنگام انجام این ورزش‌ها مقدار گلیکوژن بیشتری نسبت به چربی می‌سوزد، اما این نوع تمرینات قدرتی باعث افزایش حجم عضلات (توده بدون چربی بدن) و در نتیجه افزایش سوخت و ساز (متابولیسم) می‌شود. هر چه میزان سوخت و ساز در بدن سریع‌تر باشد، چربی بیشتری نیز خواهد سوخت. به این ترتیب گزینه «همه موارد» صحیح است.
 
8) خواب خوب شبانه می‌تواند باعث کوچک شدن شکم شود.

1. درست   2. غلط

متخصصان معتقدند، کم‌خوابي مي‌تواند هورمون‌‌ استرس (کورتيزول) را افزايش دهد و همان‌طور که گفته شد، كم‌خوابي در نهایت باعث تجمع چربی شکمی و کاهش ميزان هورمون لپتين مي‌‌شود. اين هورمون وظيفه مهار اشتها را در بدن به عهده دارد. به این ترتیب وقتی فرد خواب کافي نداشته باشد، ميزان آمينواسيد گرلين (محرک اشتها) در بدنش از سطح استاندارد بالاتر مي‌رود و افزايش آن باعث مي‌شود فرد سراغ خوردن خوراکي‌هاي پرکربوهيدرات مثل انواع کيک، نان، شيريني، چيپس و... برود و به همین خاطر چاقی سراغ فرد می‌آید.
 
9) بستن کمربند لاغری می‌تواند باعث کاهش چربی شکمی شود.

1. درست   2. غلط

کمربندهای لاغری که معمولا عملکردشان ایجاد حرارت و لرزش است، تنها باعث از بین رفتن آب میان‌بافتی شده و به همین خاطر ممکن است فرد سایز کم کرده و تصور کند چربی سوزانده! اما حقیقت این است که این کاهش سایز تنها به خاطر تعریق در ناحیه كمر و شكم اتفاق می‌افتد و پس از مدت کوتاهی فرد به سایز قبل بازمی‌گردد. پس این ادعا صحیح نیست.
 
10) کدام نوشیدنی برای کاهش چربی شکمی مناسب است؟

1. شیر  2. آب‌پرتقال  3. سرکه  4.همه موارد

سرکه باعث احساس سیری در فرد می‌شود، همچنین سموم را از کبد دفع می‌کند. عملکرد كبد کاملا وابسته به میزان متابولیسم بدن است. هرچه كبد سالم‌تر باشد، سلول‌های چربی بیشتر از بین می‌روند. همچنین سركه بيشترين نقش را در كنترل جمعيت باكتري‌هاي باكتروئيدس دارد که با كاهش جمعيت باكتروئيدس‌ها و افزايش باكتري‌هاي فيرميكوتس روده، جذب موادغذايي در روده کمتر می‌شود. برای بیشترین بهره بردن از سرکه، می‌توانید 2 قاشق از آن را پیش از وعده غذایی در آب حل کرده و نوش‌جان کنید؛ پس گزينه 3 درست است.
 
11) کدام میان‌وعده برای کاهش چربی شکمی مناسب‌تر است؟

1. کلوچه رژیمی 2. کراکر رژیمی  3. غلات صبحانه  4. برگه سیب

میوه‌ها (چه تازه و چه خشک) نه‌تنها باعث سم‌زدایی بدن می‌شوند، بلکه سرشار از فیبر هم هستند و میوه‌های خشک منبع غنی ویتامین‌های A، B1، B2، B3، B6 و پانتوتنیک اسید (ویتامین B5) و نیز املاحی مثل کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، مس و منگنز هستند. برگه‌ها به راحتی هضم می‌شوند و باعث تصفیه خون و پاکسازی معده و روده می‌شوند. به دلیل وجود همین خواص است که میوه‌های خشک و برگه‌ها را می‌توان به عنوان یکی از میان وعده‌های سالم، مغذی و مفید برای تمام گروه‌های سنی معرفی کرد، زيرا اين ميوه‌هاي خشك می‌توانند جایگزین خوبی برای کیک، چیپس و پفک باشند. با توجه به تمام مواردی که گفته شد، حتما متوجه شدید گزینه 4 جواب درست است!
 
لاغری شکم، با کمک دکتر اوز! 
 
12) برای از دست دادن نیم کیلو چربی در یک هفته، چقدر کالری باید بسوزانید؟

1. 1500 کالری  2. 2500 کالری  3. 3500 کالری  4. 4500 کالری

برای کم کردن نیم کیلو از چربی‌های بدن، باید بدنتان حداقل3500 کالری کمبود داشته باشد. یعنی باید حداقل هفته‌ای به طور متوسط 500 کالری از کالری‌های مصرفی‌تان را کم کنید و برای کم کردن یک کیلو وزن، این مقدار باید دوبرابر شود.
 
13) خوردن مداوم ماهی سالمون به کاهش چربی شکمی کمک می‌کند.

1. درست   2. غلط

هرچه سن بالاتر می‌رود، خوردن غذاهای پر‌فیبر مانند میوه‌ها و سبزیجات، پروتئین‌های بدون چربی مثل مرغ، ماهی و عدس، کربوهیدرات‌های پیچیده مثل دانه‌های کامل، سبزیجات نشاسته‌ای مانند انواع سیب‌زمینی، همچنین غذاهای سرشار از امگا‌3 مانند دانه کتان، گردو و سالمون مهم‌تر می‌شود. پس جمله گفته شده، صحیح است.
 
14) می‌توانید با خنده، مانع از قلنبه شدن شکم‌تان شوید!

1. درست   2. غلط

 15 دقیقه خندیدن، با به کار گرفتن عضلات شکم و صورت می‌تواند بیش از 40 کیلوکالری انرژی را بسوزاند. شاید این مقدار ناچیز به نظربیاید اما این همان مقداری است که بعد از 160 متر پیاده‌روی می‌سوزانید؛ پس این ادعا صحیح است.
 
15)  کدام غذا را باید به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید تا چربی شکم‌تان آب شود؟

1.گوجه‌فرنگی  2.گریپ‌فروت  3.آجیل و دانه‌ها  4.کاهو

بسیاری از آجیل‌ها دارای میزان خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند. این اسیدهای چرب در مواد دیگری مانند گوشت بسیاری از ماهی‌ها نیز یافت می‌شوند ولی آجیل یکی از بهترین منابع گیاهی آن است. همچنین میزان زیادی فیبر در انواع آجیل وجود دارد که باعث کاهش میزان کلسترول می‌شود. پس گزینه 3 صحیح است.
 
16) برای خلاصی از چربی‌های شکم چه خوراکی‌هایی را نباید بخورید؟

1. کربوهیدرات‌های فراوری شده 2. چربی‌های ترانس 3. قندهای ساده 4. همه موارد

با کاهش مصرف قندهای فراوری شده، سطح هورمون انسولین که باعث ذخیره چربی می‌شود، پایین رفته و سطح هورمون چربی‌سوز گلوکاگون افزایش می‌یابد. این کار یک راهبرد ضروری برای کاهش چربی‌های اطراف شکم به حساب می‌آید و به این ترتیب نه‌تنها خطر بروز بیشتر بیماری‌های خطرناک کاهش می‌یابد، بلکه تمام ورزش‌هایی که برای کوچک کردن شکمتان انجام می‌دهید، زیر توده‌ای از چربی‌ها به هدر نمی‌رود. در مورد چربی‌های ترانس و اشباع هم که قبلا صحبت کردیم و گفتیم از آنجا که خیلی سریع و راحت با اکسیژن ترکیب می‌شوند، خطرناک هستند.

کربوهیدرات‌های فراوری شده مثل برنج سفید، آرد سفید و ...، نیاز به هضم ندارند و به سرعت جذب می شوند. آنها فاقد املاح و ویتامین هستند و بدن ما نمی‌تواند آنها را به طور مناسب تبدیل به انرژی کند. به این ترتیب گلوکز در خون و سلول‌های ما سرازیر می‌شود و غیر از چاقی مشکلات خطرناکی مثل دیابت و ... را برایمان پیش می‌آورد. نبود فیبر در کربوهیدرات‌های تصفیه شده یا فراوری شده حرکت مواد غذایی در دستگاه گوارش را کند می‌کند.
 
مواد غذایی در روده بزرگ مدت زمان بیشتری باقی خواهند ماند و به عنوان غذا توسط باکتری‌های مضر که تولید سم می‌کنند، استفاده می‌شوند. به همین خاطر است که این نوع کربوهیدرات‌ها در طولانی‌مدت باعث چاقی می‌شوند. پس باید تمام موارد گفته شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید تا بتوانید از شر چربی‌های شکم‌تان خلاص شوید.
 
17) کدام روغن برای درمان چاقی شکمی موثر است؟

1.روغن گردو  2.روغن کنجد  3.روغن نارگیل  4.همه موارد

همانطور که گفته شد، با بالاتر رفتن سن، باید احتیاط بیشتری در انتخاب غذایمان داشته باشیم؛ گردو و روغن آن یکی از منابع سرشار از امگا3 هستند. همچنین مصرف گردو مانع از پرخوری و به خصوص صرف دسرهای خامه‌ای و ... می‌شود. در این صورت نه تنها پرخوری نمی‌کنید بلکه کلی فیبر هم نصیبتان می‌شود. به خاطر اینکه گردو سرشار از فیبر است برای همین سیری طولانی مدتی ایجاد می‌کند. زمانی که فیبرها وارد معده می‌شوند آب را به خود جذب می‌کنند و حجیم می‌شوند. برای همین به این زودی‌ها گرسنه‌تان نمی‌شود؛ گزینه يك صحیح است.
 
18) کدام یک از خوراکی‌های زیر شکم‌تان را صاف می‌کنند؟!

1. پنیر  2. شکلات  3. مارگارین  4. کره بادام‌زمینی فراوری‌شده

شكلات يا پودر كاكائو که از دانه‌هاي كاكائوی بدون چربي از زمين به دست مي‌آيد، حاوي تركيباتي است که پتانسيل لازم براي محافظت در مقابل بيماري‌های قلبي، سکته مغزی، سرطان و ديابت را دارد. در ضمن شکلات سرشار از فیبر است و شما با خوردن مقدار کمی از شکلات احساس سیری خواهید کرد. همچنین شکلات تلخ اشتهای شما را نسبت به غذاهای شور و چرب کم می‌کند، بنابراین تعجبی ندارد که از بین گزینه‌های بالا، شکلات یک خوراکی شکم‌صاف کن به شمار برود!
 
لاغری شکم، با کمک دکتر اوز! 
 
19) چه چیزی باید به ساندویچ خود اضافه کنید تا چربی‌های شکم منفجر شوند؟!

1. خردل  2. ترشی کلم بنفش  3. پیاز  4. همه موارد

باید بدانید کلم کم کالری (هر نصف فنجان حاوی 16 کالری) و سرشار از فیبر است. برای همین یک ماده غذایی لاغرکننده جادویی به شمار می‌رود. کلم و به ویژه کلم قرمز سرشار از ویتامین C است و از خطر ابتلا به بیماری دیابت پیشگیری می‌کند. این نوع کلم سرشار از رنگدانه‌ آنتوسیانین است که به نظر می‌رسد باعث تحریک ترشح انسولین می‌شود و به این ترتیب سوختن چربی‌ها آسان‌تر می‌شود.
 
20) انجام حرکات کرانچ می‌تواند به کاهش چربی شکم کمک کند.

1. درست   2. غلط

تا وقتی کاملا لاغر نشده باشید، انجام حرکات کرانچ هیچ فایده‌ای ندارد. چربی موضعی را نمی‌توان با حرکات ورزشی خاص از بین برد. اگر نمی‌خواهید که فقط شکم‌تان سفت شود و دوست دارید چربی‌اش هم از بین برود، باید اول میزان چربی شکم را کاهش دهید. متاسفانه کرانچ‌ها انرژی کافی برای دستیابی به این هدف را ندارند و ورزش به تنهایی در این مورد جواب نمی‌دهد بلكه رژیم غذایی مناسب هم لازم است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 86
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1391/11/20
من حال نداشتم بخونم چی نوشتید ! اگه یه متن کوتاهتر گذاشتید خبرم کنید !
پاسخ ها
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
تو مطمئن باش با این اراده ی قوی و زرنگی زیادت حتما لاغر میشی !!!! شک نکن!!!!
متن کوتاه و مختصر برای لاغری
لطفا تنبلی و پرخوری را کنار بگذارید!!1
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1391/11/21
خيلي عالي بود ممنون . اگرچه راهكارهاي زيادي براي كاهش وزن ارائه شده ، ولي اين روش در نوع خود بهتر جواب ميدهد.
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1391/11/21
مطالب کاملا مفیدی بود ممنون
United Kingdom
13:51 - 1391/11/21
هر ورزشی برای همه یکسان نیست جز راهپیمائی من یک رانر داشتم ودرد بسیار زیاد زانو بمن دکتر گفت از این وسیله من نباید استفاده بکنم اجبارا انرا فروختم لطفا بگوئید چه ورزشی برای چه کسانی در چه سنی خوب است ممنون
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1391/11/22
جمله بندیت تو حلقم
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1391/11/23
ببخشید من از قرص های که در عطاری می دهند که برای سوزاندن چربی شکم و پهلو هستند هم استفاده می کنم نظر شما چیه :؟
پاسخ ها
یک داروساز
United States
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۵
اگه عطار واقعی پیدا کردی. دوست عزیز آخرش باید ورزش کنی .
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1391/11/23
خیلی مفید بود ممنون.ای کاش راهکارهایی هم برای لاغری موضعی ران(بیرون زدگی ران) ارائه بدین . ممنون میشم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
فقط پیاده روی تند و هوازی
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1391/11/23
miishe kaleriye ghazahayi ke ruzanee estefade miikoniim to saiet bezariid ???mamnoon
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1392/01/25
سلام
با تشکر از اطلاعات مفیدتون خواهشا همانطوری که یک دوست دیگه هم تقاضا داشتن میزان کالری غذاهای روزمره مصرفی رو در سایت اعلام کنید تشکر
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1392/05/24
سلام مطالب خیلی عالی بودند ممنون
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1392/06/02
سلام
بچه ها همه با میتونین لاغر کنین فقط اعتماد ب نفس باید داشته ااشین ک میتونین.من خودم125کیلو بود الن شدم90
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
oh my godچجوری مگه میشه مگه داریم حتما توی 3_4سال این کار رو کردی دیگه ولی ایول
-
23:00 - 1392/06/08
سلام اقای دکتر من دختر 15ساله ام که قدم 160و وزنم56وجدیدا احساس م یکنم داره شکمم بزرگ میشه ورانم هم دارد چاق می شود ولی وزنم زیاد تغییر نمیکند تو این سنم میتونم رزیم بگیرم
پاسخ ها
عبی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
oh very nice oh oh oh
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1392/06/21
مرسی از مطالب خوبتان.
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1392/07/04
ببخشید ولی ازتون سوال کردم
Iran, Islamic Republic of
01:21 - 1392/08/11
عالی بود بی نهایت سپاسگزارم
اگر در کنار رژیم و ورزش از ژل لاغری هم استفاده کنم برای جلوگیری از رگه رگه و شل شدن پوست هم خوب است یا خیر ؟
این ژلها چه قدر موثر هستند؟
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1392/11/11
سلام...............................؟
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1392/12/11
خیلی عالی بود بسیار ممنونم.
من می خواستم بگم چای لاغری هم تاثیر داره البته اگه بدون قند بخورید و ضمنا فراموش نکنید که خوردن چای لاغری بدون فعالیت جسمی تاثیر کمی داره. پس از ورزش و پیاده روی غافل نشید.
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1393/03/08
سلام من ٣ ماه هست كه طبق دستور پزشك تغذيه رژيم گرفتم و ٧ كيلو از وزنم كم كردم اما همچنان هم شكم دارم و هم پهلو حالا وزن من به وزن ايده آل رسيده اما من ميخواستم كه كلا اندامى ورزيده و بى ايراد داشته باشم هر روز ٣٠ دقيقه پياده روى ميكنم آيا تاثير دارد ؟ اگر ندارد چه ورزشى انجام دهم و اينكه با ورزش كى به اندام ايده آل ميرسم ؟
پاسخ ها
پزشک
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
فعالیت جنسی کمتر
Iran, Islamic Republic of
03:46 - 1393/09/10
سلام . ممنون از این مطالب اموزنده و مفید
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1393/09/22
ازرهنمودهاي بسيارخوبتون ممنونم بازهم بيشترراهنمايي كنيد
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1393/10/14
عالی بود،مرسی
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1393/10/20
باسلام وتشکر.باتوچه به اینکه تمام مواردگفته شده را میتوانم انجام بدم امابه دلیل عمل دیسک کمر قادر به ورزشی که بتواند به اندازه کافی به من کمک کندوخطرات دیگری ایجاد نکند وجوددارد؟یک سوال دارم کنار شست هردوپا قوزک درامده وموجب درد درهنگام پیاده روی میشه وپاشنه جپ پام دجار کرختی "آیا درمانی وچوددارد.
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1393/10/22
سلام آقای دکتر قهوه سبز لاغرمیکنه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
نوچ
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1393/11/01
ممنون . مطالب مفیدی بود
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1393/11/09
عالی بود
اصلا جای انتقاد نداره
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1393/12/02
سلام خسته نباشید می خواستم بدونم برای لاغرشدن ران و باسن چه باید کرد ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
02:42 - 1393/12/07
بسيارعالي و کاربردي بود،من در مدت يکسال حدود15 کيلو وزن کم کردم،که شش ماهش فقط رژيم 1000 کالري بود وشش ماهش رژيم و ورزش،روزي يکساعت،دوچرخه ثابت و نرمشهاي کششي بود،وخوب جواب داد،شکمم آب شده با دوچرخه زدن روزي نيم ساعت
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1394/04/19
سلام من در ابتدا 43 کیلو وزن داشتم بعد افسردگی و استفاده دارو شدم 65 کیلو با کمتر شدن داروم در حال حاضر شدم 56 کیلو و طبق گفته دکتر فعلا نمیشه داروها رو قطع کنم و اینکه اصلا شکم نداشتم الان شکم دارم و پهلو ضمن این بخاطردرد های مکرر کمر دراز و نشست واسم ممنوع شده لطفا اگه راهی هست راهنماییم کنید .ممنون
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1394/04/22
این مطلب عالی بود تا جایی که دلم نیومد واسه خودم سیوش نکنم.
Turkey
02:15 - 1394/06/27
خيلى خوب بود ولى من ژنتيك استخوان بندي پهنى دارم يعنى امكان داره با پياده روى لاغر بشم قدم ١٦٠وزنم٦٩؟؟
Turkey
02:16 - 1394/06/27
خيلى خوب بود ولى من ژنتيك استخوان بندي پهنى دارم يعنى امكان داره با پياده روى لاغر بشم قدم ١٦٠وزنم٦٩؟؟
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1394/08/26
من اثلا وزن کم نمیکنم ولی ممنون از مطالبت خپب تون
Germany
09:55 - 1394/09/22
سلام، الان برنامه سرطان روده رو دیدم، هنوز توشُک هستم. من صددرصد احتیاج به کلونوزکپی دارم. اگر این برنامه رو ندیده بودم ،هیچ وقت متوجه این کار نمیشدم. بعد از این کار هم میرم سراغ لاغری دور شکم.
ممنونم دکتر آز
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1394/10/06
سلام من قبلا ۸۵ حالا رسید می ۸۰ از تخم کتان استفاده کردم
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1394/10/15
مطالبتون بسار عالی است و اینکه دوستان عزیز من برای لاغری شکمم از قرص زنور استفاده میکنم تا الان که موفق بوده میخواستم شما هم بدونید
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1394/11/08
ببخشید من 15 سالمه و با توجه به قدم وزنم زیاده باید در مدت 1 ماه 6 کیلو وزن کم کنم چه روش هایی مناسبه؟
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1394/11/22
سلام من ۲۴سالمه قدم ۱۷۰وزنم ۱۰۵نمیدونم چکارکنم هرکاری کردم ثاثیری نداشته ولی اشتهام خیلی زیاده میخوام اشتهام کم بشه
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1394/12/08
سلام،میخاستم برای کم کردن اشتها راه مناسبی هست
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1395/03/21
ممنون مطالب خیلی خوب و کاربردی است و مردم دنیا مدیون شما افراد تحصیل کرده و زحمت کش می باشد
متشکرم
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1395/04/31
سلام من ورزش بدنسازی انجام میدم و فرم واستیل بدنم خیلی عالی شده و عضله گرفته بدنم فقط کمی پایین شکم و پهلو خیلی دیر اب میشه و من درکنار بدنسازی دویدن و حرکات چرخشی شکم و پهلو انجام خواستم نظر دکتر آوز بپرسم چکار کنم که پایین شکمم و پهلوم اب بشه ممنونم
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1395/05/22
سلام خسته نباشین خیلی مطالب عالی بود ولی من یه معجون خوندم که با جعفری و لیمو باعث لاغری میشه میخوام ببینم راسته
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1395/06/11
تمام این کارها رو کردم، من حتی در روز فقط صبح ناشتا یک لیوان اب ولرم با ابلیمو تازه میخورم، ومدام در روز تخم کتان پودر ودم کرده، وبه هیچ عنوان کالری وارد بدنم نمیشه از 21 اردیبهشت حتی تکه نانی نخورده ام. اشتها کاملا کور. پس چرا چربی نمیسوزونم.؟ امروز21 روزه من هیچ غذایی نخوردم ونه میوه ولی هیچ تاثیری روم نداشته. 38 سالمه. موفق باشید ولی لطفا با اطمینان به مردم روحیه کاذب ندید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
واشرسرسیلندر زدی،یعنی بدنت واکنش نشون نمیده
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1395/06/13
باسلامم ب همه.مهمترین راه برای لاغری ورزش و کم خوری هستش.و اگه میخایید زود لاغر بشید برید شمال .اونجا پیاده روی خیلی زود لاغر میکنه.چون بیش از حدعرق میکنی.جاهای دیگه هرچقدر پیاده روی کنی عرق نمیکنی ولی اونجا فوق العادست.من امتحان کردم خیلی خوب جواب گرفتم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
عرق کردن فقط باعث میشه اب بدن از بین بره
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1395/07/06
سلام مریم هستم خیلی ممنون ولی خواستم بگم که وزنم 85 کیلو خواستم لاغر شوم ولی نمیدانم از اقای دکتر میخواهم چه چیزی باید استفاده کنم تا وزنم کمتر شود
Iran, Islamic Republic of
01:43 - 1395/08/13
مرسی خیلی خوب بود تمام مطالب مورد نیاز اینجا به چشمم خورد
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1395/08/21
سلام من شیوا هستم می خواستم بدانم، می شه برای لاغر شدن وکوچک شکم از قرص
Carcinoma carbonleاستفاده کرد در تبلیغ گفتندپیشنهاد شماست
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1395/09/07
من ۱۸سال دارم وقدم ۱۷۰باوزن۷۳کیلویه خورده شکم دارم وازاین موضوع خیلی ناراحتم نمیتونم جلواشتهاموبگیرم ورزشم چندروزانجام میدم وبعدفراموش میکنم دیگه انجام بدم.به راهنماییتون نیازمندم
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1395/09/30
سلام من قدم 156 ووزنم 62 کیلو هست وزن اضافه ام به خاطر چربی پهلو وشکم هست راه کار بهتری میخوام
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1395/11/28
با سلام خانمی هسم ۲۹ ساله بعد از زایمان دوم شکمم خیلی اومده جلو یعنی بزرگ شده همش هم دیگران منو تحقیر میکنن. خودم هم میدونم خیلی چاق شدم تا پدرم بهم میگه . وقتی ناراحت یا اعصابم خورد میشه غذا زیاد میخورم . لطفا راهنمایبم کنید
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1396/03/29
با سلام
مرسي از مطالب سايتتون خيلي مفيد بود
من خودم از قرص زنوور استفاده ميکنم و برخلاف
قرص هاي ديگه ناراحتي معده و روده پيدا نکردم
با تشکر
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1396/05/03
سلام.مطالب عالی بودن.کسایی که میخان لاغرشن بایدمسیرپیاده رویشون سربالایی باشه تابه نفس نفس بیفتند.این روش فوووق العاده هس.
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1396/05/03
سلام.مطالب عالی بودن.کسایی که میخان لاغرشن بایدمسیرپیاده رویشون سربالایی باشه تابه نفس نفس بیفتند.این روش فوووق العاده هس.
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1396/05/05
ایا بارفیکس واسه لاغری خوب است
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1396/10/19
سلام خسته نباشید ممنون ازمطالب خوبتون من خانمی با قد158وزن 103لطفا کمک کنیدنظرتون درموردکامبوجیا چیه ممنون
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1396/10/20
مورد اول با اخری ضد و نقیضه
Iran, Islamic Republic of
23:16 - 1397/02/24
سلام آقای دکتر من دو رایمان سزارینی داشتم الان شکمم افتاده شده وزنم تا72رسوندم ولی شکمم باز جمع نشده چکار کنم ممنون می شم ر اهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1397/03/22
خیلی عالی بود مطالبش انشالله همه به اون وزن ایده آل که آرزویش را داریم برسیم
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1397/05/19
سلام من لاغرم میخام چاق بشم
پاسخ ها
محمد
Netherlands
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
سلام. پیج اینستاگرام مشاور ارشد تغذیه تهران رژیم هاشون jamali_dietاصولی هستند با هزینه کم هرروز هم مشاوره میدن
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1397/06/17
خیلی چاق ام میخوام لاغرکنم .
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1397/10/15
دکتر خوب می خوای بری ، برو پیش دکتر کورش صمدپور مطبش توی آیت الله کاشانی اسمشو سرچ کن میاد شماره ایناش . شلوغه فقط مطبش وقت بتونی بگیری خوبه
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1397/11/19
حدود 2سالقه زایمان کردم ولی شکم وپهلو دارم چه کنم.قدم157وزنم62
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1397/11/19
حدود 2سالقه زایمان کردم ولی شکم وپهلو دارم چه کنم.قدم157وزنم62
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1397/11/19
حدود 2سالقه زایمان کردم ولی شکم وپهلو دارم چه کنم.قدم157وزنم62
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1397/11/19
حدود 2سالقه زایمان کردم ولی شکم وپهلو دارم چه کنم.قدم157وزنم62
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1397/11/19
حدود 2سالقه زایمان کردم ولی شکم وپهلو دارم چه کنم.قدم157وزنم62
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
کمتر پست بذار،بیشتر ورزش کن. 4بار پست تکراری گذاشتی!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج